اتاق مخصوص کودک را با طراحی رنگارنگ همراه کنید

همه می دانیم که اتاق کودک، قلمرو اوست. کودک اتاق خود را به عنوان دنیای دیگری، جدا از کل خانه در نظر می گیرد. او در این دنیای ساخته خود، آزادانه بازی ها و کارهای مورد علاقه خودش را دنبال می کند و رشد می کند. کودک در همین اتاق بسیاری از استعدادها و خلاقیت های خود را شکوفا می کند. اتاق مخصوص کودک با توجه به علایق و دیدگاه های او می تواند به او در رشد استعدادهایش کمک زیادی بکند.

طراحی و تزئینات اتاق مخصوص کودک به این دلیل که می توان از رنگ های زیادی در آن بهره برد، جذاب و هیجان انگیز است. یکی از بهترین و جذابترین بخش های طراحی و یا تغییر دکوراسیون داخلی خانه، اتاق مخصوص کودک است. برای تزئین اتاق مخصوص کودک راه ها و روش های زیادی مطرح شده است. دست به کار بشید. ایده های خلاقانه خود و کودک خود را با ترکیب دنیای بیکران و رنگارنگ آنها برای طراحی اتاق مخصوص کودک خود، به کار ببرید. همراه ما در سایت تزئین باشید، تا در این روزهای نزدیک به سال جدید و عید نوروز، نمونه هایی از ایده های مختلف برای اتاق مخصوص کودک را با هم بررسی کنیم.

چیدمان اتاق کودک

برای طراحی اتاق مخصوص کودک لازم نیست به فکر خرج های بزرگی باشید. به اشیاء موجود در اتاق، جان تازه ای ببخشید. از کودک خود کمک بگیرید و رویاهای او را زنده کنید. به سراغ لباس های بدون استفاده کودکان بروید و از آنها استفاده کنید. مخصوصا آنهایی که رنگ های شادی دارند. برای نمونه جوراب های رنگی بدون استفاده کودک را در زیر پایه های صندلی و میزها قرار دهید. مطمین باشید کودکتان مدت زیادی با این ایده لبخند بر لب خواهد داشت و همراه شما لذت خواهد برد.

دکوراسیون رویایی اتاق کودک

اتاق مخصوص کودک شما نیاز به جان بخشیدن دارد. روتختی ها و تابلوهای رنگارنگ و پرنقش و نگار به کار ببرید. برای رنگ اتاق و زمینه آن از رنگ های روشن و به خصوص سفید استفاده کنید.

اتاق مخصوص کودک

کودک خود را فرا بخوانید و برای کفپوش ها به همراه او از طرح های رنگی و شاد استفاده کنید. می توانید با هم به رنگامیزی کردن کفپوش ها بپردازید. به کار بردن نظر کودک می تواند علاقه او را به اتاق خودش بیشتر کند و زمان بیشتری در اتاق به بازی مشغول شود. روحیه و سلیقه کودک خود را همیشه مد نظر قرار دهید.

دستمال کاغذی

اجزای کوچک اتاق مخصوص کودک می تواند کمک زیادی در جذابیت آن برای کودکان داشته باشد. کمی استقلال به کودک خود بدهید و از او بخواهید بعضی از اجزا را خود طراحی کند. برای مثال به کودک خود بگویید جعبه های دستمال کاغذی را با سلیقه خود طراحی و تزئین کند. این کار به آنها یاد می دهد چگونه استقلال داشته باشند و با حس استقلال آرامش بیشتری خواهند داشت.

پرده کرکره اتاق کودک

با داشتن ایده های خلاقانه می توانید رنگارنگ بودن رو در همه اجزا به وجود بیاورید. برای نمونه در این اتاق مخصوص کودک از پرده کرکره استفاده شده است. این انتخاب قابلیت رنگ بندی های مختلف برای هر سطر پرده را ایجاد کرده است.

تخته سیاه اتاق کودک

از تکراری بودن تمام سطوح اتاق جلوگیری کنید. حتی می توانید هر قسمت از اتاق را کاربردی کنید. بعضی از بخش های اتاق می تواند جالب و جذاب باشد. برای مثال می توان دیوارها را کاربردی تر کرد. در نمونه بالا از تخته سیاه برای تفاوت در دیوارها بهره گرفته شده است. با این کار هیجان و شادی زیادی برای کودک به وجود می آورید. این کار می تواند هم آموزش برای کودک باشد و هم تفریح.

رنگ های شاد اتاق کودک

استفاده از رنگ های شاد با تفاوت زیاد می تواند ذهن کودک را باز کند و او را خلاق تر کند. هرگز به کار بردن رنگ های شاد را فراموش نکنید. رنگ هایی مانند قرمز، آبی و نارنجی می توانند مناسب باشند. کودک خود را بشناسید و رنگ هایی که او را به هیجان می آورد، شناسایی کنید. به کار بردن این رنگ ها روحیه کودک را تازه می کند و به پیشرفت ذهنی او کمک زیادی می کند.