استفاده از یک فروشگاه بزرگ برای ساخت خوابگاه

این مکان رنگارنگ، ساختمان سیوو (Savo) است و در مرکز شهر اسپلیت (Split) در کرواسی واقع شده است. ساختمان در سال ۲۰۰۰ به مرکز خرید بزرگ (mall) تبدیل شد و در سال ۲۰۱۰ دوباره تبدیل به یک خوابگاه شد. این طرح در مجموع مساحت ۱۳۶۰ متر مربع را پوشش می دهد و بازسازی در ۱۰۰ روز به پایان رسید. با سایت تزئین همراه باشید تا به بررسی این پروژه خاص بپردازیم.

  مطلبی در همین رابطه : ۷ هتل لوکس و گران قیمت ایران 

خوابگاه

 

بعضی از عناصر ساختمان اصلی، منظور مرکز خرید (shopping mall)، نگهداری شدند. برای مثال اجزایی مانند پله برقی، آسانسور و پله ها باقی ماندند. سپس فضا با یک سیستم دیوار کشی، همه چیز را در خود جای داد. از تختخواب تا روشویی، حمام و توالت. ساختمان فعلی ترکیبی از عناصر شهری در پوسته تاریخی است.

  این مطلب به شما کمک می کند : معماری هتل لوکس در کویر مغولستان 

مرکز خرید

هتل

عمومی بودن بیشتر فضاهای به کار رفته در خوابگاه و نوع دیوارکشی انتخاب شده، حسی صمیمی به ساکنان می دهد و باعث می شود رابطه ای صمیمانه بین آنها ایجاد شود. فضاهای خاص برای استراحت که در عین عمومی بودن، محیطی آرام و شخصی را در اختیار می گذارد. افراد در این فضاهای نسبتا کوچک به استراحت های کوتاه مدت می پردازند و به راحتی می توانند با هم تعامل کنند.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : معماری رستورانی در سیدنی 

مسافرخانه

همچنین می توان در قسمت های تعبیه شده، فضایی برای مطالعه یا انجام کارهای روزمره داشت. عمومی بودن این بخش ها، حس گرمی و فعالیت روزانه را همراه با آرامش در اختیار افراد قرار می دهد.

استراحت گاه

اقامتگاه

مال مارکت

به عنوان یک طراحی داخلی، بسیار ساده و آینده نگرانه است. اگر چه این به معنای مینیمالیستی و ساده بودن است، ولی نتیجه ساختاری بسیار چشمگیر دارد. این موضوع بیشتر به دلیل زرد روشن به کار رفته در فضای عمومی است. شاید استفاده از رنگ زرد کمی جسورانه باشد. به این دلیل که شاید بسیاری از افراد رابطه خوبی با این رنگ برقرار نکنند. نکته ای که باید در نظر گرفت، این است که با توجه به هدف اصلی که ساختمان به یک خوابگاه معاصر و پویا تبدیل شود، نتایج دقیقا مانند پیشبینی اتفاق افتاده است.