برای داشتن آشپزخانه منظم ، چیدمان آن را تغییر دهید

آشپزخانه منظم

برای شام امشب ایده های فوق العاده ای دارید؛ ولی در صورتی موفق خواهید بود که ظروف مناسب پخت و پز را پیدا کنید. پیشنهادات زیر به شما کمک می کند ظروف آشپزخانه را به نحوی زیبا و ساده و قابل استفاده بچینید و یک آشپزخانه منظم داشته باشید.

آشپزخانه منظم با چیدمان صحیح:

چیدمان آشپزخانه

گام اول در مسیر نظم بخشی به آشپزخانه: قابلمه ها و ماهی تابه ها را نزدیک اجاق گاز قرار دهید؛ تا به هنگام آشپزی به راحتی و به سرعت به آنها دسترسی داشته باشید. سپس ظروف را با توجه به کارآیی آنها در کنار هم قرار دهید ( مثلا" آبکش ها را کنار ظروف پخت ماکارونی و کاسه های مخصوص مخلوط کردن مواد را کنار ظروف کیک پزی بگذارید). از روی هم گذاشتن وسایل صاف و تخت، مثل صفحات مخصوص شیرینی پزی و تخته های مخصوص خرد کردن گوشت و سبزیجات بپرهیزید. این وسایل را می توانید روی طبقاتی که با فاصله روی دیوار نصب شده اند قرار دهید.

تزئین  مطلبی در همین رابطه : آشپزخانه کوچک را کاربردی کنید  دکوراسیون

خرده ریزه ها را توی کشوهای آشپزخانه روی هم نریزید:

کشوی آشپزخانه

قفسه هایی که با کشوهای فنری به قسمت های مختلف تقسیم شده اند و به راحتی قابل نصب هستند، می توانند به شما کمک کنند خرده ریزه های آشپزخانه را با نظم و ترتیب بچینید.

با استفاده از این قفسه ها می توانید قاشق ها وکاردک ها را از انبرها و تایمرها جدا بگذارید و در لابلای کار به راحتی کشو را باز کرده و آنچه را که می خواهید، بدون آنکه لازم باشد کشو را زیر و رو کنید، بردارید.

وقتی خرده ریزه ها، که تعدادشان در آشپزخانه ها کم نیست، به شکلی مرتب در کشوهای کم عمق چیده شده باشند، هرگز وقتی به شدت عجله دارید از گم شدن آنچه که به آن نیاز دارید کلافه نخواهید شد.

دکوراسیون داخلی  شاید این مطلب را هم بپسندید : آشپزخانه جزیره در منزل  طراحی داخلی

درب قابلمه ها:

درب قابلمه

هیچ چیز آزاردهنده تر از این نیست که در میان ظروف و قابلمه ها و درب های مختلف کوچک و بزرگ، دنبال درب قابلمه ی مورد نظرتان بگردید. برای حل این مشکل می توانید از رفه ی مخصوص درب قابلمه ها استفاده کنید. به این ترتیب از سنگین شدن قلاب مخصوص آویزان کردن ظروف نیز جلوگیری خواهید کرد.

  این مطلب به شما کمک می کند : نکات مهم چیدمان آشپزخانه 

چینش هوشمندانه:

چیدن ظروف

تا حد امکان وسایلی که از آنها زیاد استفاده می کنید را داخل کشوها نگذارید. در غیر اینصورت هر بار مجبورید وقت زیادی صرف کرده و به دنبال ظرف مورد نظر با سایز دلخواهتان بگردید و از قر شدن بعضی از آنها در اثر تلنبار شدن روی هم حرص بخورید.

اگر به دلیل محدودیت فضا، مجبورید ظروف را روی هم یا چسبیده به هم بگذارید، می توانید در فواصل بین آنها صفحات کاغذی بگذارید تا در اثر تماس و برخورد با هم آسیب نبینند. این نکته را فراموش نکنید: عادت کنید که همیشه بین ظروف بلوری فاصله بگذارید تا به آنها فشار وارد نشود. اگر جنس طبقات قفسه شیشه ای است، از نوار های لاستیکی روی لبه های آن استفاده کنید؛ تا بدین ترتیب لبه ی تیز شیشه روی ظروف خط نیندازد و سر و صدای آن اعصاب شما را خرد نکند.

 

حفظ یا تعویض ظروف:

چیدمانى تازه ،آشپزخانه اى منظم

درب ظروفی که دستگیره ی آن شل شده یا کنده شده است، به خصوص مواردی که علیرغم تلاش شما برای سفت کردن دستگیره ی درب ظروف، هنوز هم لق هستند می توانند واقعا" خطرناک و مشکل ساز باشند.

نگهداشتن ظروف: تنها ظروفی را نگه دارید که واقعا از آنها استفاده می کنید. کافی است فقط سه سایز ماهی تابه ( ۸ و ۱۰ و ۱۲ اینچ )، دو سایز قابلمه ( ۴- ۲ کوارت* )، یک تنور ۶ کوارت، و یک قابلمه ی ذخیره ی ۸ کوارت داشته باشید؛ تا بتوانید همه ی انواع غذاها را آماده کنید. برای شیرینی پزی و کباب کردن نیز به دو عدد سینی شیرینی پزی یا ظرف رولت، دو تابه ی کیک ۹ اینچی، یک تابه ی کیک مربع شکل ۸ اینچی، یک تابه ی کباب ۱۳*۹ اینچی و یک سینی بلوری نیاز خواهید داشت. ظروف مستعمل و کهنه را از رده خارج کنید. ظروف آشپز خانه به مرور کج و کوله و قر می شوند و گاه کاملا" شکل و رنگ اصلی خود را از دست می دهند. توجه داشته باشید که حتما" ظروف تفلون خط افتاده یا ظروف پوسته پوسته شده را نیز عوض کنید. به این صورت می توانید یک آشپزخانه منظم داشته باشید.

* کوآرت : پیمانه ای تقریبا" معادل ربع لیتر است.