دکوراسیون بهاری با استفاده از شابلون های رنگی

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که دکوراسیون بهاری منزل خود را به شیوه های جدید انجام دهید؟ شابلون یا استنسیل این موقعیت را در اختیار شما می گذارد.

خوب حالا به این موضوع فکر کنید که چرا این کار را با خلاقیت خود انجام ندهید؟ ایده هایی که در ذهن خود دارید، پیاده سازی کنید! علاوه بر اینکه تفریحی جذاب برای شما خواهد بود، دکوراسیون بهاری دلخواهی برای منزل طراحی کرده اید. کار را با شابلون ها شروع کنید و انواع قاب ها برای آن ها بسازید. در زیر تعدادی از این شابلون ها و ایده ها برای دکوراسیون بهاری آماده کرده ایم. می توانید از آنها برای ایده گرفتن استفاده کنید.

شابلون روی دیوار و دکوراسیون بهاری

می توان روی دیوارهای ساده طرح هایی با مدل های گوناگون شابلون کرد. برای این کار، در ابتدا روی سطح دیوار را کاملا رنگ خاکستری زده و سپس با کمک شابلون، طرح های برجسته ای با درجه رنگ کمتر، روی آن می اندازیم.

دکوراسیون بهاری

تابلوی عشق

به راحتی می توان همانند انواع صنایع موجود در فروشگاه های صنایع دستی، یک اثر هنری به این زیبایی خلق کرد. برای این منظور می توانید روی یک قاب چوبی، تکه ای کاغد بچسبانید؛ که روی آن طرح هایی از عشق نقاشی کرده باشید.

چیدمان بهاری

قفسه های شاخه ای

می توان بالای میز کار و یا کمد لباس، طبقاتی را به دیوار نصب کرده و از آن ها برای قرار دادن یکسری وسایل استفاده کرد. برای دکوراسیون بهاری خود، طرح هایی نقاشی شده در اطراف این طبقات انتخاب کنید.

طراحی بهاری

کاغذ آبرنگی

در اینجا از کاغذهای رنگی که در دو رنگ سفید و آبی می باشند، استفاده شده است. طرح هایی زیبا بر روی آن انداخته شده و در نهایت به صورت قاب به دیوار زده شده اند. هم چنین با کاغذ، پروانه هایی را درست کرده و به صورت رشته ای باریک، آنها را درآورده و آویزان کرده ایم.

طراحی داخلی بهاری

شابلون گل

اگر کف اتاقتان از جنس چوب می باشد، به جای آن که روی آن یک قالیچه بیاندازید، بهتر است از شابلون گل بر روی آن استفاده کنید. این کار نه تنها بسیار زیبا می شود، بلکه یک ایده ی بسیار جدید هم می باشد. بهتر است طرحی را انتخاب کنید که به دکوراسیون بهاری شما نزدیک باشد.

شابون

سینی های طرح دار

سینی چوبی ساده ای را تهیه کرده و آن را با انداختن طرح هایی از پرنده و برگ ها زیبا می کنیم. ابتدا کل سطح آن را با شابلون سبز رنگ، یک دست کرده و بعد گوشه ای از آن را به صورت یک مربع سفید در می آوریم. سپس داخل آن برگ هایی زیبا، با کمک شابلون و با استفاده از رنگ های صورتی و سبز می اندازیم. در نهایت یک پرنده ی زیبا هم به رنگ نارنجی روی آن استنسیل می کنیم. می گذاریم تا تمامی این طرح ها کاملا خشک شود و بعد از آن، روی کل کار را یک اسپری ثابت کننده رنگ می زنیم؛ تا به مرور زمان، بر اثر شستشو رنگ ها از بین نروند. این سینی در کنار دکوراسیون بهاری شما، بسیار جذاب می شود.

طراحی سینی

بالش پروانه ای

این بالش که در تصویر زیر می بینید، در ابتدا یک بالش ساده بوده و بعد روی آن طرحی از پروانه کشیده شده است. سپس با کمک ماژیک آن را پر رنگ کرده ایم.

شابلون بر روی کوسن

شابلون بر روی پادری

یکی از صنایع دستی، استنسیل پا، بر روی پادری هایی از جنس حصیر می باشد؛ که بسیار مناسب برای درب ورودی است. برای این کار بهترین روش این است که از یک کفش لج دار استفاده شود؛ تا هنگامی که آن را در رنگ فرو می کنید و می خواهید آن را روی یک تکه حصیری بگذارید، طرح آن به زیبایی قابل چاپ شدن باشد. بهترین رنگ برای این کار، رنگ آبی می باشد؛ چرا که زیبایی بیشتری دارد.

پادری

طرح های دندانه ای شکل

این طرح ها و الگوها زمانی که در مقیاس بزرگتر از اندازه، مثلا روی دیوار انجام شود، الگوی کلاسیک و بسیار مدرنی پیدا می کند. برای ایجاد کردن یک طرح ظریف، باید از الگوی تک رنگ، مانند آبی تیره و کم رنگ استفاده کرد.

الگوی دندانه دار

هنر تکه دوزی

تکه دوزی های زیبایی که بر روی این قاب های گرد انجام می شود، تنها با چند بخیه ی بسیار کوچک و زیبا اتمام می یابد. دوخت هایی با این ظرافت و زیبایی، روی این وسایل که به آنها کارگاه گفته می شود، انجام می گردد.

تکه دوزی