ساخت چراغ خواب دست ساز با گلدان

امروزه مردم به کاربرد وسایلی که قدیمی شده اند و دیگر کاربرد گذشته را ندارند، پی برده اند. شاید از دیدن وسایلی که در منزل دیگران می بینید و متوجه می شوید از وسایل قدیمی دیگر ساخته شده است، تعجب کنید. ولی لازم است بدانید این وسیله ها زحمت زیادی ندارند؛ فقط به کمی ذوق و سلیقه و ابتکار نیاز دارید. به عنوان مثال گلدان های قدیمی را دور نیندازید. یک گلدان قدیمی که شاید از ظاهر آن خسته شده اید، می تواند با کاربرد دیگری در اتاق شما خودنمایی کند و ظاهری زیبا به آن ببخشد. وجود دست سازهای خلاقانه خودتان در فضای داخلی منزل، به شما انرژی مثبت خواهد می خشید. نیازی نیست برای خرید چراغ خواب به بازار بروید. در ادامه چگونگی ساخت یک چراغ خواب را به شما آموزش می دهیم.

گلدان

مرحله اول: 

هر گلدانی متناسب با سلیقه شما، می تواند برای ساخت چراغ خواب مفید باشد. گلدان را بردارید و پس از تمیز کردن آن، به وسیله یک مته مرکز کف آن را سوراخ کنید. این کار به شما کمک می کند، بتوانید سیمی که به لامپ وصل می شود را از آن عبور دهید.

خودت درست کن

مرحله دوم: 

یک سرپیچ متناسب با لامپی که برای چراغ خواب کنار گذاشته اید، در نظر بگیرید. سپس آن را به سیم متصل کنید. برای این کار می توانید از کسانی که تجربه کار با وسایل الکتریکی را دارند، کمک بگیرید.

آموزش ساخت چراغ خواب دست ساز

مرحله سوم:

از یک لوله پلاستیکی به عنوان ستونی برای عبور سیم از سوراخ گلدان استفاده کنید. آن را در اندازه مناسب ببرید و داخل گلدان قرار دهید. برای اینکه لوله در جای خود ثابت باشد و در نهایت تعادل آن را حفظ کند، از چسب مناسب استفاده کنید. این لوله پلاستیکی، نقش ستون اصلی آباژور را ایفا خواهد کرد.

آباژور

مرحله چهارم:

تنها چیزی که ممکن است لازم باشد آن را از بازار تهیه کنید، یک کلاهک آباژور است. ما به شما پیشنهاد می کنیم این کلاهک را نیز خودتان بسازید. با بررسی یک آباژور که از فروشگاه خریده اید، به خوبی متوجه می شوید که این کلاهک ها ساختار بسیار ساده ای دارند. لامپ و کلاهک را در جای خود قرار دهید و از زیبایی هنر دست تان لذت ببرید.

چراغ خواب