تصاویری از چند مدل شومینه

marco fireplace

با شروع فصل سرد، نیاز به استفاده از وسایل گرم کننده و گرمازا در انواع مختلف آن از جمله پکیج ها، بخاری و شومینه احساس می شود. شومینه در بین مردم، خصوصا افرادی که علاقه زیادی به دکوراسیون های خاص، چه مدرن و چه کلاسیک محبوبیت زیادی دارد. زیبایی این وسیله برای دکوراسیون داخلی باعث شده است که علاقه مندان از مدل شومینه به جای دیگر وسایل گرمایشی بیشتر استفاده کنند. همچنین دکوراتورها نیز برای تطبیق دکوراسیون با آن راحت تر هستند و دست آنها بازتر است.

مدل شومینه مناسب :

برای ساخت شومینه از مواد و مصالح مختلفی استفاده می شود. از جمله آنها می توان به آجر نسوز، سفال، چوب و سیمان نام برد. البته بسیاری از مدل شومینه های امروزی از انواع فلز و چندن هم ساخته می شوند. آجر نسوز دارای قابلیت عدم جذب گرما است. این ویژگی باعث می شود که گرما به آجر نفوذ نکند و در عین حال از خود عبور نمی دهد؛ پس گرما را به خارج منتقل می کند. می توان نتیجه گرفت که گرما را به دیوار پشت آن منتقل نکرده و فضای مقابل را گرم می کند. وجود مواد مختلف که همگی تا حدودی این خاصیت را در خود دارند، این امکان را به دکوراتور می دهد که به راحتی با توجه به طراحی داخلی اصلی فضای اتاق، مدل شومینه مورد نظر خود را انتخاب کند.

  مطلبی در همین رابطه : شومینه های مدرن مینیمال با طراحی شیک و فوق العاده 


نکات مهم کاربردی شومینه :

  1. استفاده از موادی غیر از آجر نسوز، در کنار زیباتر کردن، گرما را به خوبی انتقال نمی دهند.
  2. با توجه به اینکه بیشتر فضای اطراف شومینه بسته است و با دیوارها احاطه شده است (از سه طرف به دیوار چسبیده است)، نسبت به وسایل گرمایشی دیگر مانند بخاری نسبت کمتری گرما را به محیط می دهد.
  3. برای شومینه از مصالح زیادی استفاده می شود؛ حتی با وجو استفاده از مصالح نسوز، درصد زیادی از گرما حدر می شود.
  4. به دلیل تولید گاز منواکسید کربن تولید شده توسط شومینه و عدم خروج کامل آن توسط مسیر دودکش، مقداری گاز سمی به داخل اتاق وارد می شود که برای بدن ضرر دارد. توصیه می وشد برای رفع این مشکل تمامی درزهای اتاق را نپوشانید و مسیر کوچکی برای رفت و آمد هوا اختصاص دهید.
  5. این دکوری مانند بخاری نیاز به یک دودکش با کلاهک مناسب دارد؛ تا علاوه بر مسدود شدن مسیر خروج دود، از برگشت گازهای سمی در اثر باد به داخل فضای خانه جلوگیری کند. البته می توان از مقداری توری فلزی برای بستن راه حشرات و حیوانات در هنگام عدم استفاده از شومینه، استفاده کرد.
  6. از شومینه برای خشک کردن لباس ها استفاده نکنید. این نکته شامل میله های محافظ جلوی شومینه هم می شود. گرمای زیاد و داغ شدن لباس ها در شرایطی ممکن است باعث آتش سوزی شود.
  7. هرگز مواد اشتعال زا مانند انواع سوخت ها و اسپری ها را در نزدیکی آن نگه ندارید. احتمال آتش گرفتن آنها زیاد است.

  این مطلب به شما کمک می کند : طراحی شومینه سنگی 

در این مقاله چند مدل شومینه زیبا و بسیار جالب وجود دارد. لطفا به این تصاویر توجه نمائید و از دیدن آنها لذت ببرید.

مدل شومینه طرح گل

شومینه دیواری

شومینه شیشه ای

دکوراسیون شومینه

  شاید این مطلب را هم بپسندید : دکوراسیون داخلی منزل با شومینه سنگی آنتیک 

şömine nasıl yakılır

قیمت شومینه

fak 1500 blower kit

شومینه مدرن

شومینه پدیده

شومینه سنگی

شومینه هیزمی

شومینه