نام گذاری سال ۹۳ با انتخاب حیوان

سال ۹۳ هجری خورشیدی برابر با سالهای ۲۰۱۴/۱۵ میلادی، ۱۴۳۵/۳۶ هجری قمری و ۳۷۵۲ زرتشتی، سال اسب می باشد. این نام گذاری از زمان های گذشته تا کنون ادامه دارد و به رسم قدیم، برای این سال نیز نام یک حیوان در نظر گرفته شده است.

سال 93

سال اسب

همچنین براساس اعلام پایگاه های تخصصی، لحظه تحویل سال ۹۳ هجری شمسی، به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران: در ساعت ۲۰ و ۲۷ دقیقه و ۷ ثانیه به وقت ایران روز پنج شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ هجری شمسی، مطابق ۱۸ جمادی الاولی ۱۴۳۵ هجری قمری و ۲۰ مارس ۲۰۱۴ میلادی می باشد.

سال جدید

بر اساس ماده واحده تعیین مناسبت های جدید در تقویم رسمی کشور برای سال ۹۳ هجری شمسی که در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، ۹ مناسبت جدید برای تقویم اضافه شده است.

بنابر اعلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، براساس ماده واحده این مصوبه، ۹ مناسبت جدید برای درج در متن تقویم رسمی کشور در سال ۹۳ هجری شمسی تعیین شده است؛ که به این شرح هستند:

از ۵ تا ۱۵ ماه شعبان به عنوان دهه مهدویت
۱۰ تیرماه با نام روز بزرگداشت صائب تبریزی
۲۶ تیرماه به عنوان سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان قانون اساسی
۱۳ شهریورماه با نام روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی – روز مردم شناسی
۱۵ مهرماه به عنوان روز روستا
۱۴ آذرماه با نام روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،
۸ دی به عنوان روز صنعت پتروشیمی
۸ اسفندماه با نام روز بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری
۲۰ اسفند به عنوان روز راهیان نور نامگذاری شده است.

نام گذاری سال

جالب است بدانید که: اسب همیشه فوق العاده به نظر می رسد. عاشق مکان های عمومی، ورزشکار، شوخ، نکته سنج، زرنگ، ناآرام، خود خواه، خود‌ دوست، اقتصاد‌دان، به خاطر عشق از همه چیز می گذرد. خونگرم هیجانی و نا‌آرام است. اسب با بز و سگ و ببر می تواند زندگی خوبی داشته باشد؛ ولی با موش هرگز.