کاری کنید که اتاق کوچک دید بزرگتری بدهد

درست است که ما نمی توانیم دیوارها را با تکان دادن دست حرکت دهیم. اما ما می توانیم حقه هایی رنگی و نوری ایجاد کنیم که به زیبایی بصری، حتی در کوچکترین فضاهای زندگی، مثل اتاق کوچک کمک کنیم.

امروز سایت تزئین برای شما مجموعه ای از طرح های رنگی ارائه می دهد که به شما اجازه می دهد تا به راحتی اتاق کوچک خود را تغییر دهید. مهم نیست در آن لحظه که چقدر کوچک و تنگ به نظر می رسد! با تزئین همراه باشید.

  مطلبی در همین رابطه : نکات چیدمان خانه کوچک  

 

در یک محیط روشن، یک کف زمین رنگی کمک می کند دیوارهای متصل به هم را بفشارید و اتاق کوچک را به صورت بصری بلندتر و گسترده تر کنید. به تصویر زیر دقت کنید!

کف اتاق کوچک

 

انتخاب رنگ روشن و اشباع شده، نه فقط برای کف زمین، بلکه برای سقف هم باعث ایجاد تصور محیطی وسیع می شود. البته در نظر بگیرید که این کار همچنین باعث می شود که سقف کوتاه تر به نظر برسد.

رنگ تیره سقف

 

انتخاب همان رنگ برای دیوار عقب و کف زمین باعث می شود که اتاق کوچک به حالتی با روح برسد.

  این مطلب به شما کمک می کند : آپارتمان کوچک و دکوراسیون 

دیوار عقب و کف

 

با استفاده از همان طرح رنگ برای دیوار عقب و سقف، اتاق کوچک را به نظر وسیع تر می کند. اما توجه داشته باشید که عمق آن را کاهش می دهد.

دیوار پشت و سقف

 

یکی دیگر از راه های فشار دادن بیشتر دیوارهای جانبی، کاهش عمق اتاق است. این ایده را می توان با استفاده از یک رنگ برجسته یا "های لایت"، برای متفاوت کردن دیوار عقب به دست آورد.

دیوار عقب

 

همچنین شما می توانید عرض را کاهش دهید و عمق را با استفاده از رنگ تیره و یا اشباع شده برای برجسته کردن دیوارهای جانبی اتاق افزایش دهید.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : اشتباهات دکوراسیون منزل کوچک 

دیوارهای جانبی

 

اگر مشکل سقف کوتاه باشد، می توانید وضعیت را با انتخاب رنگ های روشن و اشباع در طرفین اتاق و دیوارهای عقب بهبود دهید. این کار به وضوح عمق و عرض را به نفع ارتفاع کاهش می دهد.

عمق و عرض

 

انتخاب رنگ های روشن تنها راه برای افزایش فضا نیست. الگوهای تصویری هم می توانند کمک کنند. برای اینکه اتاق شما بیشتر با روح و طراوت به نظر برسد، از پس زمینه های رنگ روشن با طراحی الگوی ریز استفاده کنید.

الگوی ریز

 

در برخی از اتاق ها، سقف ممکن است بلند به نظر برسد. خطوط افقی در دیوار عقبی اتاق، ارتفاع سقف را کاهش می دهد؛ این در حالی است که عمق اتاق را هم کم می کند.

خطوط افقی

 

نوارهای عمودی، برعکس، می توانند به بالا بردن سقف کم کمک کنند.

نوارهای عمودی

 

اگر می خواهید اتاق خود را پهن تر کنید و عمق آن را کاهش دهید، نوارهای افقی روی زمین به ایجاد این اثر دلخواه شما کمک می کنند.

اثر دلخواه