مبل کلاسیک و طرح های متنوع آن

مبل کلاسیک طرفداران خاص خود را دارد. دلایل مناسبی هم برای آن دارند. برای نمونه حتما لازم نیست برای استفاده روزمره به کار روند و می توانند برای اتاق پذیرایی استفاده شوند. یا طراحی ظریف، ساختار پیچیده، ریزه کاری های متنوع و نمایش هنر سازنده از این دست دلایل است. همچنین مبل کلاسیک به عنوان یک بخش دکوراسیون اشرافی و لوکس به حساب می آید. دلیل آن هم چیزی به غیر ظاهر تاج دار و خاص آن نیست. این ها بخشی از دلایل علاقه مندان به این نوع مبل است. در این مقاله سایت تزئین قصد دارد نکاتی درباره این نوع مبل عنوان کند و چند طرح از آن را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهد. با ما همراه باشید.

  پستی در رابطه با مبلمان کلاسیک: دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک 

مبل کلاسیک

جنس مرغوب مبل کلاسیک

از آنجایی که برای ساخت و طراحی این نوع مبل نیاز به ظرافت و ریزه کاری است، نمی توان از هر جنسی در آن استفاده کرد. برای نمونه به کار بردن MDF، ملامینه و یا حتی چوب روس تقریبا امکان ندارد. اگر هم در جایی استفاده کرده باشند، کاملا ظاهر نامرغوب و نازیبای آن قابل تشخیص است (هرچند قیمت آن به نسب کم باشد). چوب های مناسب و معمول در ساخت مبل کلاسیک شامل چوب های گردو، چوب های راش و چوب های فندوق می شود. دوام و زیبایی این چوب ها به خوبی نمایانگر جذابیت و مقاومت این دست مبل ها است.

جنس مبل کلاسیک

طراحی ساختار مبل کلاسیک

در بالا به این نکته اشاره شد که برای طراحی مبل از ظرافت و ریزه کاری های زیادی استفاده می شود. این نوع طراحی به زیبایی و تنوع اتاق کمک زیادی می کند. در نظر بگیرید که وقتی به بخشی از این مبلمان نگاه کنید، نمایی از هنر را مشاهده می کنید. از تاج مبل گرفته تا دسته ها و پایه ها. گل ها و کنگره های زیبایی که برای از بین بردن یکنواختی بسیار کارآمد است. در این نوع مبل محدودیت رنگی وجود ندارد. چه در استفاده از رنگ های پیش فرض و زیبای خود چوب ها و چه از نظر رنگ آمیزی های متنوع. رنگ سفید و ورقه های طلاکوب شده، از اقبال بیشتری برخوردار هستند.

  مطلبی در همین رابطه : لوستر کلاسیک و زیبایی های آن 

مبل طلاکوب

ظاهر شق و رق

اگر حس خشکی و عدم راحتی نسبت به آنها دارید، باید بگویم که امروزه مدل های متفاوتی از آنها طراحی شده است. در آنها علاوه بر ظاهر شیک و لوکس خود، راحتی بیشتری را در نظر گرفته اند. در این مدل ها از ترکیب راحتی کاناپه و شیک بودن مبل کلاسیک استفاده کرده اند. به نمونه های زیر توجه کنید:

طراحی مبل کلاسیک

مبل کلاسیک خاص

مبل کلاسیک راحت

مبل لوکس

قیمت و هزینه مبل کلاسیک

اگر استفاده از جنس مرغوب چوب و در بیشتر موارد پارچه خاص را در کنار طراحی زیبا، پیچیده و سخت این نوع از مبل بگذاریم، طبیعی است که هزینه بیشتری را می طلبد. قیمت و هزینه مبل کلاسیک بیشتر از دیگر انواع مبل است. اگر به طراحی زیبا و وجود آثار هنری در خانه اهمیت می دهید، این نوع از مبل ایده خوبی برای روحیه شما است.

  این مطلب به شما کمک می کند : کافی شاپ با دکوراسیون کلاسیک 

قیمت مبل کلاسیک

در ادامه نمونه های زیبایی از این نوع مبل شیک و جذاب را برای شما عزیزان آورده ایم. امیدواریم که بتوانیم ایده های مناسبی برای بهرمندی از این نوع طراحی زیبا برای منزل شما به وجود آوریم.

فروش مبل کلاسیک

مبل ساده

هزینه مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک

مبل راحت

مبل اشرافی