تاثیر گچ بری و قرنیز در سقف

گچ بری و قرنیز

بسیاری از ما کمتر به سقف به عنوان عنصری مهم برای ایجاد تغییر در فضا توجه می کنیم و شاید این مسئله به این دلیل است که فکر می‌کنیم سقف خارج از دید است. اما اضافه کردن قرنیز آلات به سقف می‌تواند یک بُعد و ساختار کاملا جدید به خانه اضافه کند. این کار می‌تواند نقطه کانونی را گسترش داده، ریتم و مدولاسیون اضافه کرده و بستری برای اضافه کردن رنگ و چیزهای دیگر فراهم کند.

اضافه کردن قرنیز آلات و گچ بری‌ها به سقف راه مقرون به صرفه‌ای برای تغییر شخصیت یک اتاق است. اگر این کار را خود به همراه یک نجار انجام دهید، هزینه زیادی برای شما در بر نخواهد داشت. اما اگر خودتان این کار نکنید و بخواهید فرد متخصصی را استخدام کنید، هزینه‌های شما بیشتر می‌شود. در هر صورت هزینه نهایی تبدیل کردن خانه به یک فضای خاص می‌ارزد.

  مطلبی در همین رابطه : طراحی راهرو و چیدمان 

دکوراسیون سقف

اضافه کردن الوارهای چوبی کم عمق و نزدیک به هم می‌تواند به اتاق ساختار داده و زیبایی کلی آن را ارتقا دهد. با رنگ کردن این الوارها به رنگی روشن که بتواند بدون تیره کردن آن جلوه بصری زیبایی به آن بدهد، باعث روشن تر شدن فضا و ایجاد آرامش و در عین حال حفظ حس رسمی بودن فضا می‌شود.

دکوراسیون داخلی

گچ بری‌ها می‌توانند نقطه کانونی اتاق را تقویت کنند. این کار در اتاق‌های مرتفع ایده بسیار خوبی است. در چنین اتاقی استفاده از گچبری فضا را تعریف کرده و در آن تمرکز ایجاد می‌کند.

  این مطلب به شما کمک می کند : چند نمونه راه پله مارپیچ بلند 

سقف آشپزخانه

حتی اتاق‌های کوچک، مانند حمام‌ها و انباری‌ها، فضای مناسبی برای قرنیز آلات هستند. استفاده از چند لایه ساده مانند عکس بالا می‌تواند باعث شود تا اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد. با استفاده از یک طراحی مشبک فضای سقف بی‌پایان و بی‌کران به نظر می‌رسد.

رخت شوی خانه

اضافه کردن قرنیزآلات به سقف، خواه چند لایه ساده باشد و یا چند الوار چوبی رنگ‌شده، می‌تواند حتی یک رختشوی‌خانه کوچک و ساده را تبدیل به فضایی زیبا و جذاب کند. این کار با یک بازسازی کوچک در خانه‌ای که می‌خواهد تبدیل به فضای منحصربه فرد با هزینه کمی شود امکان‌پذیر است.

  شاید این مطلب را هم بپسندید : دکوراسیون لابی و اصول آن 

راهرو

قرنیزهای سقف در یک راهروی دراز بسیار با ارزش هستند. با این کار می‌توان حس دراز بودن راهرو را از آن گرفت و این فضا را تبدیل به فضایی خوشایند و جذاب کرد.

سقف منحنی

یک سقف مسطح را می‌توان با استفاده از قرنیزها و الوارهای چوبی تبدیل به سقفی منحنی کرد. البته این کار را نمی‌توانید خودتان انجام دهید. انجام این کار نیاز به یک طراحی دقیق و یک فرد متخصص دارد؛ اما نتیجه نهایی آن ارزشمند و قابل توجه خواهد شد.