آموزش تزیین خلاقانه کیک تولد به شکل استخر شنا 

امروز می خوام تزیین یک نوع کیک رو به شما آموزش بدم که شبیه به یک استخر شنا ست و خیلی هم کم هزینه تر از کیک هایی است که گاها ما برای تولد کودکانمان سفارش می دهیم! این آموزش از کتاب معروف Children's Birthday Cake گرفته شده است. کودکان شما حتما این کیک را دوست خواهند داشت. البته بزرگترها هم عاشق این کیک خواهند شد! من هم این کیک رو خیلی دوست دارم : )

آموزش تزیین

نکته مهم : برای درست کردن این کیک به ژله احتیاج دارید. قبل از شروع به کار پودر ژله را تهیه کرده و طبق دستور نوشته شده روی جعبه آن را درست کنید و در یخچال بگزارید تا ژله آماده شود و در کار از آن استفاده بکنید.

آموزش تزیین کیک

نکته تزئینی ! قبل از اینکه آموزش تزیین این کیک رو شروع بکنم، باید بگم که برای ساده تر شدن و کم تر شدن هزینه ی درست کردن این کیک می تونید از یک سری مواردی که در این کیک به کار برده شده است صرف نظر بکنید.

مواد مورد نیاز آموزش تزئین:

• یک عدد کیک (سایز کیک مورد نظر شما ) ، کیک رو می تونید خودتون بپزید اگر مهارتش رو دارید یا اینکه می تونید یک کیک ساده رو از فروشگاه تهیه بکنید.
• یک بسته پاستیل با اشکال مورد نظر شما ، در این آموزش از پاستیل آدم استفاده شده است.
• شکلات یا بیسکویت با روکش کاکائو
• پودر نارگیل
• پودر ژله ( در رنگ هایی تهیه کنید که سبز یا آبی باشند ، چون به عنوان آب استخر استفاده می شود.) پودر بلوبری،تمشک آبی اگر تهیه بکنید رنگ آبی رو می تونید ایجاد بکنید.
• خامه و شکر و پودر کاکائو ( با توجه به سایز کیک تان مقدار هر کدام را تعیین بکنید.)
• شکلات با اشکال مختلف برای تزیین ، مثلا در این آموزش از شکلات های گرد و توپر به عنوان توپ استفاده شده است که البته کاملا اختیاری است.

مراحل کار :

ابتدا کیک مورد نظر را که برای تزیین انتخاب کردید، آماده کنید.

آموزش حرفه ای تزیین کیک

با یک چاقوی تیز قسمت برآمدگی آن را مانند شکل برش دهید.

آموزش تزیین کیک تولد
سپس در داخل کیک، مانند شکل یک تورفتگی به شکل یک گودال ایجاد بکنید.

کیک تولد

در این مرحله، خامه و کره و شکر را مخلوط کرده و مانند تصویر اطراف کیک را با این خامه بپوشانید.

خامه کیک
پودر نارگیل را در ظرفی بریزید. در این آموزش از رنگ غذای سبز رنگ استفاده شده است؛ تا پودر نارگیل به این شکل باشد. می توانید از رنگ غذا صرف نظر بکنید. سپس پودر نارگیل را مانند تصویر دور کیک بریزید.

مدل های جدید تزیین

در این مرحله شکلات کاکائویی مستطیلی شکل را در اطراف کیک بچسبانید. این شکلات ها حکم فنس را دارند. ولی کاملا دور آن را نچینید و قسمت جلوی کیک را باز بگذارید؛ تا در آن قسمت پله ها و نرده های استخر را ایجاد بکنید.

تزیین آسان کیک تولد

تزیین کم هزینه کیک تولد

نرده ها و پله ها را مانند شکل با استفاده از شکلات ایجاد کنید. از آدامس هم می توانید استفاده کنید.

تزیین کیک در منزل

تزیین کیک در کمترین زمان

خب حالا در این مرحله ژله ای را که از قبل آماده کردید از یخچال بیرون بیاورید. آن را مانند شکل خرد و له کنید تا از آن به عنوان آب استخر استفاده بکنیم. در قسمت تورفتگی کیک بریزید.

کیک
بعد از اینکه ژله را در آن ریختید، نوبت به چیدن پاستیل ها و شکلات ها روی ژله می رسد. آنها را با دقت و سلیقه ی خود بچینید.

تزیینات جدید کیک و ژله

تزیین کیک به شکل استخر شنا

تزیین خلاقانه کیک تولد

خب کیک ما آماده است. تولدتون هم مبارک 🙂

تزیین کیک با پاستیل

تزیین کیک با ژله

تزیین کیک با شکلات کاکائویی

نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت نظرات اعلام بکنید. اگر این کیک رو تهیه کردید می تونید در صورت تمایل تصویرش رو برای ما بفرستید تا در این پست به اسم شما و شخصی که تولدش بوده، قرار داده بشه.

تزئین