دکوراسیون داخلی با ایده روستیک

اگر چه روستیک نه به عنوان تنها یک سبک، بلکه به عنوان یک روش زندگی، به طور قطع در سال های اخیر تبدیل به یک سبک اصلی دکوراسیون داخلی شده است. این شیوه از ابتدایی ترین عناصر ساخته شده است؛ زمان و مکانی که ملت ها از آنچه می توانستند خودشان بدست آورند. با دست ساخته می شوند، بازسازی می شوند، استفاده می شوند و دوباره استفاده می شوند.

سبک روستیک

برای رسیدن به سبکی روستیک بر طبیعت زمخت و ارگانیک مواد تاکید می کنیم. اجازه دهید آن را تا جای ممکن به عنوان برگفته از زمین، بدانیم (یا حداقل اینطور به نظر برسد). به این دلیل که این سبک دلربا، از اصل و بنیاد می آید.

طراحی داخلی روستیک

شاید طراحی داخلی سبک روستیک بیش از حد ساده باشد؛ یا شاید اینطور نیست. این امر می تواند عجیب باشد، اینطور نیست؟ "قوانین" پیچیده برای به دست آوردن یک سبک سادگی! اگر به دنبال گذران زمانی با احساسات واقعی و ساده (تر) هستید، در اینجا راه هایی برای باز طراحی زیبایی های روستایی، در فضای شما وجود دارد.

تخت خواب روستیک

 

متمایل شدن به سمت سطوح چوبی خام. سبک روستیک به یک دید زمان قدیم تبدیل می شود! چوب های تراش نخورده با سطوح خش دار پنهان، برای سبک شما بیشتر از تقریبا هر چیز دیگری کار می کند. سبک روستایی، خارج خانه را با داخل ترکیب می کند و شما ترکیب چوبی می خواهید که تا حد امکان طبیعی است (البته در عین حال ایمن و کاربردی باشد).

  مطلبی در همین رابطه : سرویس خواب چوبی و مدل های آن 

سطوح چوبی

تیرهای سقفی خشن و ناهموار، روشی بسیار بدیهی و موفق برای ترکیب چوب روستایی در یک فضا هستند. مثل چیدن چوب در اطراف درب ها، پنجره ها و حتی شومینه. البته، فراموش نکنید که چند سطح براق را برای کنتراست و تشدید دید کلی، ترکیب کنید.

بافت چوبی

 

به منسوجات طبیعی و زمینی فکر کنید. دوره واگن ها و انبارها را فرا بخوانید! پارچه های محکم و سخت جان، دکوراسیون داخلی خانه روستیک که به دنبال آن هستید را به شما می دهد. کرباس، کرافت، پشم، کتان و حتی جین گزینه های عالی هستند. آنچه از همه روستایی تر است را فراموش نکنید – پوست حیوانات.

  این مطلب به شما کمک می کند : دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی 

پارچه های روستایی

این ایده در اینجا، جبران کردن خنثی ها در رنگ و نبود چاپ، با افزایش تعادل بافت فضای شما است. اگر احساس می کنید که واقعا نیاز به نوعی الگو دارید، به الگوهای قوی مانند راه راه ها (مانند روکش تخت های خط دار)، شطرنجی (مانند فلانل: نوعی پارچه پشمی با طرح شطرنجی و رنگی)، یا ایکات به سبک روستیک نواحی خودتان برسید.

الگوهای پارچه

الگوهای قوی

 

شامل پالت رنگ گرم و ارگانیک باشد. پس از این همه بحث ما در مورد ترکیب عناصر طبیعی در فضای روستیک شما، این نکته نباید جای تعجب داشته باشد! رنگ هایی که منعکس کننده پالت الهام گرفته از طبیعت آرام است، فضای شما را از احساس سنگینی و تاریکی حفظ می کند (این اتفاق زمانی می افتد که تمام سطوح موجود ممکن را با تن چوبی پوشانده باشید) و در عین حال همچنان احساس وجود فضای بیرون در داخل را به وجود می آورید.

بازسازی چوبی دیوار

از تن های ظریفتر طبیعت در پالت خود استفاده کنید. سایه های کم رنگ الهام گرفته از سنگ، خاک و پوست را بیشتر از رنگین کمان و غروب آفتاب به کار برید.

رنگ های طبیعی

 

کف زمین را ارگانیک کنید. این که زمین واقعی شما از چوب، کاشی یا سنگ است، مهم نیست. شما می توانید احساس سبک روستیک را با استفاده از روکش های ساده و خنثی بر روی آنها بیافزایید. روکش های ساخته شده از مواد طبیعی (برای مثال علف دریایی، بافت گیاهی سیسَل، الیاف کنفی جوت، و البته خز حیوانات و دیگر چیزها) احساسی ارگانیک از بافت به فضا ارائه می دهد.

اتاق خواب روستیک

ورودی روستیک

 

به خوبی از اشیاء بازسازی شده استفاده کنید. اشیا فرسوده تر و پوسیده تر ممکن است، جذابیت بیشتری به فضای روستایی شما وارد کند. از آنجایی که سبک روستیک عمدتا در مورد آنچه قبلا داشته اید، انجام می شود، از فرصت آیین نگه داشتن اشیائی که به طرز مهرانه ای بازسازی شده اند، مطمئن شوید.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : ۳۶ دکوری دست ساز چوبی برای تزئین و دکوراسیون منزل 

اشیاء بازسازی شده

سرویس بهداشتی روستیک