دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب به شکل ایده آل

اتاق خواب فضایی برای خلوت کردن و رسیدن به آرامش برای هر فرد است و طبیعی است که دکوراسیون آن از هر فضای دیگری در خانه مهم تر است. در این مطلب تمام جوانبی را که برای داشتن یک دکوراسیون اتاق خواب ایده آل و پر از آرامش باید در نظر بگیریم را با هم بررسی می کنیم.

دکوراسیون

نکاتی درباره دیوار پوش

استفاده ازدیوار پوش های جدید، کاغذ دیواری ها، رنگ آمیزی های متنوع و قاب های عکس و تصاویر ترسیمی همه و همه از راه های مختلف برای زیباتر نمودن دیوارهای اتاق خواب است. طرح دیوار اتاق خواب نباید چشم را اذیت کند و در حقیقت باید رنگی باشد که شخص بعد از گذراندن یک روز پرمشغله به راحتی درون آن به آرامش دست یابد.

بعضی از مردم ترجیح می دهند که دیوار را رنگ نمایند و سپس با نصب استیکر که اصولا مناظر طبیعت، گل ها و دریا می باشند، دیوار اتاق خود را زیباتر نمایند. البته کم نیستند افرادی که توجهی به دیوار ندارند و آن را به رنگ سفید یکنواخت رنگ آمیزی می کنند و یا آن قدر وسایل مختلف در یک اتاق قرار می دهند که دیوار اصولا دیده نمی شود!

دکوراسیون داخلی

استفاده از عناصر جذاب در اتاق خواب

برای خلق جذابیت بیشتر در اتاق خواب، گذاشتن قاب عکس های دلخواه با اندازه ها و اشکال متفاوت روی دیوار و در عین حال حفظ تناسب رنگ برای اینکه در مجموع هماهنگ به نظر برسد، می توانید فضا را بسیار زیباتر کنید.

معماری

استفاده از میز آرایش و آینه در اتاق خواب

انتخاب یک میز آرایش شیک و زیبا تاثیر زیادی در چیدمان و دکوراسیون اتاق خوابتان خواهد داشت. در اتاق خواب کوچک با انتخاب میز آرایش ظریف و کوچک می توان سطحی برای قرار دادن لوازم کوچک داشت.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون اتاق خواب مستر

اتاق والدین یا اتاق مستر، یکی از فضاهای کاملا شخصی است. ابتدا تصمیم بگیرید که قصد دارید چه عنصری نقطه کانونی دکوراسیون اتاق خواب شما باشد. تخت خواب، میز توالتی زیبا، پرده یا دیوار پشت تخت؟ نقطه کانونی وسیله ای بزرگ است که به زیباترین شکل در دکوراسیون اتاق جای می گیرد و بقیه تحت تاثیر آن چیده می شوند. در اغلب اتاق خواب ها، تخت خواب نقطه کانونی است که می توانیم آن را به شما نیز پیشنهاد کنیم.

مرحله بعدی این است که تصمیم بگیرید تختخواب خود را کجا قرار دهید. از نظر ما بهترین جا برای قراردادن تخت، جلوی بزرگترین دیوار اتاق است. اما اتاق های مختلف شرایط متفاوتی برای جای مناسب قرار گرفتن تختخواب دارند.

حتما برای دو طرف تختخواب، از میز کنار تختی و آباژور استفاده کنید. زیرا این عنصر می تواند هم به سادگی تقارن در دکوراسیون به وجود آورد و هم سطحی با دسترسی آسان برای قراردادن وسایلی از قبیل ساعت زنگی، عینک مطالعه و لیوان آب در اختیار شما قرار دهد. هنگام تعیین جای مناسب برای وسایل، به جای کلید پریزها نیز توجه داشته باشید. برای مثال کنار تخت خواب و میز توالت باید پریز برق وجود داشته باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

نکاتی درباره کفپوش اتاق خواب

برای انتخاب کفپوش، گزینه های زیادی وجود دارد؛ که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. جدای از ظاهر متفاوت و بحث سلیقه، هر کدام از این مصالح در فضای خاصی جوابگو هستند. موکت ها نرم و زیبا هستند؛ برای اتاق خواب ایده آل بوده و معمولا گرمترند. چوب و پارکت نیز از سنگ و سرامیک گرم تر و مناسب تر است.

طراحی داخلی

نکاتی در سرویس بهداشتی در اتاق خواب

هر روز که از خواب بیدار می‌شویم به اولین جایی‌ که پا می‌‌گذاریم، سرویس بهداشتی است. در حقیقت ما وقت زیادی از عمرمان را در سرویس بهداشتی می‌ گذرانیم پس می‌ بایست این مکان را به محلی مطبوع تبدیل کنیم. 

در سال های گذشته، مفهوم سرویس بهداشتی از حالت سنتی‌ آن فاصله گرفته و بیشتر جنبهٔ شخصی‌ به خود گرفته است. به طوری که سرویس بهداشتی و حمام بخشی از اتاق خواب تلقی‌ شده؛ که امکاناتی را در اختیار فرد قرار می‌ دهد. می توان حمام اتاق خواب را طوری طراحی کرد که به مکانی تبدیل شود برای تمدد اعصاب و رسیدن به آسودگی‌ خاطر.

دکوراسیون خانه

استفاده از گیاهان در محیط اتاق خواب     

این روزها خیلی‏ ها نداشتن حیاط، بالکن و کوچک بودن فضای آپارتمان را بهانه می‏ کنند و می گویند نگهداری از گل‏ ها و گیاهان در فضای کوچک آپارتمان‏ های امروزی کار آسانی نیست. اما اگر بدانید نگهداری از گل و گیاهان آپارتمانی چقدر فایده دارد، برای اینکه پای گل و گیاه را به خانه‏ تان باز کنید، هیچ بهانه ‏ای نمی‏ آورید.

این هم چند دلیل برای نگهداری از گیاهان در اتاقتان:

گیاهان هوای خانه را تمیز می کنند.
گیاهان شادی می آورند.
گیاهان خستگی و سرماخوردگی را از بین می ‏برند.