منظور از دکوراسیون داخلی خانه چیست؟

اگر چه مردم اغلب فکر می کنند طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی خانه یکسان است، اما اینگونه نیست. دکوراسیون داخلی رنگ نقاشی دیوار را انتخاب می کند؛ در حالی که طراحی داخلی ساختار اتاق را مشخص می کند و تغییر می دهد. دکوراسیون داخلی خانه با افزودن لوازم جانبی مانند پرده و فرش با ظاهر و احساس یک اتاق سر و کار دارد؛ طراحی داخلی بهترین استفاده را از فضا در نظر می گیرد.

شرح شغل دکوراسیون داخلی خانه

شرح شغل دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه بر زیبایی شناختی یک فضا تمرکز می کند. برای مثال چگونه می توان یک طرح کف زمین باز را با مبلمان مکمل و تجهیزات دکوری جفت کرد. یا با نور و تاقچه، فضا و حال و هوای خاصی ایجاد کرد.

مسئولیت ها

مسئولیت های دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه “لباس پوشاندن” به فضای موجود است. با مفهومی وسیع، مانند پست مدرن، یکپارچه ساز یا زیبایی شناختی سنتی آغاز می شود و در جزئیات این سبک کار می کند. دکوراتور داخلی به طور معمول با یک سبک طراحی، از ابتدا تا انتها، با ایجاد یک تداوم در یک فضا می ماند. با شما در انتخاب رنگ، بافت و الگوهایی که ترجیح می دهید، کار می کند؛ اما بر روی مفهوم سبک کلی ثابت است. بازسازی یک اتاق یا به روز کردن یک سبک قدیمی، زیر مجموعه دکوراسیون داخلی خانه یا استفاده از فضای موجود در نظر گرفته می شود؛ ولی طرح های ساخت و ساز جدید و مجوز های ساختمانی در جعبه ابزار دکوراتورهای داخلی نیست.

انتخاب سبک

انتخاب سبک

دکوراتور ممکن است تصمیم بگیرد از عناصر دکور هنری لطیف، برای تأکید بر پیچیدگی اتاق نشیمن شما استفاده کند. یا بر طرح های شیک رنگ پریده و خیلی ساده تاکید کند. او نمونه هایی از ویژگی های طراحی را برای کمک به انتخاب شما، پیشنهاد می دهد. دکوراسیون داخلی خانه از سبک ها و روند های متنوعی دریافت می شود و آنها را در کنار هم قرار می دهد؛ تا سلیقه شخصی شما را بیان کند.

بودجه در دکوراسیون داخلی خانه

بوجه دکوراسیون داخلی خانه

شما بودجه ای ارائه می کنید و دکوراتور خوب در آن مسیر می ماند. او شما را در مقدار بوجه ای که دارید، نگه می دارد. قبل از اینکه خرید کند، شما را در جریان می گذارد که حساب و کتاب شما بهم نریزد. یک دکوراتور فهمیده، در کنار استعداد هنری، باید دارای شناخت مالی مناسب هم باشد؛ تا بتواند هزینه بیشتری اختصاص دهد. به عنوان مثال، قفسه آنتیک که به مرکز کانونی اتاق تبدیل می شود، اهمیت زیادی دارد و کمتر در دکور نامحسوس خرج کند. پس باید در نظر بگیرید که این کار با توجه به بودجه شما انجام می شود و هزینه ها در این حرفه بسیار متفاوت است.

سبک دکوراسیون داخلی خانه خود را بشناسید

بسیاری از ما کتاب ها، مجلات، وب سایت ها و وبلاگ های مربوط به دکوراسیون را مطالعه می کنیم و بیشتر آنچه را که می بینیم، می پسندیم …! اما وقتی نوبت به دکوراسیون داخلی خانه های خودمان می رسد، مطمئن نیستیم که به چه سبکی تغییر دهیم.

سبک دکوراسیون داخلی خانه ساده

در مورد آن یک عکس چه چیزی را دوست داشتیم؟ چه تعداد شی در آن عکس، روی دیوار بود؟ ما از چیدمان آن اتاق نشیمن، الهام گرفته ایم؛ اما چگونه می توانیم آن ساختار را در فضای خودمان بازسازی کنیم؟ دکوراسیون بسیار شخصی و منحصر به فرد است؛ اما زمانی که اصول اولیه را یاد می گیریم، بسیار ساده تر می شود.

اتاق نشیمن روستیک

قطعا اینکه بفهمید که چه چیزی دوست دارید و چه چیزی در دکور خانه مناسب است، می تواند طاقت فرسا باشد. به همین دلیل است که به شما برای شناسایی سبک خود در خانه (و یا ترکیبی از سبک هایی که به شما نزدیک تر است) کمک می کنیم. وقتی سبک دکور خود را شناسایی کنید، مطالعه ی چیزهایی که براساس فضای سبک شما هست، بسیار ساده تر می شود. در این مطلب قصد بر آن است که به صورت خاص به معرفی سبک های دکوراسیون داخلی خانه بپردازیم. سبک هایی که کمتر در مورد آنها صحبت شده است! ولی بدون اینکه چیزی درباره نام آنها بدانیم، به طور معمول به کار می بریم. این نوع دکوراسیون داخلی خانه ها، در بعضی موارد ممکن است با روحیه شما سازگار نباشند؛ ولی باید بدانید که زیاد استفاده می شوند. واضح است که منظور از استفاده زیاد، در تمام دنیا است و سبک های بومی هر کشوری، در خود آن کشور محبوبیت بیشتری دارد. بنابراین با ایده های اطراف خود مقایسه نکنید. در پست های آینده هر یک از این سبک ها را به صورت کامل توضیح می دهیم.

سبک بوهمیان یا بوهمی زیبا (Bohemian)

سبک بوهمیان یا بوهمی

سبک بوهمیان یا بوهمی شیک در مورد شخصیت معنی دار است. این سبک بیان آزاد، ظاهری غیر قراردادی و مجموعه های رنگارنگ را در بر می گیرد. فضای بوهمیان جایی است که سبک شخصی و زیبایی شناسی شما، در آن به چشم می خورد. در مورد چگونگی دستیابی به آن، در سبک بوهمیان بیشتر بخوانید.

سبک ساحلی

سبک ساحلی

سبک ساحلی همه چیز را در مورد تعطیلات در ساحل، مجسم می کند. خورشید، قدم زدن کنار ساحل، شن و ماسه (اگر چه به معنای واقعی کلمه نیست). سبکی راحت و جذاب است و قصد دارد افراد را با فریبندگی و متانت واقعی خود به آرامش برساند. توضیحات کامل این نوع دکوراسیون داخلی خانه را در سبک ساحلی بخوانید.

سبک معاصر

سبک معاصر

شیوه معاصر بر اساس مفهوم فعلی، در اینجا و در این زمان است. این سبک نه گرم و خواب آور، نه سرد و خشن است؛ بلکه سادگی است. به هم ریختگی در فضای معاصر وجود ندارد؛ در حالی که عناصر طراحی خنثی، تمیزی، صافی و ظرافت، در حد اعلا حکومت می کند. سبک معاصر را بیشتر بشناسید.

سبک کلبه

سبک خانه روستایی

ایده کلبه، دنج و جذاب است؛ مانند چیزی که از یک داستان افسانه ای سر بر می آورد. سبکی از روی مهارت که به سادگی اجزای محبوب متکی است. خواه آنها بی شمار، پاره شده و ناسازگار باشند و یا همه آنها یکی باشد. زندگیِ احساسیِ شایسته تر از قبل، در میان فضای یک کلبه. سبک کلبه را بیشتر بشناسید.

سبک گلچین

سبک گلچین

سبک گلچین شامل آزادی بیان، شکستن قوانین و اختلاط و تطبیق است. ایده گلچین، بیش از هر نوع سبک دکوراسیون داخلی خانه دیگر، ترکیبی از تکه ها و قطعاتِ روش های دیگر است و آنها را برای ایجاد فضایی بر اساس سلیقه مالک به حرکت در می آورد. در نهایت به دنبال دلپذیر کردن آن برای صاحب خانه است.

سبک ییلاق فرانسوی

سبک ییلاق فرانسوی

روش ییلاق فرانسوی تلاش کمی در ترکیب ظرافت با سادگی دارد. این سبک، زیبایی شناختیِ تقریبا قدیمی دارد که جذابیت و راحتی خودمانی را با ظرافت روستایی در میان جزئیات لطیف، می سازد. در مورد دکوراسیون داخلی خانه به سبک ییلاق فرانسوی بیشتر بدانید.

سبک صنعتی

سبک صنعتی

سبک صنعتی، خامی و سادگی را در بر می گیرد. کمی از مرز سختی و خشونت را دارد؛ که با محیط های ابتدایی مرتبط می کند. این شیوه استفاده از بافت، رنگ خاکستری و پوشش کهنه است… با این حال پر از تجدد و زندگی دوباره است.

سبک قرون وسطی مدرن

سبک قرون وسطی مدرن

سبک قرون وسطی مدرن در دکوراسیون داخلی خانه از زمان تولد شکل های هندسی، الگوهای معاصر و مدهای منحصر به فرد آغاز به کار کرد. اجزا در این شیوه، تمایل به نسبت رو به جلو و غیرپیچیده دارند و موازنه بزرگی بین طبیعتی بودن و مصنوعات انسان برقرار می کنند. برای اطلاعات بیشتر، مطلب سبک قرون وسطی مدرن را مطالعه کنید.

سبک ساده گرایی  یا مینیمالیسم

سبک مینیمالیستی

سبک مینیمالیستی بیشتر با آنچه که خیلی مدرن است، معنا پیدا می کند. به این ترتیب، سبکی است که زیبایی شناختی سادگی ذاتی را در بر می گیرد. سبک ساده گرایی به خوبی قابل تغییر است و فقط شامل آن اجزایی است که در رسیدن به حداکثر تاثیر دکور، کمک می کنند. سبک مینیمالیسم را بیشتر بشناسیم.

سبک مراکشی

سبک مراکشی

سبک مراکشی دارای تاریخ، رنگ و بافت غنی است. الگوها و اجزای معماری داخلی در نمایش فضای مراکشی، زندگی خوبی را سپری کردن (the life well traveled) و تقدیر جهانی برای طراحی خوب را به دنبال داشت. در مطلب سبک مراکشی بیشتر درباره این نوع دکوراسیون داخلی خانه توضیح داده شده است.

سبک روستیک یا روستایی

سبک روستیک

سبک روستیک، روش زندگی ارگانیک و مستقیم از روی زمین را در بر می گیرد. اجزا در فضای سبک روستیک (روستایی) یک زندگی خوب را تجربه می کنند. آنها با دست ساخته می شوند، بازسازی می شوند، استفاده می شوند و دوباره استفاده می شوند. حداقل اینطور به نظر می رسد! (خدا می داند چندبار) و کاملا ناقص، زمخت و قدیمی هستند.

سبک اسپانیایی

سبک اسپانیایی

سبک اسپانیایی تلاش می کند تا شکاف میان انسان و طبیعت را بپوشاند. ترکیب شدت غنای رنگ با کمترین مواد طبیعی، اثر کاملی ایجاد می کند که بسیار بیشتر از مجموع اجزای آن است. یک فضای سبک اسپانیایی هم با وقار است و هم بنیادی.

سبک سوئدی یا اسکاندیناوی

سبک سوئدی یا اسکاندیناوی

سبک سوئدی، که معمولا به سبک اسکاندیناوی شناخته می شود، در هسته ساده خود گرما و شادی دارد. عناصری شلخته و رنگ و رو رفته (بلکه کاملا شفاف) به آسانی و با هماهنگ کردن با بخش هایی که بسیار روشن، تمیز و لطیف هستند، ترکیب می شوند.

سبک سنتی

سبک سنتی

سبک سنتی در دوران استعماری متولد شد و از همان زمان، نشانه های دکوراتیوی را به خود جلب کرد. با این وجود، اگرچه ساختار و نظم قابل پیش بینی بخشی از بازی بود، ولی سبک سنتی در نهایت پیرامون راحتی، گرما و محیطی خودمانی بود.

سبک استوایی یا گرمسیری

سبک استوایی یا گرمسیری

سبک استوایی از احساس جزایر گرمسری به وجود می آید. شیوه ای از زندگی که عناصر اصلی آن آرامش، راحتی، آسایش و مهمان نوازی واقعی است.

سبک توسکانی (توسکان ناحیه ای در ایتالیا است)

سبک توسکانی

سبک توسکانی بر اساس سبک دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی دنیا، پر از رنگ های غنی و منسوجات و عناصر مهم و تاریخی است. این سبک ظرافت و درام را با حس راحتی روستایی ترکیب می کند.

سبک تاریخی

سبک تاریخی

سبک تاریخی، سبکی است به بزرکی تاریخ خودش. این سبک به طور معمول با بخش هایی از یک دورۀ خاص که با آزمون زمان مواجه شده، مرتبط است. در نهایت، فضایی تاریخی، شامل قطعات و مواردی است که لذت منحصر به فردی را به ارمغان می آورد.

برگرفته از سایت های خارجی

homedithousebeautiful