آموزش درست کردن گوشواره با خمیر فیمو

طبق درخواست بازدید کنندگان عزیز برای آموزش ” ساخت گوشواره با خمیر فیمو ” امروز ساخت یک گوشواره به شکل قلب را برایتان آموزش می دهیم.
ابتدا از اینکه جایی که لوازم کارتان را قصد دارید قرار دهید تمیز است، اطمینان حاصل کنید.دستان خود را بشویید تا از تمیز بودن کارتان مطمئن شوید.

در طول درست کردن این گوشواره به چاقو احتیاج است و به افراد زیر ۸ سال توصیه نمی شود.اگر فرزندتان در این سنین قصد درست کردن این گوشواره را دارد مراقب او باشید.

لوازم مورد نیاز :

۱- کاغذ و مداد
۲- قیچی
چاقو
خمیر پلیمری به سلیقه ی شما
لعاب یا اسپری براق کننده
قلمو
انبر
۲ عدد سیم مفتولی برای گوشواره
۶ عدد سنجاق چشمی یا سیم
۲ عدد نگین یا منجوق
چسب
فر گاز برای حرارت دادن به خمیر
ماهی تابه یا سینی فر

ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه شکلی را دوست دارید پیاده کنید. در تصاویر این آموزش از قلب استفاده شده است. اگر دوست دارید مانند شکل گوشواره ی خود را درست کنید ؛ پس ابتدا تصویر دو قلب را روی کاغذ بکشید یکی بزرگ یکی کوچک و قرار است قلب کوچک داخل قلب بزرگ جای گیرد و اینکه اندازه و پهنای هر کدام از قلب ها چقدر باشند کاملا اختیاری است.بعد از کشیدن طرح روی کاغذ آها را با قیچی برش دهید.

FGVV7J8GRTHXED6.MEDIUM

FW5SWCPGRTHP80M.MEDIUM

FN77NXWGRTHP80Q.MEDIUM

F23JD8HGRTHLVP8.MEDIUM

حالا خمیر خود را آماده کنید و آن را روی سطح مورد نظر پهن کنید و اشکالی که در مرحله ی قبل برش دادید را روی خمیر بگذارید و با استفاده از چاقو با دقت اطراف قلب ها را برش دهید.

F909J0KGRTHSVIG.MEDIUM

FP44G6WGRTHSVIK.MEDIUM

FZQ5TCVGRTHLVTA.MEDIUM

وسط قلب را نیز با چاقو برش دهید و بعد از اتمام کار سراغ قلب دوم برای لنگه ی دیگر گوشواره بروید.و همچنین این مراحل را برای قلب های کوچک نیز تکرار کنید.

FAICR42GRTHP83H.MEDIUM
F7AIAIKGRTHLYRB.MEDIUM

F5I83DVGRTHLYRF.MEDIUM
در این مرحله حلقه سنجاق چشمی را از بالای قلب مانند شکل به آرامی وارد کنید و برای لنگه ی دوم نیز همین طور و طبق دستورالعمل روی خمیر خریداری شده آنها را حرارت دهید تا خشک شوند.

FQPB2M4GRTHP89H.MEDIUM

به اندازه ی یک قطره کنار قلب ها چسب بریزید و منجوق یا نگین ها را آنجا بچسبانید.و مدتی منتظر باشید تا خشک شوند.یا اینکه می توانید بدون چسباندن نگین با استفاده از قطره های چسب حالت بلور یا کریستال را روی قلب به وجود آورید.

F07YSYEGRTHXECX.MEDIUM

حالا قلمو را برداشته و لعاب را روی گوشواره بزنید یا می توانید از اسپری هم استفاده کنید.سپس با استفاده از انبر دست قسمت پایین سنجاق چشمی را که در قلب بزرگ فرو کرده بودید را به شکل حلقه در آورید.و قلب های کوچک را که ساخت آن مانند قلب های بزرگ است، را درست کرده و در این حلقه ای که با انیر دست ساختید بیندازید.

FQ7REP0GRTHP8EU.MEDIUM
با سنجاق های باقی مانده ، منجوق و قلب را به هم متصل کنید ، و انتهای آن را به سیم وصل کنید.

FPZAQV9GRTHXECY.MEDIUM
حالا می توانید از گوشواره های خود استفاده کنید.

FGVV7J8GRTHXED6.MEDIUM