دکوراسیون داخلی در سبک صنعتی چگونه است؟

سبک صنعتی در بازار تجاری متولد شد، زمانی که انبارهای قدیمی، خالی و ساختارهای مشابه، مغازه ها، ادارات، رستوران ها، حتی آپارتمان ها به بازار آمدند. طراحان به جای تخریب ماهیت مکان های باقی مانده، فضای خالص و آرامش بخش آنها را پذیرفتند و یک سبک برای آنها ساختند. سبک صنعتی با صفات نبود حداکثر تظاهر، سودآوری نجات یافته و معماری بی حفاظ آن شناخته می شود.

سبک صنعتی

اگر به فضاهای مینیمالیستی و اشیاء با حس قدیمی بودن و هدف دار بودن گرایش دارید، به احتمال زیاد به سبک صنعتی علاقه خواهید داشت. در اینجا چند راه برای رسیدن به این شیوه، برای فضای شما عنوان می کنیم:

 

(لبخند بزنید و) آن را لخت کنید

دکوراسیون داخلی سبک صنعتی

طراحی داخلی سبک صنعتی

معماری داخلی سبک صنعتی به زیربنای مجرد اهمیت می دهد! هرچه بی حفاظ تر و بدون دستکاری تر، بهتر است. دیوارهای ناتمام، آجرهای سالخورده، داکت های فلزی، پنجره های لخت و ستون های فلزی قابل دیدن، به شکل اسکلت که کلیه ساختار را پشتیبانی می کند. معمولا زمین از نوع صنعتی (به بتن، چوب و یا دیگر سطوح کاربردی و بدون نمای مجلل فکر کنید) لخت هستند.

  مطلبی در همین رابطه: دکوراسیون داخلی صنعتی مدرن 

 

فضای باز گسترده

فضای باز در سبک صنعتی

آشپزخانه سبک صنعتی

از آنجایی که این شیوه، خود در فضاهای ذاتا بزرگ و غار مانند در انبارها و کارخانه های بسته بندی آغاز می شود، برگردان سبک صنعتی در خانه، احساس مشابهی نیز نیاز دارد. نقشه زمین باز، طرح مطلوب برای یک شیوه صنعتی است. حتی می توانید این احساس را در فضاهای کوچک به دست بیاورید؛ با ویرایش تعدادی از قطعات در فضا، نگه داشتن پنجره های لخت و ساده سازی زیبایی شناختی کلی فضا.

 

پالت رنگ سرد

پالت رنگ سرد

دور از ذهن نیست که به بگوییم رنگ "صنعت" اغلب طبیعی، سایه های قهوه ای و خاکستری است. به نمای آجری و گچی، لوله های گالوانیزه قدیمی، لوله کشی مسی و پوشش چرمی استفاده، شده فکر کنید. البته می توانید لبه ها را نرم و لطیف کنید و مقداری رنگ در فضای خود با گیاهان، قالیچه های طرح دار، هنر مدرن و یا نورپردازی برجسته اضافه کنید.

  این مطلب به شما کمک می کند: نورپردازی مناسب برای منزل 

 

کاربردی بودن، مبلمان ساده

مبلمان صنعتی

میز غذاخوری صنعتی

مبلمانی که به طور موفق در فضای سبک صنعتی قرار می گیرند، قطعه های اساسی و غیرکاربردی را جدا می کنند. خطوط باید تمیز و به شکل های ساده باشند. البته، ممکن است این سبک را دوست داشته باشید، اما به قرار گرفتن صندلی های فلزی خیلی سخت برای زمان استراحت خود تمایل نداشته باشید – مشکلی نیست. اگر چه دکوراسیون داخلی صنعتی شامل اسکلت ساده و لخت است، اما به این معنا نیست که در مجموع، راحتی از دست برود. فقط پیاده سفر کنید! پرده ها و رومبلی ها را ساده نگه دارید؛ بدون حاشیه و تزئین اضافه.

 

اشیاء قدیمی و بازسازی شده

لامپ صنعتی

اشیا بازسازی شده

تقریبا هر شی بازیافت شده ای که از فلز یا امثال آن ساخته شده، با سبک صنعتی سازگار است. به استفاده از چرخ دنده ها، لوله ها، قطعات خودرو و ماشین آلات فکر کنید. فلزات سردتر (مانند آلومینیوم، حلبی، استیل و آهن)، را به جای فلزات گرم تر (مانند طلا، برنز و برنج)، در نظر بگیرید. دسته بندی این قطعات صنعتی با هم، تاثیر بیشتری خواهد داشت. بازیابی مبلمان های قدیمی، بزرگ یا کوچک، راهی عالی برای به کار گرفتن مجدد است. ایجاد حس سردی به قطعات، برای استفاده مجدد.

 

حاشیه، تاکیدات خام و هنر

اتاق نشیمن سبک صنعتی

دکوراسیون داخلی سبک صنعتی

با تاکید زیاد بر خام بودن و قطعات طبیعی در سبک صنعتی ، منطقی است که چشم اندازهای روغنی در تنالیته های گران بها و نمادهای لطیف، از فضا خارج شوند. آثار هنری و تمام تاکیدات (هر چیزی که در فضای خالی که صنعت را در بر می گیرد، هنری به نظر می رسد) باید حاشیه دار و متداول باشد، حتی اگر وسیله یا محتوای آن نیست. جدا کننده ها، نمادهای چند رسانه ای، حتی نمادهای عبور و مرور قدیمی در خانه، احساس درستی بدهد. یا اگر مردد هستید، تصاویر سیاه و سفید در قاب های ساده، اسکلت بندی های امروزی و حصیرهای ساده و پهن، همیشه برنده هستند.

  شاید این مطلب را هم بپسندید: انتخاب قاب عکس و چینش عکس ها 

 

نمونه ای از سبک صنعتی در دنیای امروز

در این نمونه دکوراسیون داخلی خانه که قصد معرفی آن را به شما داریم، محیطی صنعتی و خشک را برای مالکان آن در نظر گرفته است. شاید عجیب به نظر برسد. ولی علاوه بر علاقه عده ای از مردم به این سبک، طرحی داخلی این ساختمان در اوج خشونت، فضایی آرام و منظم را به وجود آورده است؛ که راحتی را نیز در آن می توان حس کرد.

گاهی وجود نظم و مرتب بودن فضایی که در آن زندگی می کنیم و نیز دکوراسیون داخلی بدون بهم ریختگی و شلوغی، می تواند آرامش را برای ما دوچندان کند. با دیدن این ساختمان ابتدا این تفکر به وجود می آید که در فضایی این چنین خشن چگونه می توان زندگی کرد؟! اما واقعیت این است که با ادامه بررسی در این ساختمان، می توان حجم زیادی از بنیاد آسایش را تجربه کرد.

با تزئین همراه باشید تا ایده این ساختمان با سبک صنعتی را بیشتر بشانسیم و درک درستی از این نوع سبک را داشته باشیم. حتما جذب سلیقه و خلاقیت طراح آن می شوید.

سبک صنعتی

دکوراسیون خارجی

دکوراسیون خارجی

معماری

معماری داخلی

دکوراسیون

طراحی داخلی

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون منزل

دکوراسیون خانه

تزئین

نورپردازی

راه پله

چیدمان

چیدمان صحیح

پلان