طراحی دکوراسیون با چمدان های قدیمی

آیا تا به حال به چمدان های قدیمی که به عنوان پس زمینه عکس های موجود در مجله های مد و یا پشت ویترین مغازه ها استفاده می شوند دقت کرده اید؟

استفاده از چمدان های قدیمی به عنوان یک شی تزئینی ایده بسیار خوبی است، چرا که هم یک جذابیت خاص به خانه شما اضافه می کند و هم هزینه زیادی در بر ندارد.

از آن جایی که ایده استفاده از چمدان های قدیمی هنوز ایده ای تازه و نو است و بسیاری از افراد از آن آگاهی ندارند، همچنان می توان از دسته دوم فروشی ها و سمساری ها این چمدان ها را به قیمت ارزانی خریداری کرد.

اگر سمساری ها را خوب بگردید همه آن ها در گوشه ای چمدان های قدیمی زیادی دارند که می توانید آن ها را به قیمت مناسبی خریداری کرده و از آن ها به عنوان میزهای کناری یا فضایی برای نمایش یا نگهداری از وسایل خود استفاده کنید. البته اگر کمی با دقت انباری خانه خود و یا خانه پدربزرگ‌ خود را بگردید حتما تعدادی از این چمدان های قدیمی را پیدا خواهید کرد. با تزئین همراه باشید تا با هم تعدادی از این ایده ها را بررسی کنیم.

طراحی دکوراسیون با چمدان های قدیمی

کنار هم قرار گرفتن چند چمدان با شکلی مشابه می تواند ظاهری زیبا و جذاب در خانه شما ایجاد کند. البته پیدا کردن چند چمدان شبیه به هم کمی دشوار است مگر این که انباری خانه پدربزرگ خود را حسابی بگردید.

دکوراسیون خانه

این چمدان ها دقیقا شبیه هم نیستند، اما دارای یک پالت رنگی یکدست و هماهنگ هستند و دستگیره های قلاب دوزی شده آن ها شبیه هم است. البته عدم شباهت این چمدان ها کاملا عمدی بوده و باعث شده جلوه ای جذاب و زیبا در فضا ایجاد شود.

چمدان های قدیمی

اگر چمدان های قدیمی شما شبیه هم نیستند، می توانید آن ها را به یک رنگ درآورید. چمدان ها در این اتاق خواب ساحلی به رنگ سفید درآمده اند و در کنار روتختی ها، مبلمان، و تخته های چوبی سفید رنگ ترکیب بسیار زیبایی ایجاد کرده اند. این اتاق خواب حس و حالی قدیمی و آرامش بخش دارد.

نکته: وقتی می خواهید چرم را رنگ بزنید، پیش از آغاز به کار، با الکل آن را تمیز کنید و با یک سنباده نرم آن را سنباده بزنید تا کثیفی های موجود روی سطح چرم از بین بروند. هم چنین برای براق شدن چرم می توانید به آن واکس بزنید. در انتها از رنگ آکریلیک استفاده کرده و چند لایه رنگ روی آن بزنید.

چیدمان خانه با چمدان

علاوه بر رنگ کردن چمدان، ایده جذاب و مفید دیگر این است که برای چمدان یک پایه بسازید. با این کار در زمان خود صرفه جویی می کنید. چرا که در حالات قبلی مجبور هستید چند چمدان با طرح های مشابه و ارتفاع های مناسب پیدا کنید و آن ها را روی هم بگذارید، اما در این حالت می توانید یک چهار پایه را زیر چمدان گذاشته و به ارتفاع میز مورد نظر خود برسید. این شیوه علاوه بر این که زمان کمی از شما می گیرد هزینه چندانی هم در بر ندارد.

چیدمان داخلی منزل

چمدان زمخت و قدیمی که در عکس بالا مشاهده می کنید به صورت تک به کار رفته و حس و حالی کاملا روستیک در فضا ایجاد کرده است.

دکوراسیون داخلی

یک میز کناری جذاب و ارزان قیمت در اتاق نشیمنی که به دقت طراحی و چیده شده است.

سبک روستیک

با وجود این نیمکت نامتعارف و عیجب و ‌غریب، این دو چمدان ما را به یاد دنیای سفر و سیاحت می اندازند و نشانه ای از علاقه مالک آن به سفر و گردش هستند. این چمدان ها از علایق و تجربیات صاحب خود حکایت می کنند.

طراحی داخلی

این چمدان های قدیمی که به رنگ قهوه ای تیره هستند لایه ای دیگر به این فضای ورودی مردانه و تاریخی اضافه کرده اند.

طراحی خانه با چمدان

چمدان‌های موجود در عکس بالا نشانه ای از علاقه صاحب خود به سفر و سیاحت ندارند، بلکه نشانه ای از روحیه متفاوت و خاص مالک این خانه هستند. علاوه بر چمدان ها، نقشه روی دیوار و آلات موسیقی بر این روحیه خاص تاکید می کنند.