چیدمان صحیح تابلوها و قاب عکس ها بر روی دیوار

در این مقاله در نظر داریم به طراحی و دکوراسیون جدید و شیک، با استفاده از چیدمان صحیح قاب عکس ها و تابلوها بر روی سطح دیوار منزل بپردازیم. ایده هایی نو و تازه، برای انجام انواع تزئینات متفاوت و زیبای دیوارهای خالی؛ که جلوه ای خاص به فضای منزل و دکوراسیون شما می بخشد.

به کار بردن چیدمان صحیح تابلوها و قاب عکس های مختلف روی دیوار، تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون منزل و تزئین دیوار دارد. از آنجایی که دیوارها سطح وسیعی از منزل را شامل می شوند، انتخاب چیدمان مناسب برای آنها نقش مهمی در زیبایی منزل دارد. در ادامه می توانید چند مدل از این چیدمان ها را که به کمک انواع تابلوها و قاب عکس ها تهیه و دیزاین شده است، مشاهده کنید.

قاب عکس

مدل های جدید و زیبای چیدمان صحیح قاب عکس ها و تابلوها

بهترین و مناسب ترین انتخاب برای تزئین دیوارها استفاده و چیدمان صحیح قاب عکس ها و تابلوها بر روی دیوار است؛ که جذابیت و زیبایی خاصی به فضای منزل می دهد و تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد. تابلوها یکی از انتخاب های پرطرفدار و کاربردی برای دیوار است. می توانید عکس های خانوادگی و مورد علاقه تان را داخل قاب های شیک و زیبا قرار دهید و آنها را بر روی دیوار نصب کنید. برای داشتن چیدمانی مرتب و زیبا، از قاب عکس هایی که با هم هماهنگی دارند استفاده کنید و آنها را در کنار هم و با طراحی های جالب و زیبا بر روی دیوار نصب کنید.

تابلوی عکس

نوع دیگری از تزئینات که فضایی متفاوت و مدرن در منزل ایجاد می کند، استفاده از انواع تابلوهای چند تکه و نامتعارف در اتاق پذیرایی و یا اتاق خواب است؛ که باعث زیبایی بیشتر می شود و فضایی شیک و دوست داشتنی ایجاد می کند.

چیدمان قاب عکس

نجوه چیدن تابلو روی دیوار

این روزها همه چیز دیجیتال شده است. حتی از آلبوم های قدیمی هم خبری نیست. عکس ها یا اسکن شده و در هارد و کامپیوتر نگهداری می شوند، یا در قاب های دیجیتال و میز کار افراد جا خوش کرده اند. اما عکس های چاپی حال و هوای دیگری دارند.

عکس های خاطره انگیز و زیبای اعضای خانواده در موقعیت های مختلف را می توان در قاب های ساده روی دیوار نصب و با هر گذر از کنار آنها، تجدید خاطره کرد.

چیدمان صحیح

یکی از دیوارهای خانه خود را انتخاب کنید. عکس های زیبا و خاطره انگیز اعضای خانواده را در اندازه های متفاوت چاپ کنید. قاب های بزرگ و کوچک با رنگی واحد، خریداری کنید. عکس ها را در وسط زمینه سفید قاب های (مثلا) مشکی قرار دهید و قاب ها را به صورت بی نظم در سراسر دیوار نصب کنید. اگر عکس ها سیاه و سفید و رنگ دیوار توسی با گچبری های سفید باشد، همه عناصر در کنار هم باعث جلوه بیشتر این آلبوم دیواری می شوند.

دکوراسیون قاب عکس

یکی از بهترین مکان ها برای نصب قاب عکس های متعدد روی دیوار، مکانی است که خلوت تر باشد. به طور مثال، اگر داخل خانه راهرو دارید (به طور مثال در فاصله بین سالن و اتاق خواب ها)، بهترین مکان برای قرار دادن قاب عکس ها است. حتی راه پله هم گزینه خوبی است. ایجاد گالری شخصی به سلیقه خودتان بستگی دارد. دوست دارید آنها را کوچک یا بزرگ، ردیفی، شبکه ای یا … روی دیوار نصب کنید. هر چه که هست، باید چند مساله را همیشه در نظر داشته باشید. اول اینکه رنگ و شکل قاب ها باید مشابه هم باشند؛ دوم اینکه، رنگ عکس ها نیز تا حد امکان یکسان باشد. سیاه و سفید، رنگی، سپیا یا موارد دیگر.

دکوراسیون تابلو

اگر دوست دارید تعداد زیادی عکس در رنگ، طرح و اندازه های مختلف روی دیوار نصب کنید، شاید لازم باشد بی خیال قاب و نظم و سازمان دهی شوید. البته یک طرح انتزاعی و بسیار شلوغ، به فضای خلوتی نیاز دارد؛ که موجب سرسام گرفتن اعضای خانه نشود. یکی از بهترین مکان ها، زیر پله است. همه دیوار این فضا را با انواع عکس هایی که با پونز و بی قاعده روی دیوار نصب شده اند، تزئین کنید.

چیدن صحیح قاب عکس روی دیوار

عکس های موردعلاقه فرزند خود را انتخاب و چاپ کنید. آنها را مستقیما و بدون قاب و شیشه، با پونز یا چسب روی دیوار بچسبانید. برای جلوه بیشتر، آن ها را به شکل قلب یا هر شکلی که فرزند نوجوان شما دوست دارد، در کنار هم بچینید؛ تا خودش حالت قاب پیدا کند.

دکوراسیون مناسب

تابلو عکس

گالری زیبا را خودتان می توانید در تعطیلات آخر هفته درست کنید. فقط باید سلیقه، دقت و حوصله داشته باشید. البته باید بدانید تهیه این گالری، کار یک یا دو روز نیست و باید با حوصله در چندین روز آن را آماده کنید.

دکوراسیون تابستانی قاب عکس

راه های بسیار زیادی برای به نمایش گذاشتن عکس های خاطره انگیز و به یاد ماندنی وجود دارد؛ که شما در خانه دارید. فرقی نمی کند این عکس ها از شما باشد، یا عکسی همراه با خانواده و دوستان، آنچه که مهم است، این که چگونه این عکس ها را در کنار هم چیدمان می کنید. چگونگی چیدمان عکس ها در کنار هم، به طور قطع تاثیر بسیار زیادی بر روی حال و هوای اولیه ای می‌گذارد که فرد هنگام ورود به خانه شما حس می کند. قطعا او به سراغ این عکس ها می رود و نگاهی به آنها می اندازد.

شما می‌توانید مانند عکس بالا کولاژی از تابلو عکس های مورد علاقه تان ایجاد کرده و آنها را بر روی یکی از دیوارهای خانه خود نصب کنید.

شیوه چیدن قاب عکس مربعی

قاب عکس های فامیلی

دکوراسیون زیر پله

دکوراسیون راهرو

دکوراسیون کودکانه

قاب عکس کودکان