اتاق بازی کودکان خود را جذاب تر کنید

در این مطلب اتاق بازی را می بینیم که یک خانواده برای سه دختر بچه خود طراحی کرده اند؛ تا به راحتی بتوانند در آن با اسباب بازی های خود بازی کنند، موسیقی تمرین کنند و کاردستی های خود را بسازند.

آنها اکنون این اتاق را طراحی کرده اند. اما برای آگاهی ما از روند کارشان و این که چگونه به ایده های طراحی این اتاق رسیده اند، تصمیم گرفتیم تا مطلبی در مورد روند کار و نتیجه نهایی آنها بنویسیم.

کمد ها از جنس mdf روشن به رنگ خنثی استفاده شد. مادر آنها تصمیم گرفت در طراحی اجزای دیگر اتاق از یک رنگ شاد و برجسته استفاده کند. او می‌گوید: «من رنگ قرمز را انتخاب کردم. زیرا این رنگ بسیار شاد و سرزنده است. با اینکه ما سه دختر در خانه داریم اما من اصلا دلم نمی خواست مثل همه جا از رنگ صورتی در قسمت های مختلف اتاق استفاده کنم.»

اتاق بازی کودکان

سه پنجره بزرگ در این اتاق وجود دارد که باعث تابش گسترده نور طبیعی در آن می شود.

یک میز متناسب با قد و قواره کودکان و صندلی های سفید رنگ S شکل و دو صندلی راحتی با طرح های حیوانی جلوه شاد و جذابی به اتاق اضافه کرده اند.

دکوراسیون داخلی

مادر خانواده، بر روی استفاده از مواد و مصالح طبیعی تاکید زیادی داشت. به همین دلیل سبدهای چوبی بسیاری از قفسه ها را پر کرده اند و اکثر اسباب بازی ها از چوب ساخته شده‌اند.

دکوراسیون منزل

آنها از این مسئله که همه وسایل مورد نیاز کودکانشان به راحتی در دسترشان است، اطمینان حاصل کردند و همچنین سعی کردند همه چیز ظاهر زیبا و خوبی داشته باشد. در دسترس قرار دادن آثار هنری و موسیقی، به نمایش گذاشتن همه چیز به شکلی زیبا و طبق نظم و ترتیب و یاد دادن نحوه استفاده محترمانه و مسئولانه از این وسایل به کودکان، اصولی بودند که در طراحی اتاق از آن‌ استفاده کردند. البته هنگام طراحی و چیدمان اتاق از نظرات کودکان هم استفاده کردند تا آنها هم در فرآیند طراحی اتاقی که قرار بود خودشان از آن استفاده کنند سهیم باشند.

دکوراسیون

در این عکس یک آشپزخانه کوچک کودکانه را می بینید که رنگ آن منبع الهامی برای استفاده از رنگ در دیگر قسمت های این اتاق بود و دخترها عاشق آن بودند.

معماری

از آنجایی که این خانواده اکثر وسایل مورد نیاز این اتاق را در خانه داشتند، برای خرید وسایل هزینه چندانی انجام ندادند. این اثر هنری رنگارنگ از وسایل جدیدی است که آنها به اتاق بازی بچه ها اضافه کردند.

خوشبختانه طراحی جدید اتاق بازی کودکان از سوی خود فرزندان خانواده با استقبال زیادی رو به رو شد.