نکاتی برای داشتن یک بالکن استاندارد

بالکن هم از اجزای یک خانه است. پس جزئی از دکوراسیون خانه به حساب می آید. وجود یک بالکن استاندارد در طراحی و معماری یک منزل نماد حسن سلیقه سازنده و دکوراتور آن است. در این پست قصد داریم نکاتی را در رابطه با بالکن استاندارد برای شما عنوان کنیم. امیدواریم که مفید واقع شود.

بالکن های شیشه ای

۱) ارتفاع استاندارد برای نرده‌ های جلوی بالکن حداقل ۱۲۰ سانتی متر است. توجه داشته باشید که ساختار نرده‌ ها نباید به گونه ای باشد که کودک بتواند از آنها بالا رود و خود را روی نرده آویزان کند. یعنی نرده ‌ها باید به صورت یک تکه و بدون پله طراحی شوند.

طراحی تراس و بالکن

۲) بهتر است کف‌ پوش بالکن سنگ یا سرامیک باشد؛ تا به راحتی بتوان به وسیله یک دستمال نم دار یا تی، آن را تمیز کرد.

بالکن چیست

۳) اگر برای زیباتر شدن فضای بالکن تان قصد قرار دادن گلدان های گل یا درختچه را در آن دارید، بهتر است به نوع گیاه توجه کنید. کنار دیوار مکان مناسبی برای قرار دادن گیاهانی است که به سرما حساسیت دارند.

فرق بالکن و تراس

۴) شاید جالب باشد که بدانید به تازگی گلدان هایی به بازار آمده اند که شیار عمیقی در وسطشان وجود دارد. شما می توانید شیار این گلدان را روی نرده بالکن قرار دهید و برای هر چه زیباتر نشان دادن فضای بیرونی خانه تان، دو نوع گل در دو طرف این گلدان های زیبا بکارید.

نام دیگر بالکن

۵) اگر شیشه اتاقتان به گونه ای است که درون اتاق به سادگی از بیرون دیده می‌شود و رابطه خوبی هم با برچسب های شیشه‌ مات کن و پرده های ضخیم ندارید، می توانید از درختچه های بلند و همیشه سبز در جلوی بالکن تان استفاده کنید. مزیت دیگر این درختچه ها می‌تواند سایه خنک و جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب در تابستان و جلوگیری از ورود هوای سرد در زمستان باشد.

تزیین بالکن با گیاهان

۶) موقع آب دادن به گلدانهایی که روی نرده هستند، حسابی حواستان را جمع کنید تا به جای گل به افرادی که در حال عبور از پیاده روی جلوی خانه تان هستند، آب ندهید؛ یا داد همسایه طبقه پایینی که مشغول خواندن حافظ و نوشیدن چای در یک روز زیبا در فضای آزاد منزلش است را در نیاورید.

بالکن استاندارد

۷) بالکن، قسمتی از منزل است که باید از سه طرف بسته و از یک طرف باز باشد. پس با پوشاندن جلوی بالکن تان با پرده، حصیر، شیشه و… خود را از نعمت هوای آزاد محروم نکنید.

دکوراسیون بالکن های کوچک