تفاوت طراحی داخلی با دکوراسیون داخلی در چیست؟

تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی، در بیشتر موارد، توسط سطح آموزش تعریف می شود. اولین کتاب های دکوراسیون داخلی آمریکا در قرن نوزدهم ظاهر شد. بنابراین هنوز حرفه ای نسبتا جدید است. "دکوراسیون" در قرن نوزدهم به خروش آمد، درست همانطور که "طراحی" نشانه ای از قرن بیست و یکم است.

اگرچه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی زمینه های مرتبط هستند، اما حرفه هایی متمایز هستند. اغلب عناوین "طراح داخلی" و "دکوراتور داخلی" به جای یکدیگر استفاده می شوند. این مغالطه (گمراه کننده) است.

تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

یک خط بین این دو حرفه وجود دارد. طراحان داخلی آموزش بیشتری در شکل دادن به عناصر ساختاری یک خانه می بینند و کلا در تحصیلات کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دقیق تر می شوند. در بعضی موارد، طراحان داخلی آموزش کاملی به عنوان معماری اصولی می بینند. طراحان داخلی مشمول کارشناسان دولتی و دیگر قوانین مهم می شوند.

  مطلبی در همین رابطه: معرفی شغل طراحی داخلی 

شغل طراحی داخلی

از سوی دیگر، دکوراتورهای داخلی به طور کلی درجه های تحصیلی کمتری را به خود اختصاص می دهند. در واقع، بسیاری از دکوراتورهای داخلی ممکن است تجربی باشند و با استعداد خود برای شناسایی رنگ های مکمل، پارچه ها و ترتیبات فضا کار کنند. برخی از دکوراتورهای داخلی صرفا اشیا را انتخاب می کنند و ترتیب می دهند. در حالی که طراح داخلی ممکن است چگونگی طراحی، ساخت، انتخاب و ترتیب مواردی مانند مبلمان یا تجهیزات روشنایی را بداند.

  این مطلب به شما کمک می کند: شخصیت های مناسب شغل طراحی داخلی بر اساس تست MBTI 

شغل دکوراسیون داخلی

در کل برای فهم تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی، باید طراحی را درک کرد. با توجه به حرفه ای بودن صنعت طراحی، افراد بیشتر به سراغ تحصیلات طراحی داخلی برای رقابت در بازار کار می روند. به عنوان مثال، طراحان داخلی که از یک سیستم معتبر فارغ التحصیل شده اند، اغلب درباره استفاده از مواد پایدار محیط زیست، شرایط قانونی برای مسکن و مدل سازی کامپیوتری سه بعدی، مهارت پیدا می کنند. بسته به سیستم آموزشی، دانشجویان طراحی داخلی می توانند نه تنها نحوه انتخاب یک نمونه پارچه و طراحی یک نیمکت، بلکه منبع مواد صنعتی یا نحوه ایجاد یک بودجه برای پروژه یک میلیون دلاری را فرا بگیرند. سخت کوش بودن در تحصیل، می تواند در یک صنعت که برمبنای مهارت های عملی و خلاقیت رشد می کند، درآمدزا باشد.

   شاید این مطلب را هم بپسندید: ثبت شرکت طراحی داخلی 

دکوراتور