دکوراسیون داخلی اکلکتیک یا سبک گلچین

سبک اکلکتیک یکی از جدیدترین و بروزترین سبک ها در دنیای دکوراسیون داخلی و معماری است. هنر اکلکتیک یا همان گلچین برگرفته شده از ابزارآلات موسیقی است. در واقع این سبک الهام گرفته از تارهای گیتار و تار است. گیتار یکی از وسایل معروف در هنر موسیقی است و انواع مختلف دارد. اکلکتیک یا گلچین یکی از آن زیر مجموعه است.

در دکوراسیون داخلی گلچین معرفی شده، فضای منزل را با نمادهایی از تارهای این ساز تزئین کرده و وسایل و چیدمان را با همان شکل متقارن کرده است. در سبک گلچین ترتیب و چیدمان اهمیت زیادی دارد. با توجه به این که این سبک، ترکیبی از سبک های مختلف است، تقارن و چیدمان منظم، یکی از رکن های اساسی این سبک است. بنابراین در طراحی داخلی سبک اکلکتیک باید هماهنگی و یکپارچگی بین اشیا را دید و نتیجه واحدی از کلیه دکوری ها و وسایل به دست آورد.

به دلیل شلوغی و نبود مرز در طراحی با این سبک، باید با تجربه باشید. در واقع شما در حال ایجاد یک اثر هنری با سلیقه و علایق خود هستید. پس آنچه را که به وجود می آورید، اثری هنری و معرف شخصیت شماست. ۵ رکن اساسی معماری داخلی را که شامل رنگ، خط، فرم، حجم و بافت می شود را فراموش نکنید؛ تا اثر شما زیبایی یک طراحی را داشته باشد.

نمونه ایی از دکوراسیون داخلی سبک اکلکتیک در فضای مدرن

دکوراسیون داخلی اکلکتیک

دکوراسیون داخلی

جاذبه های قدیمی محدود در سبک اکلکتیک مدرن قابل مشاهده است. استفاده از یک یا دو ایده قدیمی در این سبک کمک به زیبایی و خارج شدن از یکنواختی می کند.

دکوراسیون

معماری داخلی

بیان کردن چند ایده مختلف از دکوراسیون داخلی خانه می تواند به این سبک در رشد بیشتر و زیبایی کمک کند. همان طور که قبلا گفته شد، ترکیب های مختلف با در نظر گرفتن ارتباط ظاهری و هماهنگی با یکدیگر از ویژگی های این سبک است.

طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی منزل

اکلکتیک

اتاق نشیمن

استراحتگاه

چیدمان

نورپردازی

منزل

سبک اکلکتیک