رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ زرد

رنگ زرد، رنگی گرم و شاد است. این رنگ زرد به دلیل مقدار زیاد نوری که منعکس می کند، بیشتر از بقیه رنگ ها چشم را خسته می کند. استفاده از رنگ زرد برای پس زمینه کاغذ یا نمایشگر کامپیوتر می تواند باعث چشم درد یا در حالت های خاص از دست دادن بینایی گردد.

– رنگ زرد در طراحی می تواند احساس رنجیدگی و خشم را به وجود آورد. با وجودی که رنگ زرد به عنوان یک رنگ شاد شناخته می شود؛ اما بیشتر مردم در اتاق های زرد رنگ، هیجان شان را از دست می دهند و بچه ها نیز در اتاق های زرد رنگ بیشتر گریه می کنند.

– رنگ زرد باعث افزایش سوخت و ساز بدن انسان می گردد. چون رنگ زرد، از بقیه رنگ ها زودتر دیده می شود و بیشتر از بقیه برای جلب توجه مورد استفاده قرار می گیرد.

– رنگ زرد در طراحی یکی از بهترین گزینه ها برای نمایش فضای گرم است. از این رنگ به راحتی می توان محیطی تابستانی و گرم را به وجود آورد. برای این کار استفاده از رنگ زرد لیمویی بهترین گزینه است.

  مطلبی در همین رابطه : رنگ زرد لیمویی در دکوراسیون داخلی 

– از رنگ زرد در طراحی بیشتر به صورت ترکیبی استفاده می شود؛ تا تک فام و منوکوروماتیک. زیرا بر عکس رنگ هایی مانند آبی و سبز، که استفاده زیاد آنها باعث آرامش می شود، این رنگ باعث استرس و دلزدگی می شود.

– در ترکیب رنگ زرد معمولا از رنگ های خنثی مانند خاکستری و مشکی استفاده می شود؛ ولی در بسیاری ترکیب آن با رنگ های سبز، آبی و قرمز، فضایی چشم نواز، پر انرژی و شادی را به وجود می آورد.

رنگ زرد در طراحی داخلی منزل

در ادامه نمونه هایی از استفاده رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل را به نمایش گذاشته ایم. در این نمونه ها سعی بر آن بوده که بیشتر تصاویر به صورت تک رنگ، یا ترکیبی از رنگ زرد و رنگ های خنثی را به نمایش بگذاریم؛ تا جلوه رنگ زرد نمایان تر باشد.

رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ زرد

  این مطلب به شما کمک می کند : رنگ مشکی مورد علاقه شماست؟ 

رنگ زرد برای اتاق خواب

رنگ زرد در طراحی داخلی

نقش رنگ زرد در طراحی داخلی

رنگ زرد برای کاغذ دیواری  شاید این مطلب را هم بپسندید : تاثیر رنگ های گرم اتاق ها 

کابینت آشپزخانه به رنگ زرد

مبلمان با رنگ زرد

طراحی حمام و سرویس بهداشتی با رنگ زرد

دکوراسیون داخلی منزل

طراحی داخلی اداری با رنگ زرد

اتاق نشیمن با رنگ زرد