ترکیب های رنگ‌ در دکوراسیون فضاهای کوچک

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این قوانین و باورهای معروف در طراحی مانند این که رنگ های روشن باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضا می‌شوند و یا ستون‌ها یا خطوط عمودی از نظر بصری باعث توهم مرتفع تر بودن سقف می‌شوند، فاصله بگیرید و کمی از آن‌ها دوری کنید. رویکردهای مدرن و جدید طراحان دکوراسیون و دکوراتورها در این زمینه بسیار خلاقانه تر است و ایده‌های متفاوت و جذاب تری را در اختیار شما قرار می دهد. ما در این مطلب ایده هایی برای طراحی فضاهای کوچک را با شما در میان می گذاریم و شما هم می‌توانید بر اساس نیازهایتان از این اید ها در طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید.

رنگ های روشن

آیا می خواهید اتاق نشیمن خانه شما عاشقانه تر و خاص تر شود؟ برای رسیدن به چنین فضایی کافی است در اتاق نشیمن خانه خود از یک کاناپه، چند چراغ و چند شی تزئینی (مانند شمع) به رنگ روشن (رنگ های مانند صورتی یا آبی کم رنگ) استفاده کنید. اجزای دیگر اتاق را نیز می‌توانید به رنگ های روشن و حتی رنگ سفید در آورید.

دکوراسیون

مقادیر اندک رنگ های سیاه و سفید

اگر کلیت رنگ های اتاق نشیمن خانه شما به رنگ روشن باشد، آن گاه تعادل بصری میان رنگ های تیره و روشن از بین می رود. برای حل این مسئله بهتر است از مقادیر اندکی رنگ سیاه یا خاکستری تیره استفاده کنید. در این حالت فضای شما حجم پیدا می کند و تعادل بصری در آن ایجاد می شود.

دکوراسیون داخلی

کاناپه ای به رنگ روشن

آیا می‌خواهید فضای شما به سرعت سرزنده و شاداب شود؟ نیمکت کاناپه ای پف کرده به رنگ ارغوانی با کوسن های مناسب به کار شما می آید. این ترکیب رنگی باعث می شود فضاهای کوچک روشن تر و حتی بزرگ تر به نظر برسند.

معماری

چهارچوب هایی به رنگ روشن

آیا فضای شما فاقد رنگ های غنی است؟ برای حل این مسئله نیازی نیست که کل دیوارها را دوباره رنگ کنید و یا پرده ها را تغییر دهید، فقط کافی است چهارچوب های اتاق نشیمن را به رنگ روشن (مثلا رنگ نارنجی) درآورید.

معماری داخلی

رنگ متفاوت

یک رنگ را به عنوان رنگ متفاوت انتخاب کنید. رنگی که با دیگر رنگ های به کار رفته در اتاق نشیمن شما متفاوت باشد. این رنگ می تواند در قالب مجسمه های کوچک، چراغ ها، برچسب ها، کوسن های تزئینی، قاب عکس ها، تابلوهای نقاشی و غیره به فضا اضافه شود. برای مثال در عکس اول این مطلب رنگ متفاوت رنگ قرمز است.

دکوراسیون منزل

مربع های رنگی

با استفاده از فرم های مربع مانند به اتاق نشیمن خود شکل دهید؛ شکل مربع می تواند در قالب چهارچوب ها، باکس ها، و یا کابینت ها به فضا اضافه شود. اگر این شکل ها را رنگ کنید، آنگاه حس و حالی سرزنده و جوانانه به اتاق نشیمن شما اضافه می شود.

رنگ سفید

برای استفاده از رنگ سفید می توانید آن را در قالب یک جفت صندلی تاشو، یک میز پذیرایی و یا یک چراغ به کار ببرید. این ترکیب در هر فضایی قابل استفاده است و باعث می شود اتاق نشیمن شما بزرگ تر و روشن تر به نظر برسد. البته باید بدانید که پس زمینه این وسایل باید به رنگ دیگری باشد. مثلا در پشت این وسایل سفید رنگ می توانید از سطوحی به رنگ روشن و سطوحی متشکل از چند رنگ استفاده کنید.

دکوراسیون خانه

رنگ خاکستری

چه کسی گفته که رنگ خاکستری کسل کننده است؟ یک دیوار خاکستری را با اشیای تزئینی به همین رنگ پر کنید و در کنار آن از منسوجات و پارچه هایی هماهنگ بهره بگیرید. در این حالت اتاق نشیمن شما جزیره صلح و آرامش می شود و قطعا هیچ فضایی را به اندازه آن دوست نخواهید داشت.

رنگ ارغوانی جادویی

می توانید کوسن ها، روکش های مبلمان و میز پذیرایی را به رنگ ارغوانی دربیاورید. این رنگ باعث ایجاد یک تنالیته رنگی متفاوت در اتاق نشیمن شده و باعث می شود تا حواس دیگران از کوچک بودن فضا پرت شود. زیرا این رنگ رازهای یک فضا را پنهان می کند و یک جادوی زنانه در خود دارد.

تزئین

رنگ خردلی تند

اگر می خواهید از رنگ های روشن در اتاق نشیمن خود استفاده کنید و در عین حال نمی خواهید این فضا بیش از حد خام و زمخت به نظر برسد، یکی از دیوارها را به رنگ خردلی درآورید. در این حالت فضای شما به سرعت جذاب و زیبا می شود. اگر می خواهید حس و حالی قدیمی در اتاق نشیمن شما ایجاد شود، در کنار رنگ خردلی از یک کاناپه یا کوسن هایی به رنگ آبی استفاده کنید.

دکوراسیون تاق نشیمن