راه پله هایی که طراحی خاص دارند

اگر خانه شما دو طبقه دارد، یک زیر زمین و یا هر چیزی که باعث ایجاد دو سطح در فضای خانه شما شده است، این امکان را برای شما ایجاد می‌کند که در خانه خود از راه پله استفاده کنید.

راه های اندکی برای انجام این کار وجود دارد: شما می‌توانید از راه پله های معمولی که در همه جا هستند، استفاده کنید و یا می توانید از یک راه پله خاص با یک طراحی منحصربه فرد استفاده کنید؛ که هر کس آن را ببیند، به شما حسادت کند.

البته در اکثر موارد این امر نیازمند این است که شما در مراحل ابتدایی ساخت خانه و یا در مراحل میانی بازسازی آن باشید؛ تا شاید بتوانید ایده های خود را در مورد راه پله اجرایی کنید. در غیر این صورت باید ایده های خود را برای آینده نگه دارید. با این حال، اگر شما این امکان را دارید که از یک راه پله خلاقانه و خاص در خانه خود استفاده کنید، به نکاتی که در ادامه مطلب می آید توجه کنید؛ تا بتوانید خاص بودن و زیبایی راه پله خانه خود را دو چندان کنید.

راه پله هایی که در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم، هر کدام دارای طراحی ویژه ای هستند.  به آنها خوب نگاه کنید و ببینید کدام یک از آنها، هم با سلیقه شما جور هستند و هم مناسب خانه شما هستند؛ تا آخر با تزئین همراه باشید.

طراحی راه پله های منحصر به فرد

در راه پله ها، یک خط تقسیم کننده ایجاد کنید.

گردن خود را خم نکنید؛ این نمونه دو تکه، به سرعت توجه ها را به خود جلب می کند. چرا که طراحی دکوراسیون آن بسیار متفاوت و خاص است.

طراحی راه پله های جدید

عرض پله ها را تغییر دهید.

در اکثر راه پله ها عرض پله ابتدایی، با عرض پله انتهایی یکسان است و تغییری در آن ایجاد نمی شود. به جای این کار، به گونه‌ای طراحی کنید که عرض پله ها متفاوت باشد و در نتیجه بالا رفتن و پایین آمدن از آن جذاب و متفاوت شود.

راه پله های جدید

با نرده ها کارهای خلاقانه انجام دهید. هیچ قانونی وجود ندارد که شما را مجبور کند که نرده‌ها را کاملا موازی با پله ها نصب کنید. این نرده های عمودی هم به ایمنی اضافه کرده اند و هم به آن یک زیبایی بصری داده اند.

نرده راه پله

 یک دیوار اضافه کنید.

برای به حداکثر رساندن امنیت، به جای نرده یک دیوار به آن اضافه کنید. حفره های ایجاد شده در دیوار، به آن جلوه بصری جذابی داده و باعث شده اند که حس بسته بودن و خفتگی در فرد ایجاد نکند.

رنگ آمیزی راه پله

راه پله را رنگ کنید.

رنگ کردن یک راه آسان و کم هزینه، برای اضافه کردن یک جلوه بصری زیبا به آن است. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، رنگ سبز پله ها، حالتی سر زنده و شاد به راه پله اضافه کرده و یک ورودی بسیار زیبا را برای این خانه تلفیقی به وجود آورده است.

راه پله مارپیچ

راه پله خاص خود را طراحی کنید.

مانند هر چیز دیگری، راه پله را نیز می توانید شبیه رویاهای خود طراحی کنید. این پله نیمه ‌مارپیچ، هم کاربردی است و هم مانند یک مجسمه زیبا، در این خانه می درخشد.

راه پله چوبی

عنصری خاص و منحصربه فرد اضافه کنید.

می توانید مانند عکس بالا یکی از عناصر راه پله را خیلی خاص و متفاوت انتخاب کنید. همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، پله ها از قطعات بزرگ چوب ساخته شده و به آن جلوه ای متمایز داده اند. این قطعه های چوبی عنصری به سبک روستیک به این خانه مدرن اضافه کرده اند.

پاگرد

یک پاگرد عجیب و غیر منتظره ایجاد کنید.

به جای این که پله ها را تا سطح زمین امتداد دهید، یک پاگرد خاص و زیبا به آن اضافه کنید. همچنین می توانید برای افزایش فضاهای نگهدارنده، مانند عکس بالا به این پاگرد خاص، کشو اضافه کنید.

پیشانی پله

پیشانی پله ها را کاشی کنید.

با کاشی کردن پیشانی پله ها یک عنصر گرافیکی به آن اضافه کنید. از طرح ها و نقش های مختلف استفاده کنید؛ تا فرد هنگام بالا رفتن از پله ها، با عناصر گرافیکی مختلف رو به رو شود. سعی کنید کاشی ها دارای طرح ها و نقش های عمودی باشند؛ تا راه پله شما درازتر و خاص تر به نظر برسد.

مصالح راه پله

مواد و مصالح مختلف را با هم ترکیب کنید.

پله های چوبی؟ یا پله هایی از جنس استیل ضد زنگ؟ چرا از هر دو ماده استفاده نمی کنید؟ وقتی عناصر روستیک با عناصر معاصر ترکیب می‌شوند، ظاهری خاص و پر بافت ایجاد می شود.

نورپردازی راه پله

از نورپردازی پشت در راه پله خانه خود استفاده کنید.

در پله ای که هم در روز و هم در شب باید روشن باشد، بهتر است از نورپردازی در زیر آنها استفاده کنید. این کار باعث می شود در شب دیگر نیازی به نور بیشتر نداشته باشید.

راه پله شیشه ای

از راه پله شیشه ای استفاده کنید.

اگر می خواهید راه پله شما خیلی در فضا به چشم نیاید، از شیشه استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که شهامت کافی برای بالا و پایین رفتن از این پله ها را دارید.