طراحی و دکوراسیون داخلی شیک منزل با رنگ صورتی

اگر رنگ قرمز را رنگ عشق بدانیم، صورتی رنگ رمانتیک است. رنگ صورتی در واقع همان رنگ قرمز کم رنگ است و معمولاً نشانگر عشق است و اثری آرام بخش و محتاط دارد. همان احساس و زیبایی رنگ قرمز را منتشر می کند؛ ولی کمی معدبانه تر. هرچند که آرامش بخش بودن رنگ صورتی ثابت شده است؛ ولی پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که این تاثیر تنها در برخورد اول ایجاد می شود. برای نمونه زمانی که از رنگ صورتی در زندان ها استفاده شد، زندانیان پس از عادت کردن به آن، حتی ناآرامتر از قبل شدند.

  مطلبی در همین رابطه: روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون  

طراحی و دکوراسیون داخلی

معجزه صورتی

در جوامع امروز اینگونه در نظر گرفته می شود که رنگ صورتی زنانه است و مردان سعی می کنند از فضاهای صورتی فرار کنند. ولی باید بدانید که علم روانشناسی بر این باور است که رنگ صورتی رفتارهای عصبی را حداقل در کوتاه مدت و به صورت موقت کاهش می دهد. ظرافت و نرمی و لطافت این رنگ مانع این می شود که افراد واکنش سریع عصبی نشان دهند و افراد را به صمیمیت و گرمی دعوت می کند.

  این مطلب به شما کمک می کند : رنگ در معماری داخلی 

رنگ صورتی برای پرده اتاق نشیمن

دکوراسیون داخلی منزل با رنگ صورتی

به طور کلی رنگ صورتی برای دکوراسیون داخلی، رنگ آرامش و سر زندگی هست. در این رنگ حس با هم بودن و زندگی مشترک وجود دارد و تمرین تمدد اعصاب هست. برای دوری از یک روز پر استرس و هیجانی از فضایی استفاده کنید که نور صورتی دارد. ترکیب آن با رنگ های دیگر، می توانید محدودیت ها را از بین ببرید. برای مثال محدودیت استفاده رنگ صورتی برای مردان به راحتی در ترکیب و استفاده از انواع مختلف آن، می تواند کمک کند.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : دکوراسیون داخلی کافی شاپ با طرح گربه های کیتی (Hello Kitty) 

رنگ صورتی

 

انواع رنگ صورتی

در ادامه قصد داریم انواع رنگ صورتی را همراه با تصویر فضایی که در طراحی داخلی به کار رفته است، برای شما توضیح داده و به شرح روش کاربرد رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی بپردازیم.

 

صورتی لیمونادی

صورتی لیمونادی

صورتی لیمونادی یکی از کلاسیک ها است. نه خیلی تیره و نه خیلی روشن؛ نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است. به این ترتیب تقریبا فضای رنگ خنثی را فراهم می کند.

 

صورتی تمشکی

صورتی تمشکی

این صورتی تمشکی در ترکیب با آبی، سرد تر می شود. در نتیجه تمایل به خنک تر کردن و آرامش بخش تر کردن، در مقایسه با انواع گرم آن دارد. همچنین عناصر سرد با رنگ های طلایی و قرمز، متعادل تر می شوند.

 

صورتی آلبالویی

صورتی آلبالویی

از آنجایی که صورتی رنگی لطیف و روشن است، در دکوراسیون کم تاثیر است. برای مبارزه با این مسئله، می توانید از رنگ های تیره استفاده کنید.

 

صورتی خجالتی ( رنگ صورتی در هنگام خجالت کشیدن)

صورتی خجالتی

"رنگ صورتی نشان دهنده شیرینی و بی گناهی در کودکان و احساسات بدون غرض است…". به عنوان یک نتیجه، صورتی می تواند احساسات نوستالژی و دوران کودکی را به ارمغان بیاورد. به همین دلیل است که اغلب در ارتباط با دختران کودک، نوزاد و جوان، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

صورتی توت فرنگی

صورتی توت فرنگی

توت فرنگی در انتهای طیف گرم رنگ صورتی قرار دارد. به طوری که تقریبا قرمز است؛ در حالی که لطافت و نرمی خود را حفظ کرده است. هنگام استفاده از یک نسخه قویتر صورتی، یک چاپ چند رنگ با مقدار زیادی فضای سفید را در نظر بگیرید؛ به این تریتیب، می تواند بدون غلبه بر کل مجموعه، تحرک ایجاد کند.

 

رز چوب

رز چوب

"در روانشناسی رنگ ها ، رنگ صورتی نشانه ای از امید است. این یک رنگ مثبت است که احساسات گرم و آرامش بخش را القا می کند". درجه صورتی، به معنی صورتی با سطوح مختلف خاکستری وارد شده به آن مانند رز چوب است.

 

صورتی کرم رنگ

صورتی کرم

مانند یک خجالتی فروتن، رنگ صورتی کرم باوقار، لطیف، و بسیار محجوب است. اجازه دهید رنگ یک قطعه ظریف باشد؛ در حالی که دیگر جزئیات اطراف آن، درخواست توجه می کنند. این بهترین راه برای متعادل کردن صورتی کرم است.

 

صورتی کفش باله

صورتی کفش باله

نوعی خاکستری طبیعی در رنگ کفش های باله هست که باعث تقویت رنگ صورتی می شود. بنابراین، صورتی کفش باله، به خوبی در طرح های که شامل رنگ های درخشان، مانند لاجوردی و فیروزه ای است، کار می کند.

 

صورتی آدامسی

صورتی آدامسی

همانطور که در مورد همه رنگ های غیر اصلی است، رنگ صورتی ساخته شده از رنگ قرمز و سفید است. صورتی های عمیق تر (نزدیک به قرمز) مانند این صندلی صورتی آدامسی، تمایل به قرمزی برای کاهش شدت نرمی و لطافت سفید دارد. در نتیجه رنگ به طور همزمان پر حجم، روح نواز و آرامش بخش است.

 

صورتی آب نباتی

صورتی آب نباتی

از رنگ های پاییزی، می توان به رنگ صورتی آب نباتی اشاره کرد. مانند کابینت های پایین این آشپزخانه که از آن استفاده کرده است. به این نکته توجه کنید که انتخاب چنین رنگ هایی برای فضاهای کاربردی و کمتر عاشقانه مانند آشپزخانه، می تواند جذابیت آن را بیشتر کند.

 

صورتی مجنتا (بین صورتی و بنفش)

صورتی مجنتا

معمولا به عنوان "صورتی گرم" شناخته می شود. این یکی به طور قطع به یاد ماندنی است. زنده، پر جنب و جوش، جسور و بی نظیر؛ رنگ صورتی مجنتا احساس سر زندگی می دهد. رنگ باید تنها بر روی آن بخش هایی باشد که باید در نگاه اول دیده شود؛ زیرا این رنگ توجه را به خود معطوف می کند و ممکن است نواحی دیگری که هدف نیستنند، بیشتر دیده شوند.

 

رز گیلاسی

رز گیلاسی

رز گیلاسی یک زمینه آبی-صورتی با شکوه است که به اندازه کافی برای استفاده از آن در خانه در یک فضای کامل و پیچیده عمیق است. دیوار تیره رنگ به عنوان پس زمینه، باعث می شود این رنگ در یک مسیر لطیف نمایان شود.

 

صورتی ژرانیا (نوعی گل که در ماه ژون شکوفا می شود)

صورتی ژرانیا

در حالی که تعداد زیادی از صورتی ها را می توان "پوشاند" و افسون گر هستند، برخی از آنها به سادگی زنده و شیرین هستند. صورتی ژرانیا یکی از آنهاست که فقط دلربایی و طراوت را جاری می کند. الگوهای کلاسیک و/ یا ترکیب رنگ (یا هر دو، مانند یک نقطه چین سیاه و سفید) را اضافه کنید؛ تا حجم شیرینی تا حدودی متعادل باشد.

 

صورتی وحشتانک (صورتی شوکه کننده)

صورتی وحشتانک

اکثر رنگ های نئونی، ذهنیتی شهری مانند شب گردی ها و گل کاری ها دارند و صورتی وحشتناک می تواند به خوبی جلودار همه آنها باشد. از شکل های انتزاعی صورتی وحشتناک مانند این صفحه میز زاویه دار، برای ضیافت سرگرم کننده و جالب بصری استفاده کنید.

 

صورتی پانچ (پانچ نوعی میوه با محتوای صورتی)

صورتی پانچ

نسبتا در سمت گرمتر است، با کمی گرایش به نارنجی. اما تقریبا متنوع و شاداب است. از این رنگ در بخش های نامتعارف ظریف، از جمله بر روی شمع های راه راه در یک جاشمعی استفاده کنید. می توان از آن برای نمایاندن رنگ بدون از دست دادن پیچیدگی ها استفاده کرد.

 

صورتی رز

صورتی رز

"رز صورتی رنگ جهانی عشق است. این رنگ بالغ، زنانه و شهودی است ". من عاشق ایده استفاده از رنگ جهانی عشق در یک فضای عاشقانه، اما نه کاملا رمانتیک، مانند آشپزخانه و اتاق غذاخوری هستم. پرنیان گرم، پذیرا و قطعا عاشقانه است … اما نه در مسیرهای انتظار و خسته کننده. از رنگ خنثی به خصوص انواع سرد آن نیز می توان برای گسترش فضای صورتی رز بر روی دیوار، کمک گرفت.

 

فوکسیه (صورتی پر رنگ)

فوکسیه (صورتی پر رنگ)

همانطور که بالاتر در مورد آن بحث کردیم، صورتی شور و شوق و اقتدار خود را از قرمز و نجابت و صریح بودن را از سفید گرفته است. صورتی های عمیق سفید کمتری دارند؛ به این معنی که آنها بیشتر شبیه قرمز هستند. به این ترتیب پر انرژی تر و جذاب ترند. فوکسیه اگر پر انرژی، چشم نواز و بی پروا نباشد، هیچ چیز نیست. آن را در طرح های خود بکار ببرید.

 

صورتی سالمون (نوعی ماهی سالمون)

صورتی سالمون

صورتی های بر پایه نارنجی، مانند صورتی سالمون، به سمت خودمانی و صمیمیت تکیه دارند. هنگام استفاده از طرح های مدرن تر، انتزاعی، زوایای سخت و یا دیگر عناصر سرد در طراحی خود، می توانید کمی با استفاده از صورتی سالمون نرمال کنید. به نظر شما، اگر پایه زاویه دار این میز به جای سالمون، مشکی بود، حسی کاملا متفاوت ایجاد نمی کرد؟

 

صورتی فلامینگو

صورتی فلامینگو

احساس صمیمیت و دلگرمی ذاتی! صورتی برای عشق و درک بدون قید و شرط است. فلامینگو یک نوع کلاسیک رنگ صورتی است و فقط از چنین حسی استفاده می کند. یک انتخاب عالی برای چاپ بر روی بخش های جذاب است. با رنگ دیگری برای افزایش باور پذیری و کمال ترکیب کنید (حتی برای یک اتاق کودک مهم است).