رنگ سفید و مکمل های آن در دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل سفید را می توان دکوراسیون همیشه زیبا نامید. در طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی سفید به راحتی می توانید نشاط و زیبایی را با جدیدترین متدهای روز ترکیب کنید و از زیبایی خانه خود لذت ببرید. در این بین رنگ های مکمل مورد استفاده در خانه سفید نقشی اساسی در زیباتر به نظر رسیدن خانه شما دارد. ما در این مطلب سعی کرده ایم تصاویر متفاوتی از دکوراسیون منزل به رنگ سفید که با رنگ های مختلف ترکیب شده است را برای شما به نمایش در آوریم؛ تا با الهام گرفتن از آن ها طراحی موفقی برای فضای خانه خود داشته باشید.

رنگ سفید

برای همه اشخاص مهم است که دکوراسیون و مبلمان منزل با سلیقه چیده شود و در واقع نشان دهنده زیبایی درونی شخصیت خود شخص باشد. سبک مدرن در حال حاضر جزو زیباترین و محبوب ترین سبک ها برای دکوراسیون و مبلمان داخلی است.

سفید جزء پرطرفدارترین رنگ ها در سبک مدرن است؛ که در بعضی از شاخه هایش رنگ اصلی محسوب می شود. برای مثال ۹۰ درصد از کارهای “زاها حدید” که به سبک مدرن فعالیت می کند، سفید است و البته فوق العاده زیبا. در این مطلب به دکوراسیون داخلی با رنگ سفید می پردازیم و نقاط قوت و ضعف دکوراسیون با این رنگ رو بیان می کنیم.

سفید در دکوراسیون داخلی

پیش تر در روانشناسی رنگ ها خواص روانشناختی سفید را بررسی کردیم. به طور کلی، سفید به تنهایی حس خالی و تهی بودن را منتقل می کند و گهگاهی ترسناک می شود. ولی اگر با رنگ های شاد و مخصوصا گرم ترکیب شود، حس فوق العاده ایجاد می کند. رنگ سفید همیشه با خودش نوید پاکی و لطافت را دارد و به طور کلی رنگ مرتبی است.

سفید سبک است و فضای خانه را هم سبک می کند. سفید باعث می شود که شما در خانه احساس آرامش و راحتی داشته باشید. اگر در بیرون از خانه دغدغه و مشغله های زیادی دارید و یا به دنبال اعصاب آرام و فضای آزاد هستید، سفید رنگ مناسبی برای خانه شماست.

حمام سفید

به کار بردن مبلمان سفید در خانه و یا کلا دکوراسیون داخلی به رنگ سفید، این آزادی عمل را به ما می دهد که بتوانیم هر رنگ دلخواهی را در کنارش قرار بدهیم. رنگ سفید، مانند یک بوم نقاشی می ماند؛ که شما می توانید هر طرح و نقشی را روی آن پیاده کنید و این از خواص سبک مدرن است. وقتی با این بوم سفید مواجح می شوید، می توانید با به کاربردن رنگ های دلخواه در دیوارها، مبلمان، نور و روشنایی و یا لوازم تزیینی، بر این بوم نقش بزنید.

اتاق نشیمن سفید

ترکیب سفید با رنگ های دیگر در دکوراسیون داخلی

همانطور که گفته شد، اگر مبلمان خانه سفید و یا عمده رنگ به کار رفته در منزل سفید است، اینگونه می نماید که یک بوم سفید در مقابل شما قرار داشته باشد. شما می توانید هر طرح و نقشی را روی آن پیاده کنید. تنها باید یکدست و هماهنگ باشید و از چند رنگ نامتناسب استفاده نکنید. چرا که این رنگ، در ترکیب با حداکثر دو رنگ، جلوه دارد و اگر رنگ ها زیاد باشند، سفید به خاطر کمرنگی که دارد در آن ها گم شده و اصلا به چشم نمی آید. می توانید یک دیوار را با رنگ گرم رنگ آمیزی کنید و یا لوازم جانبی و تزیینی خانه را از یک رنگ خاص استفاده کنید. به این شکل، هم آن لوازم برجسته می شوند و هم رنگ سفید تاثیرش را در دکوراسیون خانه می گذارد. می توانید از یک فرش رنگی استفاده کنید و با آن همه چیز رو برجسته کنید.

شومینه سفید

رنگ سفید ساده

ساده ترین نوع رنگ سفید، می تواند به سبب سلیقه شما مات یا براق و یا ترکیبی از این دو انتخاب شود. اما ترجیحا انتخاب نوع براق آن، بهتر است برای لوازم و وسایل مانند کمد ها و سرویس خواب صورت گیرد و انتخاب مات آن برای دیوارها و سقف دکوراسیون داخلی منزل شما.

اتاق پذیرایی سفید

رنگ سفید گچی

این رنگ می تواند جایگزین رنگ سفید ساده در فضای دکوراسیون شما قرار گردد و تقریبا از نوع رنگ سفید خالص می باشد و بهتر است این رنگ در ترکیب با رنگ های نسبتا تیره همانند قهوه ای، در فضای داخلی قرار گیرد.

سفید گچی

رنگ سفید مرمری

همان طور که از نامش پیداست، این رنگ همانند مرمر می درخشد و رگه های خاصی از خاکستری را در خود جای داده است. از این رنگ بیشتر برای لوازم دکوراتیو و یا جزییات فضای داخلی، مثل کانتر آشپزخانه ها استفاده می شود. پس انتخاب آن برای دیوارهای دکوراسیون منزل شما توصیه نمی شود.

سفید مرمری

رنگ سفید کاپوچینویی

رنگ سفید کاپوچینویی را با سفید شیری اشتباه نگیرید! این رنگ در واقع ترکیبی از سفید خالص، با مقدار اندکی قهوه ای به دست می آید؛ که برای داشتن فضایی نسبتا گرم و دلنشین، بهترین گزینه محسوب می شود. اگر این رنگ را برای دیوارهای خود انتخاب می کنید، توجه داشته باشید ترکیب مبلمان آبی رنگ با آن می تواند چهره ی خاصی به فضای شما ببخشد.

سفید کاپوچینوعی

رنگ سفید صدفی

رنگ سفید صدفی، یکی از آن رنگ هایی است که در دکوراسیون پاستیلی شما می درخشد! کافی است کمی صورتی را با سفید ترکیب کنید و چهره ای خاص به فضای دکوراسیون خود ببخشید. توجه داشته باشید که در تمام این ترکیب ها رنگ ترکیب شده با سفید بسیار کم است.

سفید دفی