سبک قرون وسطی مدرن و آشنایی با طراحی آن

اواسط قرن بیستم، از دهه ۱۹۴۰ میلادی تا دهه ۱۹۷۰، با تأثیرات پسا جنگی، سازنده ی آن چیزی است که به سبک قرون وسطی مدرن شناخته می شود. این سبک یک پل بین قدیمی و جدید، طبیعی و مدرن است. در طی این زمان، طراحان پرش های جسور زیبایی شناختی با الگوهای معاصر، شکل های هندسی و تاکیدات مبهم ساخته اند. این سبک نبود پیچیدگی را در بر می گیرد. زیرا بین دنیای طبیعی و شیکی و راحتی طراحی داخلی ایجاد می شود.

سبک قرون وسطی مدرن

چگونه ده ها سال بعد، به سراغ ساخت مجدد یک سبک قرون وسطی مدرن برویم؟ در اینجا چند ایده برای اجرای انتخاب های دکوراسیون داخلی و انتقال سبک به فضای شما وجود دارد:

  مطلبی در همین رابطه: معماری و دکوراسیون داخلی به سبک گوتیک 

 

ارتباط داخل و خارج را حفظ کنید.

اتاق نشیمن سبک قرون وسطی مدرن

طبیعت در طول این سالها، الهام بسیار جذابی بوده است و طرح های قرون وسطی این واقعیت را در نزدیکی خود حفظ کردند. اندازه آنها مهم نیست؛ پنجره های خود را با دیدی کامل باز بگذارید و حداکثر فضای خالی را ایجاد کنید؛ تا نور طبیعی وارد شود. پنجره های سقفی، گزینه ای عالی برای به حداکثر رساندن نور طبیعی و چشم انداز بیرون است. استفاده از نمادهای الهام گرفته از طبیعت و یا یک کاغذ دیواری با درون مایه طبیعت، برای دادن حس ارتباط با یک فضای بیرونی بزرگ، در نظر بگیرید.

 

 

خطوط ساده، فرم های خالص

 خطوط ساده

فرم های خالص

با توجه به زیبایی شناختی، طراحان قرون وسطی، مبلمان را به شکل اولیه خود متمایل کردند؛ بیشترین شکل ذاتی آن. طرح های کف خانه هم به همین ترتیب. هر چیز اضافی یا غیرضروری، حذف شد؛ به طوری که این سبکِ آن زمان را خالص و رو به جلو نگه داشت. در نظر داشته باشید که به طور منظم، مجموعه ها و بخش های خود را ویرایش کنید. فقط مواردی را که در فضای سبک قرون وسطی مدرن به کار می روند، حفظ کنید.

  این مطلب به شما کمک می کند: نکات فنی خرید مبلمان و جزئیات 

 

خنثی ها … با کمی اشباء رنگ

خنثی در قرون وسطی

اشباء رنگ

یک پالت گرم خنثی که الهام خود را از پایداری ملایم چوبی بیرون می گیرد، جزء اساسی سبک قرون وسطی مدرن است. اما این رنگ ها به تنهایی برای به دوش گرفتن این سبک پر جنب و جوش کافی نیست! بنابراین دکوراسیون داخلی خانه قرون وسطی مدرن، با رنگ به اندازه کافی غنی و اشباع به وجود می آیند؛ تا آن را در معرض ظهور و حضور قرار دهند. مهم نیست اندازه یا مقیاس آن در حال حاضر برای شما وجود ندارد؛ شما می خواهید رنگ این تاکیدات را با اطمینان اشباع کنید. به یاد داشته باشید، هیچ چیز میانه در سبک قرون وسطی مدرن صورت نمی گیرد.

  شاید این مطلب را هم بپسندید: رنگ خنثی در دکوراسیون داخلی 

 

مبلمان نمادین

مبلمان نمادین

اتاق مطالعه سبک قرون وسطی مدرن

طراحان در این زمان تغییرات جسورانه ای ایجاد کرده اند و این سبک بیش از تقریبا هر کدام از آن ها، دارای نام و نمادهای خاصی است که نتیجه آن اعتبار آن است. برای شروع ایماس (Eames) و شارینن (Sarrinen)، نام هایی هستند که سبک قرون وسطی مدرن را بر شمردن. مبلمان در این زمان به این دلیل که تقریبا تندیس هنری – کاربردی است (پایه لاله شکل و صندلی رحم شکل را در نظر بگیرید). با در نظر گرفتن موفقیت آمیز یک قطعه نمادین در فضای خود، سبک قرون وسطی مدرن خود را از تقریبا هر چیز دیگری، یکپارچه تر کنید.

 

گرافیک و الگوی هندسی

گرافیک و الگوی هندسی

الگوهای قرون وسطی مدرن، هر چیزی به جز خجالت است. موجودیت آنها در این است که فضایی را با تمرکز بصری قوی برانگیزد. هندسی ها جسورانه هستند، منحنی ها قوی و غیرقابل انعطاف هستند، تم ها فریبنده و وسواسی هستند. در یک الگوی قرون وسطی مدرن، چیزی به شکل میانه وجود ندارد. اغلب پارچه های سنگین، پر از بافت طبیعی مناسب برای چنین الگوهایی فراهم می کنند.

 

نورپردازی مشروح

پخش کردن نور

نورپردازی سبک قرون وسطی مدرن

این به این دلیل است که بخش قرون وسطی، اساسا خودشان باعث کاهش نور می شوند. این خطوط نوری، تمیز و بی پروا هستند. نورپردازی برای این سبک، به عنوان عامل مهمی است. نورپردازی مشروح جذاب، منحصر به فرد و حیاتی برای عاشقان سبک قرون وسطی مدرن است. معماری داخلی محکم و به یاد ماندنی در بخش های روشنایی برجسته، همانند مبلمان نمادین که در کنار آن قرار دارد، مهم است.