دکوراسیون داخلی رستوران آتور تهران به سبک مینیمالیست

برای طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی آتور با توجه به درخواست مالک از پایه برای میزها و صندلی ها استفاده نشده است. علت آن هم سهولت نظافت است. طراحی داخلی این رستوران توسط گروه معماری اکسپوز (Expose) انجام شده است. این گروه معماری، در چهارمین مراسم جایزه معماری داخلی ایران، در بخش طراحی رستوران، موفق به دریافت جایزه گردیده است.

برای طراحی این دکوراسیون داخلی از سبک مینیمالیستی استفاده شده است که عنصر اصلی به کار رفته در طراحی، چوب می باشد. این سادگی بسیار برای مشتریان دلچسب و آرامش بخش است.

رستوران ایرانی آتور

سادگی در طراحی اجزا، باعث شده است که دسترسی به مشتریان و همچنین بحث نظافت در همه جای محیط رستوران آتور به آسانی انجام می شود. فضای آزاد در اطراف میزها مناسب است و به راحتی می توان در بین آنها گذر کرد.

دکوراسیون

برای نورپردازی از نورهای خطی در مکان های مورد نیاز، استفاده شده است. مثلا برای میزها از نورهای جداگانه استفاده شده است که به صورت خطی، برای هر میز فضای نوری مناسبی را ایجاد می کنند.

طراحی داخلی رستوران

رنگبندی که برای فضای رستوران آتور استفاده شده است، با تم رنگی از جنس چوب است. رنگ زرد همراه با نورپردازی مناسب، ترکیبی زیبا را به وجود آورده است. مطلب قابل ذکر این است که با استفاده از نور قرمز بر روی میزها به صورت جداگانه، از یکنواختی محیط کاسته است.

سبک مینیمالیستی

رستوران ایرانی

در فضای داخلی رستوران آتور از قردادن اجزا و اشیا غیر ضروری که باعث شلوغ شدن فضا می شود، جلوگیری کرده اند. در بین میزها و در مسیر حرکت و اطراف فضای رستوران، اشیا اضافی به کار نرفته و محیطی ساده و منظم دارد.

رستوران آتور

رستوران آتور تهران

هدف از سبک مینیمالیسم و ساده گرایی، محیطی سرد و به دور از زندگی نیست. همانطور که در تصاویر رستوران آتور می توان دید، برای طراحی آن از ایده های نوین و مدرن استفاده شده است. در کنار فضایی ساده و منظم، محیطی مدرن و شیک، به جذابیت فضا افزوده است.

نورپردازی

رنگبندی

همه چیز قابل رویت و جدا از هم است. به راحتی می توان همه چیز را تفکیک شده در نظر گرفت. این گونه نیست بعضی از اشیا در فضا پنهان شده و یا به علت شلوغی زیاد توجه را جلب نکند. این نکته مهم که هر چیزی در فضا وجود دارد، به راحتی توجه را به هود جلب می کند، به دقت در این رستوران در نظر گرفته شده است.

دکوراسیون چوبی