طراحی سبک مینیمالیسم چگونه است

به گفته مریام وبستر، سبک مینیمالیسم روشی است که با کمی و سادگی افراطی مشخص می شود. من اضافه می کنم که هدف کلی این است که از کمترین و ساده ترین اجزای لازم برای ایجاد حداکثر تاثیر استفاده کند.

سبک مینیمالیسم

اساسا، سبک مینیمالیسم جایی است که همه چیز تنها به عناصر ضروری آن محدود شده است. اگر فکر شما برای یک زمان خوب این است که کمد های خود را حذف کنید؛ اگر هرج و مرج و شلوغی، شما را کمی دیوانه کرده و اگر خطوط و ساختار تمیز را دوست دارید، این مطلب را بخوانید. ساده گرایی دقیقا برای شماست و در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید به دنبال آن بروید:

سبک ساده گرایی

موارد غیر ضروری را در طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی سبک مینیمالیسم خود وارد نکنید. ساده گرایی تا حدی تحت تأثیر فرهنگ ژاپنی قرار گرفته است؛ که با ذن (Zen: فرقه بودائیان طرفدار تفکر، عبادت و ریاضت) و سادگی برانگیخته می شود. تمرکز بر تجربه کنونی. هر چیز غیر ضروری برای این تجربه لازم نیست.

  مطلبی در همین رابطه: دکوراسیون داخلی خانه ای مسکونی به سبک مینیمالیستی  

ساده گرایی در فرهنگ ژاپنی

غیر ضروری ها را حذف کنید. در سبک مینیمالیسم مهم است که فقط شامل آنچه برای شکل دادن و کاربردی شدن فضای شما لازم است، باقی بماند. در حالی که دکوری ها و گزینه ها از اتاقی به اتاق دیگر متفاوت هستند (برای مثال، یک مینیمالیسم اتاق خواب متفاوت از یک آشپزخانه است)، سبک همچنان ثابت و سازگار است. زیرا موارد غیر ضروری را از هر فضایی حذف می کنید.

اتاق خواب سبک مینیمالیسم

فکر نکنید که می توانید چیزها را پنهان کنید. چون نمی توانید! زیرا هیچ چیز اضافی در فضا، برای مخفی کردن آیتم های غیر ضروری وجود ندارد (یا حداقل نباید وجود داشته باشد.). البته، به اندازه کافی، آیتم هایی را که فاکتور راحتی را به وجود آورند، اضافه کنید (به خصوص در مکان هایی از خانه که در آن آرامش اصلی وجود دارد! مانند اتاق خواب). تنها این موارد را با دقت انتخاب کنید.

  این مطلب به شما کمک می کند: دکوراسیون رستوران ایرانی آتور 

سبک مینیمالیستی

توجه کنید که همه جزئیات قابل رویت باشد. همانطور که در حال حرکت به سمت سبک مینیمالیسم خود هستید، باید تنها عناصر واجبی را که باید باقی بماند، انتخاب کنید (به یاد داشته باشید، شما در تلاش برای استفاده از حداقل برای رسیدن به بیشترین هستید). احساسی که می خواهید فضا برگرداند را در نظر بگیرید و سپس تنها عناصری را قرار دهید که این احساس را ایجاد می کند. بعضی از عناصر سبک، مخصوص یک محیط مینیمالیستی کار می کنند. مدرن، تمیز، سطح بالا و شیک فکر کنید.

دکوراسیون داخلی سبک ساده گرایی

سعی نکنید فضا را پر کنید. به یاد داشته باشید، مینیمالیسم در مفهوم حداکثری پراکندگی، پنهان شده است. هنگامی که یک فضا با اشیاء – حتی اشیاء زیبا و لطیف – شلوغ شود، از سادگی کلی آن که در سبک مینیمالیسم ، ذاتی است، کاسته می شود.

  شاید این مطلب را هم بپسندید: آپارتمان کوچک و بهینه کردن آن با دخالت ساختار مینیمال 

راه روی سبک مینیمالیسم

فضای سفید را در آغوش بگیرید. فضای سفید نه تنها دید چشمی از "اتاق تنفس" می دهد، بلکه نقش مهمی در افزایش یا تأکید بر سایر عناصر مهم نیز ایفا می کند. همانطور که قبلا بحث کردیم، همه جزئیات دیده می شود. (توجه: "فضای سفید" به معنای فضای تمام سفید نیست؛ اگر چه می تواند باشد. "فضای سفید" به طور کلی به فضای خالی اشاره دارد، یک منطقه بی طرف و هیچ چیز است.)

سبک ساده گرایی

از هر رنگی در زیر نور خورشید استفاده نکنید (منظور این است که انواع رنگ ها را به کار نبرید.). اگرچه قطعا رنگ ها جای خود را در دکوراسیون داخلی خانه دارند، سبک مینیمالیسم به یک تجربه رنگی منجر نمی شود. هدف این است که اشیاء برای خودشان صحبت کنند. رنگ بیش از حد باعث پرت شدن حواس از کل سبک و جزئیاتی که شما به دقت اتخاب کردید، می شود.

رنگ های مینیمالیستی

از حداقل رنگ استفاده کنید. سیاه و سفید، به عنوان اساسی ترین اجزای موجود در طیف رنگ، رایج ترین رنگ های مورد استفاده در سبک مینیمالیسم هستند. اگرچه شما مجبور نیستید برای تکمیل شدن ساده گرایی، رنگ ها را به طور کامل کنار بگذارید، ولی باید پالت رنگ انتخابی خود را به شدت ویرایش کنید. فقط از رنگ هایی را استفاده کنید که با یکدیگر هماهنگ هستند و احساس سادگی را حفظ می کنند.

سیاه و سفید در مینیمالیست

به اضافه کردن آیتم ها ادامه ندهید. هنگامی که به نقطه ای رسیدید که فضای شما به خوبی کاربردی و زیبا شد، اضافه کردن عناصر را متوقف کنید. یا اگر از قبل کار گذاشته شده اند، باید عناصر را حذف کنید تا زمانی که فضای شما به آن روشی که می خواهید کار نکند. سپس آخرین موردی که حذف کرده اید، اضافه کنید. این جایی است که فضای شما در نقطه حداقلی است.

اتاق خواب مینیمالیستی

تصمیم بگیرید که کوچکترین ها در واقع زیاد هستند. هنگامی که همه جزئیات قابل رویت می شود، همانطور که در سبک مینیمالیسم است، شما را مجبور می کند که واقعا طراحی خود را ویرایش کنید. فقط از آن عناصر سبک استفاده کنید که برای فضای شما ضروری است. هنگامی که این اشیاء تنها اقلامی هستند که برای برقراری ارتباط با شما وجود دارند، در انتها، نتیجه (ویرایش خوب) بسیار بهتر از مجموع بخش های آن خواهد بود.