چالش های پیش روی استفاده از رنگ های خنثی

در پست قبلی به مزایای رنگ های خنثی پرداختیم. با نکاتی که عنوان شد، تقریبا می توان گفت که استفاده از آنها در دکوراسیون داخلی کاملا ضروری است. اما در هنگام استفاده از رنگ های خنثی چالش ها و محدودیت هایی وجود دارد؛ که امروز می خواهیم در سایت تزئین به آنها بپردازیم. با ما همراه باشید تا تفکرمان نسبت به این نوع خاص از رنگ ها را کامل تر کنیم.

 

چالش های طراحی دکوراسیون با رنگ های خنثی

رنگ های خنثی

چالش اول: خنثی ها ایمن و محافظه کارانه هستند؛ بنابراین به طور بالقوه خسته کننده می شوند. بخشی از دلیل اینکه رنگ های خنثی چنین شهرت خوبی داشته اند، این واقعیت است که آنها برای استفاده "بی طرف" هستند. این موضوع باعث می شود بسیاری از مردم به کسلی و خمودگی بیفتند و هیچ چیز دیگری در کار نباشد. برای غلبه بر این چالش، هنگام انتخاب اجرای تاکیدی و برجسته در کار، فرش و رنگ دیوار، رنگ های خنثی را بیرون نگاه دارید. از سلیقه و بافت مورد علاقه خود برای شخصیت دادن به آنها استفاده کنید. مانند این چهارپایه مدرن خوش ساخت و شکستن یکنواختی بصری.

  مطلبی در همین رابطه : این طراح شهر منهتن رویکرد سادگی بهتر است دارد! 

 

تعریف رنگ های خنثی

چالش دوم: خنثی ها هنوز هم رنگ هستند و باید با دقت مورد استفاده قرار گیرند. رنگ های خنثی هنوز هم سایه و آهنگ و تن رنگ دارند. آشنایی با این آهنگ های زیرلایه ای در حین تطبیق یا هماهنگ کردن رنگ ها و یا رنگ آمیزی مهم است. بژ ممکن است دارای آهنگ های صورتی یا طلایی باشد، در حالی که رنگ سفید ممکن است از رنگ های عاج، آبی یا حتی هلویی باشد. برای مثال، این آویزهای مدرن و معاصر، در واقع سایه های خنثی متنوعی هستند؛ اما با زیبایی بر پایه لطافت و گرمیشان کار می کنند.

  این مطلب به شما کمک می کند : درب منزل با رنگ سیاه 

 

رنگ بژ

چالش سوم: خنثی ها نیاز به استراتژی دارند تا "حق مطلب" را به درستی بیان کنند. همانطور که قبلا بحث کردیم، هر کدام از رنگ های خنثی، بسیار (بی نهایت؟!) سایه، تن رنگ و آهنگ درون خود دارند. مادر همه رنگ های خنثی را بیاورید: به عنوان مثال بژ. بژهای گرم، با افزودن زرد، نارنجی یا قرمز ساخته می شوند؛ گاهی سردها، با افزودن بنفش، آبی یا سبز تولید می شوند. همه اینها "بژ" در نظر گرفته می شوند، اما شما باید آگاه باشید که کدام یک بهترین انتخاب برای فضا، نورپردازی، یا دیگر عناصر طراحی شما و مبلمان است. طیف ته رنگ ثابت را در پالت خنثی و رنگی خود حفظ کنید.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : رنگ طوسی در دکوراسیون منزل 

 

ترکیب رنگ بژ

چالش چهارم: خنثی می تواند خشن باشد، اگر سوء استفاده یا استفاده نادرست داشته باشد. تقریبا همه ما به خانه هایی با مشخصات قالب های برنزی، بر روی دیوارهای برنزی، همراه با فرش های برنزه، بر روی کاشی های قهوه ای، رفته ایم و حجوم یک رنگ را درک کرده ایم؛ غیر از این است؟ از تطبیق یکنواخت دیوارها با فرش های خسته کننده اجتناب کنید (در واقع، اجتناب از هر چیز "یکنواخت و خسته کننده" در مجموع!). برای شروع با استفاده از خنثی ها با اعتماد به نفس، از یکنواختی خسته کننده دور شوید. سپس، آن را  بازسازی کنید! با رنگ های روشن، سبک های جذاب و یا الگوها و نمونه های لوکس آشنا شوید.

 اگر مطلب قبلی و این مطلب را به طور کامل مشاهده کرده باشید، با مزایا و چالش های رنگ های خنثی آشنا شده اید. همچنین راه هایی برای غلبه بر این چالش ها بیان شد. در مطلب بعدی، به هر یک از این رنگ ها (رنگ های تعریف شده و اصلی در این خانواده) می پردازیم. پست آینده ما را دنبال کنید.

 

ترجمه و تنظیم: سایت تزئین

منبع: سایت Homedit