ایده هایی جالب و ارزان برای تغییر دکوراسیون خانه

تغییر دکوراسیون

آیا به یک تغییر دکوراسیون ارزان قیمت برای خانه تان تمایل دارید؟ در اینجا شش پروژه برای اینکار را معرفی می‌‌کنیم.

پروژه‌های بهبود سازی منزل می‌توانند ارزان قیمت باشند. بسیاری از افراد گمان می‌کنند برای اینکار نیاز به ساخت و سازهای بزرگی است. ولی حتی تغییرات کوچک نیز می‌تواند نمای داخلی خانه را متحول سازد.
 

۱ – نقاشی کردن

با وجودی که به نظر کار کمی می‌آید، ولی رنگ می‌تواند ظاهر اتاق را کاملا تغییر دهد. برای خانه‌های معمولی رنگ‌های خنثی مناسب است؛ ولی الگوهای رنگی جالب می‌توانند زندگی روزمره را برایتان جالب‎تر سازند.

نقاشی دیوار

برای مثال یکی از بهترین کار‌هایی که میتوانید انجام دهید، این است که نوارهای عمودی روی دیوارها نقاشی کنید.

  مطلبی در همین رابطه : خانه نقلی خود را زیباتر کنید 

نقاشی عمودی

رنگ فقط برای دیوارها نیست. شما می‌توانید برای جاهای دیگر نیز از آن استفاده کنید. برای مثال رنگ زدن کابینت‌ها و در‌ها می‌تواند موجب زیبایی بیشتر و باز شدن فضاها شود.

نقاشی کابینت

نقاشی درها

۲ – تغییر دکوراسیون

لوازم اتاق تان را چند وقت یکبار جا به جا کنید. در این صورت فضای اتاق تان بازتر به نظر می رسد و بیشتر دوست دارید در آن اتاق باشید.

جابجایی لوازم منزل

۳ – تغییر لوازم خانه

وقتی که تغییر دکوراسیون کافی نبود، می‌توانید با خریداری کالاهای دست دوم اتاق را به روزرسانی کنید.
برای مثال می توانید یک نیمکت دست دوم را خریداری کرده و آن را مطابق دکورتان رنگ کنید. سپس آن را کنار میز ناهارخوری تان قرار دهید تا جای نشستن بیشتری داشته باشید.

  این مطلب به شما کمک می کند : چگونه خانه خود را بزرگ کنیم 

لوازم دست دوم

۴ – نصب لوازم کاربردی

  • از لوازم دکوری غیر معمول به عنوان ابزاری مفید در منزل استفاده کنید.

برای مثال یک پنجره‌ کرکره‌ای را روی دیوارتان نصب کنید و از آن به عنوان جایی برای قرار دادن کلیدها، دعوت‌نامه‌ها و نامه‌های تان استفاده کنید.

  • لوازمی که نور را انعکاس می‌دهند موجب روشن شدن محیط می‌شوند.

چند آیینه در اتاق تان آویزان کنید. اینکار باعث انعکاس نور شده و اتاق بزرگتر به نظر می‌رسد.

آینه کاری

۵ – نورپردازی بهتر

با استفاده از لامپ‌های کم مصرف، هم در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و هم نور بهتری برای اتاق فراهم کنید. با این کار شما می‌توانید نورپردازی را در یک اتاق یا تمام خانه بهبود ببخشید، در عین حال یک کاهش مصرف اساسی در انرژی داشته باشید.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : آپارتمان کوچک و دکوراسیون 

لامپ کم مصرف

۶ – کمدهای بیشتر

از آنجایی که خریداری و عوض کردن کامل کمدها گران قیمت است؛ به دنبال راه‌های جایگزینی برای افزایش فضای نگه داری لباس‎ها باشید.

برای مثال می توانید شکل قرار گیری چوب لباسی‌ها را تغییر داده و از یک رگال ارزان قیمت استفاده کنید. اینکار کمک بسیاری به ما خواهد کرد در حدی که کاملا از تصمیم خریداری کمد دیگر منصرف می شوید.

آویز کمد

با ترفندهای بالا بدون هزینه‌ زیاد، می‌توانید بهبودهای قابل توجهی در فضا به وجود آورید. هرگز تغییرات کوچک و تاثیرات بزرگی که می‎توانند داشته باشند را نادیده نگیرید.