طراحی سبک مراکشی برای دکوراسیون داخلی

غنی از رنگ ها، بافت ها و طراحی معمارگونه. سبک مراکشی مورد علاقه بسیاری از کسانی است که به مراکش سفر کرده اند و سبک مراکشی را دیده اند. همچنین کسانی که علاقه به عرف و عدم ایده آل در دکوراسیون داخلی دارند. سبک مراکشی همه چیز در مورد هنرمندی شخصی است؛ از مبلمان دست ساز تا منسوجات بافته شده از پارچه های عشایری؛ از کاشی های نقاشی شده با دست تا موزاییک های دست ساز. این سبک طراحی داخلی، گرما و آرامش را به وجود می آورد و حس می کنید آنچه می بینید دقیقا همان چیزی است که درک کرده اید! این به خاطر صمیمیت آرام آن است.

سبک مراکشی

برخی از جزئیات که به احتمال زیاد در سبک مراکشی به چشم می خورد، شامل سقف های بلند، موزاییک، چوب حکاکی شده، قاب های دهانه ها و پنجره الگودار و ترکیبی زیبا از پارچه های جذاب و منحصر به فرد است. ترکیبی از چاپ ها و الگوها، پافی ها و دیگر صندلی های راحتی مراکشی و میزهای جانبی مزین وجود دارد. فکر می کنم از هر گوشه ی جهان باشید، به این سبک دکوراسیون داخلی خانه علاقه مند می شوید.

 

اتاق نشیمن مراکشی

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

سبک مراکشی دارای عمق و غنای ناگسستنی است. عمدتا به دلیل رنگ های ذاتی در خود سبک است. تنالیته غنی از طلایی، قرمز، آبی و سبز، اولین چیزی است که به چشم می آید. اما با تن رنگی روشن خنثی و چوب تیره، به طور منظم متعادل می شوند. رنگ ها تپش و زندگی را به یک فضای مراکشی تبدیل می کنند. این فقط ممکن است غنای رنگ خودشان باشد که به نحوی الگوهای ترکیب شده مفصلی را که از نظر ظاهری پرقدرت به نظر می رسد، حفظ کند.

  مطلبی در همین رابطه: انواع رنگ خنثی و بررسی هر یک 

 

جزئیات پیچیده و اشکال جذاب

طراحی داخلی سبک مراکشی

شومینه مراکشی

سبک مراکشی شامل زیبایی جزئیات می شود! این که یک موزاییک پیچیده و یا یک برش بسیار دقیق بر روی پوشش پنجره داشته باشد. اگر جزء کوچکی خوب باشد، بسیاری از جزئیات کوچک و بزرگ بهتر می شود. هر جایی که معماری داخلی بتواند جزئیات بیشتری از زیبایی را جای دهد، این شیوه از آن نقطه استفاده خواهد کرد. فرش ها، دریچه ها، قفسه ها، پنجره ها، چراغ ها، پارچه ها و مبلمان، اگر جزئیات بیشتری از خود داشته باشند، همه آنها در فضای مراکشی بهتر کار خواهند کرد.

  این مطلب به شما کمک می کند: ۱۷ مدل دکوراسیون داخلی با فرش های رنگی فانتزی 

 

مبلمان زمینی یا پایه کوتاه

مبلمان مراکشی

چیزی در مورد مبلمان کوتاه و نزدیک به زمین وجود دارد که ذاتا خودمانی می کند و راحت است. حتی اگر مبلمان خودش مزین و لوکس و ظاهرا غیرقابل استفاده باشد، در صورتی که پایه کوتاه و یا رو زمینی باشد، به طور خودکار فضای نشستن راحتی ایجاد کرده و صمیت برای مهمان ها دارد. سبک مراکشی لذت بردن از گفتگو و ملاقات است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که بسیاری از گزینه های مبلمان مهمانی (پایه کوتاه و یا زمین نشین low-set)، مانند قالیچه یا فرش الگودار باشکوه، کوسن های زمینی و یا پافی ها وجود دارد.

  شاید این مطلب را هم بپسندید: نکات فنی خرید مبلمان و جزئیات 

 

تاکیدهای عشایری

نمادهای عشایری

نمادهای مراکشی

از آنجایی که این سبک خودش را از دست سازها و اصول به ارمغان می آورد، جای تعجب نیست که یک فضایی با سبک مراکشی شامل تاکیدهای عشایری روستایی باشد. این اصل اغلب در قالیچه های دست بافت، کاشی های نقاشی شده با دست و یا اقلام حکاکی شده با دست است که در قالب الگوها و روش های متمایز مجمل، مشخص می شوند. جذابیت و الهام بخشی به چنین مواردی عمدتا به سبب آزادی شکل ابتدایی است. بالشتک های رنگارنگ مراکشی، به الگو داشتن و رنگ های پر طراوت تمایل دارند.

 

موزاییک های بافتی و دیداری

فضای بیرونی مراکشی

آلاچیق های مراکشی

همانطور که احتمالا تا به حال از جاهای دیگر متوجه شده اید، اصل سبک مراکشی توانایی آن بدون نیاز به ترکیب الگوهای مختلف پیچیده دقیق، در واسطه های مختلف، برای ایجاد فضایی رضایت بخش، کامل و کاملا پذیرا است. هنگامی که سبک مراکشی خود را اجرا می کنید، در نظر بگیرید که جزئیات بخش ها در هر سطح از فضا، از کف زمین گرفته تا ارتفاع نشیمن، تا سطح دید، تا سقف را اضافه کنید.