طراحی مجدد و بهینه کردن آپارتمان کوچک

بسیاری از آپارتمان ها، هر دو نوع قدیمی و جدید، از نظر ظاهری فاقد درک درستی از نیازهای اساسی اولیه کاربران هستند. برای مثال، این آپارتمان کوچک ۵۰ متر مربعی در سائو پائولو را در نظر بگیرید. به غیر از این واقعیت که بسیار کوچک است، یک طراحی داخلی بد داشت. اتاق خواب که خصوصی ترین فضا است، در مقابل فضای اصلی قرار داشت؛ در حالی که نمای خیابان که فضای عمومی و اجتماعی است، در طرف دیگر از طرح طبقه ای قرار داده شده بود. این طراحی در سال ۲۰۱۷ بوده است که در نهایت با کمک وِئو (Vão) تغییر یافت. با سایت تزئین همراه باشید.

  مطلبی در همین رابطه : دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان ۲۹ متری 

 

این آپارتمان کوچک در طبقه بالای یک ساختمان سه طبقه واقع شده است. صاحبان آن بیشتر از همه می خواستند که فضاهای داخلی را تغییر دهند و اساسا اتاق خواب را از نمای خیابان به سمت باغ کنار ببرند. به این ترتیب، فضای خصوصی از یک محیط آرام تر و دید مناسب تر برخوردار خواهد بود. این بازسازی، به معنای جدا کردن اتاق خواب از بقیه آپارتمان بود.

  این مطلب به شما کمک می کند : ایده های طراحی آپارتمان منسوخ شده 

 

 

معماران موفق شدند تقریبا بدون تخریب، با اضافه کردن یک دیوار، به طور کامل جایی برای اتاق خواب ایجاد کنند. نقل مکان به یک آپارتمان کوچک کامل. طرح جدید و نسبت های جدیدتر از فضاهای معنی دارتر از آنی که قبلا ساخته شده بود. همچنین اجازه می دهد صدا و نور طبیعی که به هر یک از آنها وارد می شود، تعادل بهتر ایجاد کند.

 

 

اتاق نشیمن جدید به سمت فضای ناهار خوری و آشپزخانه باز است و دسترسی مستقیم به بالکن دارد. دیوارها و سقف آن سفید است و کف آپارتمان کوچک خاکستری روشن است. در واقع یک چیز جالبی در مورد بخش خاصی از این آپارتمان کوچک وجود دارد. آرایش جدید از فضاهای آپارتمان، یک فضای اضافی کوچک برای تکمیل کار در اختیار می گذارد. این فضا در بالا است، درست زیر سقف است. یک فرو رفتگی کوچک که می تواند از طریق یک نردبان فلزی، قابل دسترسی باشد.

 

 

علاوه بر بزرگ کردن محل زندگی، معماران با قرار دادن واحدهای فلزی، مخصوصا یک ماژول طولی ۳٫۵ متری که امکان نگهداری برای وسایل الکترونیکی و موارد کلکسیونی را فراهم می کند، بر روی باز بودن آن تاکید کردند. قفسه ای طولانی روی کل دیوار برای مجموعه کتاب های صاحب خانه است. علاوه بر این، از آنجا که نیازی به اتاق لباسشویی (با توجه به این که ساختمان در طبقه اول، یکی دارد) نبود، این اتاق به عنوان یک کابینت نگهداری بزرگ ساخته شد. مکعب های کوچک باز که در آن ساخته شده است، جزئیات کوچکی است که باعث می شود طراحی داخلی جدید این آپارتمان کوچک شگفت انگیزتر باشد.

 

 

آشپزخانه کوچک است، اما در داخل کابینت های سفید روی دیوار، فضای نگهداری زیادی دارد. همچنین بر روی کانتر جمع و جور. دو قفسه بازشو ظریف اطمینان از یک سازماندهی کارآمد دارد. فضای کاری و لوازم بزرگ، هر کدام مکان های خود را دارند. حمام در کنار آپارتمان کوچک همراه با اتاق خواب است؛ که در حال حاضر در مقابل حیاط داخلی قرار دارد.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : مدل های جدید اپن آشپزخانه ایرانی