طراحی داخلی و توضیحات کامل آن

طراحی داخلی و حرفه آن نسبتا جدید است. به طور مداوم در حال تحول است و اغلب مردم را گیج می کند. تعریفی که سایت تزئین برای طراحی داخلی مناسب می داند: طراحی داخلی حرفه ای همراه با آموزش، تجربه و بازرسی برای ارتقای عملکرد و کیفیت فضاهای داخلی واجد شرایط است (برگرفته از سایت interior design school). در مطالب گذشته درباره دکوراسیون داخلی صحبت کرده ایم. با ما همراه باشید تا امروز درباره طراحی داخلی بحث کنیم. از آنجا که این دو مبحث شباحت زیادی به یکدیگر دارند و تا حدودی با هم ترکیب می شوند، در مطالب آینده درباره تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی بیشتر صحبت می کنیم.

طراح داخلی

 

تعریف طراحان از حرفه طراحی داخلی و خودشان

در طول فرایندهای خلاقانه، طراحان به طور مداوم خود را تعریف و حرفه شان را باز تعریف می کنند. تعدادی از این معنا کردن های طراحی داخلی را برای شما در زیر آورده ایم. امیدواریم که این کار، باعث الهام گرفتن شما در کار و زندگی شود.

تعریف طراحی داخلی

 

– مایکل مورِر، مدیر گروه Gettys، شیکاگو

مایکل مورر

"طراحی خوب، ترکیبی از سودمندی با حداقل یکی از موارد زیر است: زیبایی، راحتی، بازدهی، مقرون به صرفگی یا دوام."

 

– جک وبر، مدیر طراحی IIDA، گرشام اسمیت و همکاران

جک وبر

"طراحی در همه جا هست… قابل لمس است و همه را تحت تاثیر قرار می دهد. طراحی محور اصلی انسان است."

 

– جسیکا مان آماتو، رئیس منتخب IIDA نیویورک و مدیر پروژه ارشد NELSON نیویورک.

جسیکا مان آماتو

 "طراحی، سیمای پوششی است که شما را در محل کار، خانه، تفریح، در همه جا احاطه کرده است. این یک تجربه، یک احساس، یا یک داستان از محیط اطراف شما می سازد. به فعالیت های زندگی برای ایجاد خوشحالی در احساسات، هنگام سازماندهی خود، کمک می کند."

 

– ویکی وان استاورن، رئیس شرکت VanStavern Design Group

ویکی وان استاورن

"طراحی، مجموعه ای از تصمیمات است که در نتیجه مجموعه ای از پیامدهای خوب یا بد است. طراحی خوب در نتیجه تصمیم گیری آگاهانه از یک بنیاد علمی است. این درک را می رساند که هر انتخابی که ما می سازیم، تاثیر واقعی و پایدار بر زندگی مردم، جوامع و این دنیای بزرگ می گذارد. حتی می توان به عنوان سازندگان محیط، گفت که ما ماموریت الهی داریم. چه مسئولیت فوق العاده ای!"

 

– چاک سی لور، موسس، رئیس و مدیر عامل شرکت Izzydesign

چاک سیلور

"طراحی یک رویکرد جامع و خلاقانه برای حل مشکل یا نیاز است. این موضوع مستلزم تعریف روشن از نیاز و درک خوب (همراه با تحقیق) از نیازهای فیزیکی یا کاربردی برای مسئله و جایی که باید به کار رود، است. علاوه بر این، تاثیر طراحی هنرمندانه مقیاس، احساسات، شکل، مواد و رنگ در آنچه که ما به آن محتوای فرهنگی می گوییم، تعبیه شده باشد."

 

– دیوید گالولو، مدیر عامل و مدیر طراحی Rapt Studio

دیوید گالولو

"همه چیز طراحی است. این حقیقت است، نه اینکه فقط یک پروژه دیگر باشد. از نام یک شرکت گرفته، تا نام تجاری آن و محصولات و حتی شیوه پاسخ دادن به تلفن، مسئله طراحی است. ما، به عنوان طراح، برای مشتریان خود حلال مشکلات هستیم."

 

– ریچارد پولاک، رئیس و مدیر عامل، مشاوره POLLACK

ریچارد پولاک

"طراحی زندگی من است."

 

– نیل فرانکل، کُلِمن، شیکاگو

نیل فرانکل

"طراحی، تحقق آرزو، لذت و پاداش است. طراحی موفق، به سازه ای جاودانه که به دیگران هم سود برساند، می گویند."

 

طراحی داخلی در سراسر جهان

آمریکایی ها به مجموعه ای آرام و بی نظیر از محصولات خانه سراسر جهان، همراه با انواع مدهای مناسب خانه دسترسی دارند. مصرف کنندگان آمریکایی، می توانند اتاق خواب های آسیایی، اتاق های خانواده مکزیکی و خلوتگاه های مراکشی را بسازند. اما درباره بقیه جهان چطور؟ در بیشتر کشورها، طراحان و مصرف کنندگان، برای ساخت فضای داخلی، به مواد بومی و زیبایی شناسی سنتی ملیت شان متکی هستند.

خانه های آمریکایی

سبک دکوراسیون داخلی آمریکایی

طراحی داخلی آمریکایی

دکوراسیون داخلی آمریکایی


طراحی مراکشی به لحاظ تاریخی، تحت تأثیر اسلام قرار گرفته است. از جواهرات ترکیبی، کاشی و ماندالاها (نوعی شمایل اساطیری) استفاده می کنند. طراحی داخلی مراکشی با شکوه و حساس است. به دلیل آب و هوای بیابانی، طراحی داخلی مراکشی شامل نیمکت های کوتاه، سقف خیمه ای و انبوه پشتی های زمینی برای آرامش و استراحت است. طراحی مراکشی ترکیبی از تم جواهرات، استفاده آزاد از تاکیدات طلایی و سایه بسیار معروف "مراکش آبی" است که مدیترانه را به ذهن می آورد.

خانه های مراکشی

سبک های دکوراسیون داخلی مراکشی

دکوراسیون داخلی مراکشی

طراحی داخلی مراکشی

 

طراحی مکزیکی برای سبک خوش آب و رنگش مشهور است. طراحی داخلی مکزیک، لبریز از رنگ آبی، شامل استفاده های سنتی و غیر سنتی، است. پیدا کردن خانه هایی با دیوارهای صورتی، نارنجی و آبی خسروانی غیرمعمول نیست. طراحان مکزیکی عاشق رنگ هستند و هیچگونه محدودیتی در استفاده از آن ندارند؛ هم در بیرون و هم در داخل خانه هایی که طراحی می کنند. سبک مکزیکی همچنین جنبه های مذهبی و تاریخی را با استفاده از تصاویر کاتولیک و مبلمان چوبی کوتاه و پهن که از معماری و طراحی کاتولیک قرون وسطی حاصل می شود، در بر می گیرد.

سبک های دکوراسیون داخلی مکزیکی

خانه های مکزیکی

طراحی داخلی مکزیکی

دکوراسیون داخلی مکزیکی

 

طراحی اسکاندیناوی قطب مخالف طرح های گرانبها و حساسِ آب و هوای گرم است. آب و هوای سرد نوردیک، لبریز از نور کم رنگ است؛ که به پارچه های رختشویی کم رنگ، مبلمان سفید شسته شده و رنگ های پاستل تفسیر شده است. طراحی داخلی اسکاندیناوی به لحاظ نازکی، سادگی و سکوتش مشهور است. طرح های اسکاندیناوی، به دلیل ساختار آن، در سراسر جهان بسیار محبوب شده اند.

دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

طراحی داخلی اسکاندیناوی

سبک های دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

خانه های اسکاندیناوی

 

طراحی ژاپنی، بسیار شبیه اسکاندیناوی، ساده و تقریبا افراطی است. ژاپن علیرغم داشتن توانایی منحصر به فرد برای احترام به تاریخ خود، کشوری با رشد تکنولوژیکی و اجتماعی سریع و انفجاری است. طراحی داخلی ژاپنی، با فضای داخلی که به شدت در تاریخ فئودالی کشور قرار دارد، در سنت فرو رفته است. متکی به مواد بومی مانند کاغذ برنجی و تاتامی است. طراحی ژاپنی متفکرانه و آرام است و تقریبا همیشه تک رنگ است. ژاپنی ها دارای حساسیت بسیار بالایی از اصول بصری در همه چیز هستند ("ایکِبانا" هنر تنظیم گل، یک شکل هنری در ژاپن است) و ایجاد تعادل، هماهنگی و آرامش ضروری است.

دکوراسیون داخلی ژاپنی

طراحی داخلی ژاپنی

سبک های دکوراسیون داخلی ژاپنی

خانه های ژاپنی