استفاده از صدف در دکوراسیون داخلی و تزیین منزل

گاهی اوقات استفاده از چیز های ساده جلوه ی بیشتری دارد. ساده باشیم چه در باجه ی یک بانک چه در زیر درخت! واقعا هم همین طوره، در مورد دکوراسیون داخلی خانه هم این موضوع صادقه، گاهی استفاده از یک گلدان ساده خانه را بسیار زیبا تر از لوازم گران قیمت و لوکس، جلوه می دهد. حالا اگر این وسایل ساده ای که ما از آن صحبت می کنیم، چیزی از طبیعت باشند، برای مثال یک صدف؛ هم جلوه ی دکور منزل شما را بیشتر خواهد کرد، هم شما از دیدن آن یک روحیه ی خوبی پیدا خواهید کرد. در این پست چند نمونه تصویر از تزیین منزل با صدف برای شما آماده کرده ام که یک سری نکات هم در متن این نوشته وجود دارد که خواندن آن برایتان مفید است.

بیشتر بدانید

استفاده از صدف در دکوراسیون داخلی و تزیین منزل

– در بسیاری موارد سادگی یک چیز، خود باعث جلوه بیش‌تر می‌شود. مقداری شن داخل یک گلدان استوانه‌ای بلور بریزید. یک صدف حلزونی بزرگ را به صورت کج داخل آن قرار دهید. یک یا دو ستاره دریایی کنار گلدان بگذارید. گلدان را روی میز کنار دیوار آبی یا طوسی قرار دهید.

دکوری با صدف و گوش ماهی

– حمام ستاره‌ای: اگر از تداعی صدای آب در ساحل لذت می‌برید، کافیست در حمام از صدف و ستاره‌دریایی استفاده و آن‌ها را به پرده دوش یا پرده حمام آویزان کنید.

– شکل‌های دریایی را می‌توانید در یک تعطیلات از کنار دریا جمع یا از بعضی فروشگاه ها خریداری کنید.

با استفاده از دریل سوراخی کوچک روی ستاره‌دریایی ایجاد کنید.

طناب نخی را از داخل شکل‌ها و سپس از حلقه پرده رد و در ارتفاع‌های مختلف آویزان کنید. این اشیاء به خصوص روی یک پرده آبی جلوه بیش‌تری خواهند داشت.

به جای طناب می‌توانید از روبان یا ریسمان چندلا استفاده کنید.

– از یک صدف بزرگ برای قرار دادن وسایل حمام استفاده کنید. داخل آن را با انواع صدف‌ها و صابون پر کنید و روی آن یک ستاره دریایی کوچک و زیبا قرار دهید.

– یک کاسه آبی بزرگ را از گوش‌ماهی و حلزون و … پر کنید و آن را داخل طاقچه حمام بگذارید.

– بعضی از مرجان‌ها به قدری زیبا هستند که می‌توانید از آن‌ها به تنهایی به عنوان دکور استفاده کنید. مرجان‌ها را روی کتابخانه، میز عسلی یا قفسه‌های قهوه‌ای قرار دهید و آن‌ها را از تیرگی در آورید و میهمان‌ها را به یاد دریا بیندازید.

– صدف‌های منظم و بزرگ را می‌توان به عنوان ظرف میوه مورد استفاده قرار داد.

تزیین ظرف میوه با صدف

– فضای یکنواخت بالای شومینه را با شکل‌های مختلف دریایی و یک قاب‌عکس مرتبط دریایی کنید و از یکنواختی درآورید.

– اگر از یک پرده کوتاه استفاده می کنید، روی لبه‌های آن با چسب صدف‌های نسبتا صاف بچسبانید.

– روی میزهای قدیمی، دور قاب عکس های  کهنه و  آینه قدیمی  گوش‌ماهی‌های کوچک بچسبانید و از آن‌ها مجددا استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی منزل