بررسی دکوراسیون آپارتمان کوچک

در خانه های کوچک امروزی، بسیار مهم است که طراحی دکوراسیون داخلی خانه به صورتی باشد که بتوان از همه فضاهای آن به صورت مفید استفاده کرد. استفاده مناسب از فضاهای خانه به کاربردی تر شدن فضاها کمک کرده و آرامش و آسایش ساکنان را نیز تامین خواهد کرد. به همین منظور تصمیم گرفته ایم تا برای شما دوستان و همراهان همیشگی، ایده هایی را برای استفاده مناسب و کاربردی از فضاهای کوچک را جمع آوری کنیم، پس با هم نگاهی به این ایده های کاربردی بیاندازیم.

طراحی دوبلکس فضاهای کوچک

آپارتمان کوچک

طراحی دوبلکس فضاهای کوچک راهی است تا بتوان فضاهای بیشتری را در یک مساحت کم گنجاند. برای این کار بهتر است برای فضاهایی نظیر اتاق خواب آپارتمان از ارتفاع استفاده کرده و آن ها را بالای راه پله ها طراحی کنیم. این کار باعث می شود طراحی معماری داخلی خانه حرفه ای تر به نظر بیاید و همچنین باعث می شود از فضا بهترین استفاده را ببرید و هم محصور بودن اتاق خواب خود را در فضایی کوچک تامین کرده اید.

  مطلبی در همین رابطه : نوسازی و ترمیم یک آشپزخانه ی کوچک 

نمونه ای دیگر از طراحی اتاق خواب در فضای کوچک

خانه کوچک

فضاهایی را که در ارتفاع طراحی می کنید، لزوما نباید در وجه انتهایی خانه قرار بگیرند، این فضا ها می توانند به سان سقف های کاذب برای دیگر فضاهای خانه نیز عمل کنند و به دکوراسیون داخلی خانه تان جذابیت ببخشند.

ایجاد اختلاف ارتفاع در کف آپارتمان کوچک

منازل کوچک

بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک از دیوار استفاده نشود. دیوارها باعث می شوند که فضا کوچک تر از آنچه که هست به نظر بیاید. پس بهترین راه برای این که حوزه های مختلف خانه را از هم جدا کنید، ایجاد اختلاف ارتفاع در کف خانه و استفاده از پله است. با کمی بالا یا پایین بردن فضاهای مختلف خانه می توانید آن ها را از هم جدا کنید.

  این مطلب به شما کمک می کند : چگونه خانه خود را بزرگ کنیم 

استفاده از دیوارهای خلاقانه در فضاهای کوچک آپارتمان

فضاهای کوچک

اگر مجبور به استفاده از دیوار برای ایجاد محرمیت در فضای کوچک خانه تان هستید، بهتر است این دیوارها به گونه ای باشند که کاربری دیگری نیز داشته باشند. به طور مثال به جای دیوار های ضخیم که فضای خانه را کوچک تر می کنند؛ می توانید از  یک کتابخانه استفاده کنید؛ که به شما اجازه می دهد مقداری از وسایل دیگرتان را نیز در آن جای داده و از آن استفاده بهتری بکنید.

جداسازی فضاها در خانه کوچک به وسیله تغییر رنگ

خانه کوچک

برای جداسازی فضاها در خانه های کوچک می توان از تکنیک تغییر رنگ نیز استفاده کرد. شما می توانید با استفاده از رنگ های مختلف در کف و یا دیوارهای یک خانه، بر جدا بودن فضاها از یکدیگر تاکید بیشتری داشته باشید. حتی این فضاها می توانند فاقد در بوده و در زمانی که قرار است از مهمان در خانه کوچک خود پذیرایی کنید، از پرده هایی با رنگ ها و طرح های زیبا برای محصور بودن فضاها استفاده کنید.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : آناهیتا نعمتی و اصول دکوراسیون 

مبلمان راهی برای جداسازی فضاهای کوچک

دکوراسیون داخلی

یکی از راه های هوشمندانه برای جداسازی فضاهای کوچک، این است که به یک مدل درست برای چیدمان مبلمان خود برسید. مبلمان ها نیز می توانند همانند دیوارها، باعث جداشدن فضاهای مختلف از یکدیگر شوند.

رنگ سفید، معجزه ای برای فضاهای کوچک

فضای کم

برای این که کوچک بودن فضای خانه تان کمتر به چشم بیاید، از رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید. رنگ سفید به دلیل روشنی که در فضا ایجاد می کند، به بزرگتر جلوه دادن فضا کمک خواهد کرد.