چگونه به دکوراسیون سبک ساحلی برسیم؟

چیزی درباره ساحل وجود دارد که حس بی انتهای آرامش و تعمق بنیادی را به ارمغان می آورد. از کسی پوشیده نیست که مردم می خواهند این احساس را در خانه های به وجود بیاورند. سبک ساحلی راحت، پذیرا و بنیادی است. این شیوه شخصی، آرامش بخش و جذاب است. این یک سبک دکوراسیون داخلی است که توانایی ایجاد حس تعطیلات دارد؛ حتی در میان هرج و مرج زندگی روزمره.

سبک ساحلی

چیزی که در مورد سبک ساحلی علیرغم نام آن، باید بدانید، این است که در واقع به معنای واقعی کلمه «در ساحل» نیست. سبک ساحلی الزاما نیاز به ستاره های دریایی و تخته موج سواری ندارد. اگر چه مطمئنا اگر صاحب خانه این موارد را دوست دارد، می تواند باشد. هدف، زیبایی این روش است. این ایده بسیار شخصی است و در نهایت بیشتر، احساس یک سبک است. آرامش و نسیم ملایم همیشگی که با جذابیت زندگی شلوغ ترکیب می شود.

 

سبک ساحلی : طراحی نورپردازی و رنگ طبیعی

نورپردازی سبک ساحلی

رنگ طبیعی در سبک ساحلی

انتخاب های اندک طراحی داخلی بیشتر برای حفظ نور محیط و روح نوازی، نسبت به یک تعریف واقعی از نگه داشتن چیزهای آرام و پوچ انجام می شود. رنگ های روشن نسبت به رنگ های پرشور، کمتر قابل توجه، برجسته و تاثیر گذار است … که باعث می شود همان رنگ مناسب برای یک محیط ساحلی باشد. هنگامی که پالت رنگ خود را برای یک سبک ساحلی انتخاب می کنید، توجه کنید که از رنگ های ساحل الهام گرفته شود. ابرهای پف دار سفید، آب های فیروزه ای درخشان، شن و ماسه براق و تخته های خاکستری موقر و از اینجور موارد. این رنگ ها را حفظ کنید و حس شگفت انگیزی از ساحل را در فضای خود به وجود آورید.

  مطلبی در همین رابطه: طراحی و دکوراسیون داخلی خانه ساحلی 

تخت خواب ساحلی

دیوارهای چوبی پلانک (دیوارهای چوبی نواری شکل). هیچ چیز جذاب تر و خیره کننده تر نسبت به دیوارهای چوبی پلانک در فضا وجود ندارد و این هم در سبک ساحلی و هم در روش های دیگر، درست است. دیوارهای پلانک و سفید، یک پس زمینه کامل ساحلی برای هر فضا، از جمله اتاق خواب، اتاق غذاخوری یا اتاق نشیمن است.

 

آثار هنری و تاکیدات مربوط به دریانوردی

مبل ساحلی

آثار هنری دریانوردی

تجهیزات دریانوردی

با در نظر گرفتن بخش ساحلی از این سبک، به معنای واقعی کلمه، شما می توانید به راحتی هر چیزی را که به دریا مربوط می شود، با معماری داخلی خود، برای حس ساحل، ترکیب کنید. نقشه های دریایی، کُنده درخت، طناب کنفی و حتی پرنده های دریایی تاکسیدرمی را در نظر بگیرید. پارچه های سفید و گوائی (پارچه های شبیه به حریر و تور) باعث می شود احساس کنید که از یک نسیم دریایی دلپذیر، لذت می برید؛ حتی اگر ساحل صدها کیلومتر دورتر باشد.

  این مطلب به شما کمک می کند: طراحی خانه های مدرن به ساحلی 

 

معمولی و زنده

معمولی و زنده

درست مثل رفتن به یک خانه ساحلی برای تعطیلات، احساس آرامش و استراحت به ارمغان می آورد. آرامش گرم و دوستانه، نام یک بازی در فضای ساحلی است. با استفاده از پارچه های ظریف و انواع بافت ها، همه چیز را روشن و به دور از خفگی نگه دارید. کاورهای مبل نرم و راحت به افراد حسی می دهد که شما از فرو رفتن در آنها خوشحال می شوید و می خواهید که مدت زیادی کنار شما بمانند.

  شاید این مطلب را هم بپسندید: دکوراسیون داخلی خانه یعنی چه؟ 

 

المان های بیرونی را به داخلی بیاورید

فانوس دریایی

نمادهای ساحل

دکوراسیون ساحلی

ذات بیرونی مبلمان چوبی و چراغ شکل فانوس دریایی را در نظر بگیرید. اینها نامزدهای اصلی بیرون یا داخل، برای ایجاد فضایی با سبک ساحلی هستند. آوردن اجسام از دریا، دقیقا به معنای آوردن اجسام بیرونی به داخل است. به تخته چوب های ساحلی، شن و ماسه، ستاره های دریایی و صدف ها فکر کنید. همه یک احساس ملموس از جذابیت ساحلی ایجاد می کنند.