چگونه یک آشپزخانه کوچک را کاربردی کنیم؟

آشپزخانه کوچک

مطالب بسیاری در مورد دکوراسیون خانه های کوچک نوشته و منتشر شده اند. اما بسیاری از آنها یا هزینه های بسیاری دارند یا در خانه ما ایرانی ها خیلی کاربرد ندارند. اما در این مطلب کوتاه، سه آیتم را برایتان یادآوری کرده ایم که می توانید با توجه به آنها، از آشپزخانه کوچک استفاده بهتری داشته باشید.

تزئین  مطلبی در همین رابطه : سبک های آشپزخانه معروف  دکوراسیون

آشپزخانه کوچک کاربردی

۱٫ میز سفید در آشپزخانه کوچک

دکوراسیون کاربردی آشپزخانه

یکی از بهترین ترفندهای دکوراسیونی برای آشپزخانه کوچک ، استفاده از رنگ سفید است. این رنگ علاوه بر اینکه خودش روشنایی دارد و خفگی فضا را از بین می برد، بازتاب دهنده نور هم هست و به همین دلیل، برای فضاهای کوچک گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود. در آشپزخانه های نقلی که جای زیادی وجود ندارد، ترجیحا همه کاشی ها، پرده ها، پنجره ها، سقف، کف، کابینت ها و حتی میز را به رنگ سفید انتخاب کنید.

دکوراسیون داخلی  شاید این مطلب را هم بپسندید : آشپزخانه جزیره در منزل  طراحی داخلی

۲٫ میز چرخ دار در آشپزخانه کوچک

میز چرخ دار

این نوع میزها دوکاره هستند. هم به عنوان میز غذاخوری می توان از آنها بهره گرفت و هم به عنوان کانتر یا جزیره آشپزخانه برای انجام کارهای آشپزی. این میزها را به رنگ روشن انتخاب کنید. اما اگر دوست دارید فضای آشپزخانه رنگ داشته باشد و خیلی یکدست یا مرده به نظر نرسد، می توانید صندلی های رنگی، مثلا قرمز برای آن انتخاب کنید.

  این مطلب به شما کمک می کند : نکات مهم چیدمان آشپزخانه 

۳٫ در آشپزخانه کوچک باید از هر سانتی‌متر خانه بهره گرفت.

دکوراسیون آشپزخانه های کوچک

برای این منظور، می توانید هر بخش را برای چندین منظور مورد استفاده قرار دهید. به طور مثال، یک میز ناهارخوری می تواند فضایی برای استراحت، انجام کارهای اداری و حتی تماشای تلویزیون نیز باشد. البته برای این منظور، باید میز و صندلی های راحت خریداری کنید.