طراحی موزه ای در هند توسط مهرداد یزدانی برای بالیوود

مهرداد یزدانی

با توجه به ساختار خاص سینمای بالیوود، برای طراحی این اثر هنری توسط یک طراح و معمار ایرانی به نام « مهرداد یزدانی »، هدف ظاهری متغییر و انعطاف پذیر بوده است. طراح این اثر مهرداد یزدانی است. مهرداد یزدانی فارق التحصیل در رشته معماری از دانشگاه های تگزاس-آستین و همچنین هاروارد است. او پس از گذراندن دوران تحصیلی خود، مدتی را در دانشگاه تگزاس واقع در شهر آرلینگتون به تدریس مشغول شد. سپس به برای تاسیس استودیوی معماری یزدانی اقدام نمود.

مهرداد یزدانی متولد ۱۹۵۹ در شهر تهران است. او یک معمار ایرانی –  امریکایی است؛ که آثار موفقی را در دنیا به جای گذاشته است. او جایزه های زیادی را برای خود ثبت کرده است؛ که مهمترین آنها « مسابقه طرح ایستگاه متروی لس‌آنجلس در هالیوود » مربوط به سال ۱۹۹۹ است. طرح مذکور از جمله « ۲۵۰ طرح کلیدی معماری در قرن بیستم آمریکا » نام گرفت. نشریه پراگرسیو آرکیتکچر ( Progressive Architecture) از مهرداد یزدانی به عنوان « یکی از معماران برتر جهان در آینده نزدیک » نام می برد.

فروشگاه    به این پست هم توجه کنید: آشنایی با مسجد صورتی شاهکار معماری ایرانی    مغاره

معماری هند

استودیوی یزدانی برای موزه سینمای بالیوود که در شهر بمبئی هندوستان واقع است، طرحی را پیشنهاد کرده است. این معماری ایرانی برای طراحی آن از سینمای بالیوود بهره گرفته و فضایی عاشقانه و عاطفی را مد نظر قرار داده است. ساختاری ملایم، بدون هرگونه شکستگی در تقاطع ها، می تواند انعطاف و نرمش را به بازدید کنندگان انتقال دهد. در پی این ایده منعطف، اجزای ساختمان به صورت به هم پیوسته و ادامه دار کنار هم قرار گرفته اند. به عبارت دیگر مجموعه ای از اجزا و ساختمان ها را در کنار هم و به صورت یک بنای کامل و یکتا طراحی کرده اند؛ که فضایی با محوریت یکسان ایجاد کنند. این پیشنهاد نوامبر ۲۰۱۳ توسط مهرداد یزدانی ارائه شده است.

فروشگاه    پستی رابطه با همین مطلب: معماری فوق العاده برج مسکونی با عنوان ” درخت سفید”    مغاره

طرحی که مهرداد یزدانی پیشنهاد داده است، از سه بخش اصلی تشکیل می شود:

موزه هنر و سینمای هندوستان

سالن های سینما

سالن های تئاتر و سینما باغ

در ادامه پست به تصاویر طرح پیشنهادی مهرداد یزدانی می پردازیم. با ما همراه باشید تا این طرح زیبا را با هم ببینیم.

موزه بالیوود هند

معماری موزه بالیوود

فروشگاه    شاید این مطلب را هم بپسندید: بهترین پروژه های معماری جهان    مغاره

معماری ایرانی

معماری پایدار

موزه بالیوود

دکوراتورهای مشهور

معماری منعطف

ماکت معماری

طراحی ماکت

معماری خاص

پلان معماری

معماری ساختمان

شغل معماری