دکوراسیون داخلی خانه به سبک روستیک دوست داشتنی

سبک روستیک سبکی از طراحی و معماری داخلی است که در آن از متریال‌ طبیعی استفاده می‌شود. به طوری که تا حد امکان از نظر فرم و بافت به طبیعت نزدیک باشند. فضای روستیک در واقع طبیعت را به داخل خانه دعوت می‌کند و به فرد این امکان را می‌دهد که در داخل خانه مواد طبیعی خارج از خانه را به صورت بی واسطه پیدا کند. از این رو سبک روستیک بر بنیاد طبیعت و استفاده از مواد طبیعی و خام نهاده شده است و می‌کوشد احساس و الهامی از طبیعت را در فرد زنده کند.

سبک روستیک

معمولا علاقه مندان به دکوراسیون داخلی سبک روستیک بیشتر در پی آرامش و به وجود آوردن محیطی روستایی، برای فضای خانه و یا محل استراحتی مانند هتل ها و استراحتگاه ها هستند. از این رو از هرگونه وسیله مدرن که یادآور تکنولوژی و محیط شهری تازه هستند، امتناع می کنند.

دکوراسیون

در طراحی داخلی سبک روستیک به دلیل نزدیکی به فضای روستایی، مواد و مصالح به کار رفته در طراحی و معماری ساختمان بیشتر طبیعی بوده و چوب، یکی از اصلی ترین متریال های به کار رفته است.

روستیک

استفاده از انواع پارچه با رنگ بندی و طرح های مختلف دکوراسیون داخلی خانه را تکمیل می کند. سبک روستیک در رنگ و الگو غرق می شود و فضایی آرام، به دور از هیاهو را شبیه سازی می کند.

روستیک

سنگ آنتیک از دیگر مصالحی است که در این سبک بیشتر به چشم می خورد. سنگ آنتیک به دلیل آنکه می تواند در هر کجای فضای دکوراسیون و معماری داخلی استفاده شود، از مصالح پر کاربرد در این سبک است. این نوع سنگ در کنار زیبایی و جذابیتی که ایجاد می کند، محیطی روستایی را تداعی می کند که از مواد و مصالح طبیعی برای ساخت آن استفاده شده است.

طراحی داخلی

در سبک روستیک تا جایی امکان دارد به سراغ نور طبیعی بروید. تا حد ممکن از نورهای مصنوعی دوری کنید. دلیل آن هم کاملا واضح است. نورهای مصنوعی حس و حال فضای مدرن را ایجاد می کنند. به همین دلیل از ایده اولیه فضای روستایی دور می شوید.

معماری

معماری داخلی

تزئین

آشپزخانه روستیک

سقف روستیک

اتاق خواب

کمد دیواری