چگونه سبک گلچین را برای خانه خود طراحی کنیم

سبکی که در واقع گلچین است، برای جدا کردن، دسته بندی و طبقه بندی دشوار است. سبک اکلکتیک (eclectic) یا سبک گلچین (در ایران با تلفظ اشتباه به سبک اکولتیک نیز شناخته می شود)، بر اساس تعریف، سبکی است از مخلوط کردن و تطبیق دادن. قوانین را نقض می کند؛ حال و گذشته را در بر می گیرد؛ لطافت و خودنمایی دارد.

سبک گلچین

کسی که به سبک گلچین گرایش دارد، کسی است که قدر زیبایی آیتم های با ارزش را می داند؛ کسی که به سمت منحصر به فرد بودن و فوق العاده بودن گرایش دارد. این سبک، برای تمام کسانی که اعتماد به نفس دارند، عمیقا شخصی است.

  مطلبی در همین رابطه: دکوراسیون داخلی اکلکتیک 

سبک اکولتیک

اگر چه این سبک خود شامل مفاهیمی نظیر "قوانین را باید شکست" و "اگر دوستش داری، نشانش بده" است؛ اما این به این معنی نیست که فضاهای اکلکتیک موفق، بی نظم و کاملا تصادفی است. بیشترین استفاده از تعادل ظاهری رنگ، خط، فرم، حجم و بافت برای ایجاد یک فضای انعطاف پذیر از نظر لذت بخش بودن است. هرچند همه موارد متفاوت هستند (که زیبایی سبک گلچین است!)؛ در اینجا برخی از فرآیندهای فکری به منظور ایجاد فضای زندگی شخصی خود، در نظر گرفته شده است.

 

سبک گلچین مدرن

سبک گلچین مدرن

طراحی دیوار گلچین

فضاهای اکلکتیک که در اطراف دیواره آثار معاصر ساخته می شوند، اکلکتیک مدرن نامیده می شوند. آنها از طراحی داخلی مدرن کلاسیک دور هستند؛ زیرا همیشه یک پیچ و تاب منحصر به فردی به فضا اضافه می کنند؛ تا جاذبه های سبک گلچین را به نمایش بگذارد. می توان گفت که فضای شما دارای روشنایی ها، صندلی ها و لوازم جانبی مدرن در مرکز آن است. پیچ و تاب های گلچین می تواند یک یا دو جاذبه سنتی، مانند یک کاناپه با لبه های نرم و برخی شیشه های رنگی باشد.

  این مطلب به شما کمک می کند: دکوراسیون داخلی کافی شاپ به سبک اکلکتیک 

 

سبک گلچین پیچیده

سبک گلچین پیچیده

اتاق نشیمن سبک گلچین

یک فضای شیک و پیچیده می تواند رسمی بودن یا ترس را در دل شما ایجاد کند. اما یک فضای اکلکتیک پیچیده، پذیرا و جذاب است. اگر شوق زیادی برای مبلمان های ظریف تر داشته باشید (مثلا خمیدگی های یک صندلی راحتی فرانسوی)، اما رسمی بودن ذاتی فضایی که به طور کامل از چنین اجزایی ساخته شده، اجتناب ناپذیر است، ایجاد یک دکوراسیون داخلی خانه سبک گلچین پیچیده را در نظر بگیرید. ترکیب مبلمان ها.

 

سبک گلچین روزانه

سبک گلچین روزانه

اتاق نشیمن سبک گلچین

اگر تنها چیزهایی را دوست دارید که خیلی به روز و خیلی قدیمی نباشند؟ جایی در این بین؟ می توان آن را گلچین روزانه نامید. هنوز هم ذاتا شیک و تغییر یافته است. فضای گلچین روزانه، ترکیبی از قطعات جذاب است که به هیچ وجه به یک سمت، اختلاف رنگ و تفاوت های فرمی متمایل نیستند. سبک گلچین روزانه ظریف تر از نسخه های دیگر اکلکتیک است – قطعات فرمی ممکن است به عنوان مثال در محتوا، سبک و واسطه ها متفاوت باشند؛ اما به گونه ای یکپارچه نمایش داده می شوند که به نظر می رسد برای یک دیگر تعریف شده اند.

  شاید این مطلب را هم بپسندید: دکوراسیون داخلی خانه یعنی چه؟ 

 

گلچین قدیمی

سبک گلچین قدیمی

سبک گلچین باستانی

در نهایت، ما به گلچین قدیمی رسیدیم. این سبک از نسخه های دیگر دکوراسیون داخلی سبک گلچین است. اکلکتیک قدیمی در فضایی کاملا غیر منتظره رشد می کند. در اینجا شما می توانید الگوهایی با رها کردن بی قانونی را مخلوط کنید. قسمت هایی را که اشتراک خیلی کمی با هم دارند، کنار هم بگذارید و تا جای ممکن خاکی بودن را معرفی کنید. هر چند اجازه ندهید که فضایی برای ریختن هر زباله ای شود. چیزهایی را که دوست دارید به خوبی تنظیم و متعادل کنید، نگه دارید. مبلمان پایه دار می توانند قطعات درشت تر و بزرگ تر را متعادل کنند. تن رنگی چوب های گرم می تواند بسیار دلربا باشد و مجموعه ای از رنگ ها و الگوهای مخلوط می تواند تن رنگ های متداول را به اشتراک بگذارد.