راه هایی که اتاق غذا خوری را مدرن می کند

دکوراسیون اتاق ناهارخوری,چیدمان اتاق نهارخوری

این ایده از ویراستار مجله‎ی (Southern Living) گرفته شده است. او می‎گوید: این روزها سریعترین راه مد روز کردن اتاق غذا خوری تهیه‎ دیوار یا پرده‎های گران قیمت نیست، بلکه استفاده از وسایل زیبا و مطابق مد روز است.

گام اول : میز را جدید کنید

یک رومیزی چاره‎ بسیار خوبی برای وسایل نهارخوری خراشیده شده یا قدیمی است. اگر م ‎خواهید که میزتان را با رومیزی بپوشانید، می توانید یک میز تاشوی ارزان قیمت بخرید. نکته: یک میز ۱/۵ متری گرد ۴ الی ۶ نفره مناسب است.

گام دوم : شکل‎های جدید را امتحان کنید

فکر کردن درباره‎ میز گرد یا مستطیل شکل را کنار بگذارید و میز شش گوشه ( شش نفره ) یا هشت گوشه ( هشت نفره ) را در نظر بگیرید. ورقه‎‎ی فیبری از نجاری تهیه کنید، به اندازه ای که مد نظرتان است ببرید. سپس آن را بالای میز گردی بگذارید.

گام سوم : رنگ روکش مورد نظرتان را انتخاب کنید

دکور موجود در اتاق را در نظر بگیرید و طبق آن روکشی برای ادامه‎ کارتان انتخاب کنید. رومیزی های یک دست برای گونه های مختلف میز بهتر هستند، با این حال طرح های چهارخانه فرورفتگی ها را بهتر می پوشانند.

گام چهارم : میز غذا خوری را مرتب کنید

نوار چسب ها یا  پلیسه، جزئیات ظریف و زیبایی را به کناره های رومیزی می افزاید. برای این کار دو نوار تهیه کنید، یک اینچ بین آنها فاصله بگذارید و منگنه کنید.

گام پنجم : میز را با لیوان آراسته کنید

لیوان ها به عنوان یک وسیله‎ اساسی در هنگام صرف غذا و همچنین برای نگه داشتن رومیزی استفاده می شوند. برای جلوگیری از شکستن، از لیوان با جنس ضخیم استفاده کنید. یک پارچه بین میز و رومیزی بیندازید تا محکمتر به نظر برسد.