طراحی داخلی برای محیط های کوچک چگونه باشد؟

فراهم آوردن همه شرایط لازم برای زندگی کردن در فضاهای کوچک همیشه کار دشواری بوده است. این که بتوانید با وجود کوچک بودن فضا، همه فعالیت های روزانه که در یک خانه صورت می گیرد را انجام دهید. با ما همراه شوید تا نمونه دیگری از پاسخ ها به این طراحی داخلی را به شما نشان دهیم:

کوچک

دکوراسیون داخلی

از زبان معمار پروژه:

یکی از مشتریان ما وظیفه سخت و دشوار طراحی داخلی این اتاق ۲۵ متر مربعی را به ما محول کرد و از ما خواست این فضا را تبدیل به یک فضای قابل سکونت بکنیم. علیرغم کوچک بودن این اتاق، فضا باید به گونه ای طراحی داخلی می شد که بتوان در آن خوابید، همچنین آشپزی کرد، غذا خورد، حمام کرد، کار کرد و در عین حال دارای بیشترین فضاهای نگهدارنده ممکن برای نگهداری از وسایل مختلف می بود. این فضا باید استقلال ساکن آینده اش را تضمین می کرد.

دکوراسیون منزل

برای اینکه این فضا تبدیل به مکانی چند منظوره شود و بتوان در آن این فعالیت ها را انجام داد؛ ما از مفهوم « چاقوهای سوئیس آرمی » استفاده کردیم و تصمیم گرفتیم این فضا را هم چون یک چاقوی سوئیس آرمی طراحی داخلی کنیم. چاقوی سوئیس آرمی یک چاقوی کاملا ساده است. اما با استفاده از بازی باز شدن و بسته شدن، این چاقو می تواند ابزارهای مختلفی را در درون خود جای دهد، به طوری که شما هم یک چاقو داشته باشید که قیچی کند، در شیشه را باز کند و چند کارکرد دیگر. به همین دلیل، این اتاق جدید یک نسخه مودولار از چنین شی‌ بود که دارای عناصری همچون فضای نگهدارنده، یک تخت‌خواب، یک میز، یک کمد، یک راه پله، یک آشپزخانه کوچک و یک حمام و سرویس بهداشتی بود.

معماری

تمام این اجزا در داخل یک کمد بسیار بزرگ در کنار هم قرار گرفته بودند. به طوری که فرد ساکن می توانست با توجه به نیاز و اراده خود در ترکیب کلی فضا تغییر ایجاد کند. برای مثال می تواند هنگام آشپزی از آشپزخانه کوچک استفاده کند و هنگام غذا خوردن میز را از داخل کمد بزرگ بیرون بیاورد. در زمانی که کل اجزای این اتاق در درون کمد بزرگ قرار دارند، نصف فضای اتاق خالی می ماند و فرد می تواند از ۱۲/۵ متر مربع باقیمانده به راحتی استفاده کند.

دکوراسیون

دکوراسیون خانه

برآوردن نیازهای این فضا در ابتدای پروژه بسیار سخت و دور از دسترس به نظر می رسد. اما در پایان پروژه همین مسئله بود که تبدیل به نقطه قوت و قدرت اصلی طراحی داخلی آن شد. اکنون یک فرد می تواند بدون نیاز به هیچ چیز در این فضای کوچک زندگی کند.