برای داشتن دکوراسیون فنگ شویی خوب به این ۱۰ نکته توجه کنید

دکوراسیون فنگ شویی

۱٫ فنگ‌شویی یک فلسفه کهن چینی است که درباره چیدمان خانه و نقش آن در زندگی نیز صحبت می‌کند.

دکوراسیون داخلی

۲٫ انباشتگی‌های خانه خود را بشناسید. وسایل از کار افتاده یا غیرقابل استفاده، وسایلی که نامنظم و در هم و برهم هستند‌ و غیره. شناخت اوضاع درهم خانه و مرتب کردن آن واقعا اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد.

  مطلبی در همین رابطه : دکوراسیون فنگشویی را بهتر بشناسیم 

دکوراسیون

۳٫ آنچه دوست ندارید، به کسی ببخشید یا دور بریزید. این شامل وسایل از کارافتاده هم می‌شود که یا باید تعمیرشان کنید و یا آنها بیرون بریزید. محیط باز آرامش خواهد آورد.

دکوراسیون داخلی منزل

۴٫ کاغذها و نامه‌ها را در کشوها مرتب کنید و ضروری‌ها را نگاه دارید. هر چیز نامرتب و بی‌نظم در قفسه آشپزخانه، کمد لباس، زیرکاناپه و تختخواب را منظم و تمیز کنید. خانه شما، آیینه درون شماست. هر چه نامنظم‌تر باشد شما مضطرب‌تر خواهید بود.

  این مطلب به شما کمک می کند : تغییر دکوراسیون با استفاده از اصول فنگ شویی  

فنگ شویی

۵٫ تراکم وسایل را در خانه کم کنید. یعنی اسباب خانه را در خانه پخش کنید. به اتاق‌ها و سالن نشیمن و پذیرایی دقت کنید و مکان‌های متراکم و به اصطلاح خفه را با انتقال اشیا به جای دیگر، کاهش دهید.

طراحی داخلی

۶٫ نگاهی هم به اشیای «روز مبادا» بیندازید، آنهایی که سال‌هاست برای روز مبادا در گوشه‌ای خاک می‌خورند، ممکن است هیچ‌وقت استفاده‌ای نداشته باشند. از خیر آنها بگذرید.

معماری داخلی

۷٫ غبارروبی ماهانه را از شیشه‌ها و میزها شروع کنید و به انباری ختم کنید. طوری که خیالتان راحت شود در محیط پیرامون شما ذره‌ای گرد و غبار وجود ندارد.

چیدمان

۸٫ ورودی خانه یعنی راهرو را با شمع‌ها و گیاهان طبیعی و مصنوعی تزیین کنید، آشغال‌ها، سطل‌ها و کفش‌های پراکنده را جمع کنید. دکوراسیون فنگ شویی می‌گوید این جا اولین کانال ورود عشق و نعمت است.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : رابطه عشق با فنگ شویی 

ورودی منزل

۹٫ میز آشپزخانه‌تان را دریابید. به اعتقاد فنگ‌شویی، این یکی از مرکزهای انباشتگی است. رومیزی سوخته، خرده نان و قوطی‌های ادویه خالی را دور بریزید و لیوان‌ها و بشقاب‌ها را در قفسه‌ها بچینید. این طور بهداشتی‌تر هم هست.

آشپزخانه

۱۰٫ یخچال و فریزر را از یاد نبرید، لکه‌های غذا را از درهای آن پاک کنید و مواد غذایی غیرقابل استفاده را دور بریزید و باقی را هم با نظم و ترتیب مشخص بچینید.

یخچال