تمیز کردن مکان هایی که معمولا برای تمیز کردن، فراموش می شوند!

نظافت و شست و شو

تمیز کردن خانه کار ساده ای نیست؛ شاید فکر کنید فقط جارو زدن و مرتب کردن و گردگیری کردن است. اگر بخواهید خانه مرتب و تمیزی داشته باشید، باید یک سری ریزه کاری ها را بدانید. در ادامه همراه ما باشید با ریزه کاری های خانه داری و تمیز کردن محل هایی که ممکن است فراموش شود که تمیز کنید.

 

۱- تمیز کردن زیر تخت

تمیز کردن زیر تخت خواب

اغلب خانم ها وقتی مشغول تمیز کردن و جارو زدن منزل هستند، همه جاها را جارو می زنند؛ ولی بیشتر اوقات فراموش می کنند زیر تختخواب را بکشند. چون زیاد به چشم نمی آید و کسی هم با آنجا کاری ندارد. در صورتی که میکروب ها همه جا هستند و فرقی ندارد کجای منزل باشد. اگر می خواهید گرد و غبار پس از جارو زدن منزل هنوز جلوی چشم ها نباشد و منزل کاملا پاکیزه ای داشته باشید، از تمیز کردن زیر تختخواب غافل نشوید.

 

۲- تمیز کردن لوازم شخصی

تمیز کردن لپ تاپ

وسایل شخصی مثل گوشی موبایل، گوشی تلفن ثابت، کیبورد کامپیوتر و غیره، وسایلی هستند که با دست تمیز و کثیف و یا در حال غذا خوردن و از این دست، مدام با آن ها در ارتباط هستیم. برای این که آلودگی را از این وسایل پاک کنید، بهتر است پایان روز آن ها را ضد عفونی کنید.

 

۳- دستگیره های در و کلید های چراغ

تمیز کردن دستگیره

مانند لوازم شخصی که بسیار آلوده هستند، وسایل دیگری هم هستند که در منزل، همه با آن ها سر و کار دارند؛ ولی به تمیزی آن ها زیاد اهمیت داده نمی شود. دستگیره های در و کلید های خاموش و روشن کردن چراغ ها، از همان وسایلی هستند که همه اعضای خانواده با دست کثیف و تمیز به آن ها دست می زنند. پس هر چند روز یک بار حتما کلید و پریز ها را تمیز کنید.

 

۴- سطل آشغال آشپزخانه

تمیز کردن سطل آشغال

سطل آشغال، از آن وسایلی است که هر شب پس از بیرون گذاشتن آشغال ها، باید شسته و خشک شود؛ تا از تجمع میکروب و آلودگی جلوگیری شود. برای تمیز کردن آن از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید.

 

۵- جامسواکی

تمیز کردن جای مسواک

جای مسواک هم باید حداقل ماهی یک بار شسته شود. زیرا وسیله ای را در آن جا می دهید که با دهان شما سرو کار دارد و بسیار حساس است. اگر مدت ها است که این کار را فراموش کرده اید، الان بروید و جای مسواک خود را تمیز بشویید و بهداشتی کنید.

 

۶- نقاط فراموش شده منزل

و در آخر همه مکان هایی که ممکن است در نظافت منزل مورد فراموشی قرار بگیرد و در تمیز کردن آنها کمبودی ایجاد می شود را برای شما آورده ایم:
زیر فرش، زیر کابینت، حباب های بالای کابینت، لوستر ها، پنکه های سقفی، کولر، پشت پنجره ها، کناره های دیوار، سقف و….