مریم امیر جلالی چگونه منزل خود را طراحی کرده است؟

در این پست قصد داریم به دکوراسیون منزل مریم امیر جلالی ، بازیگر سینما و تلویزیون بپردازیم. مریم امیر جلالی با بازی در سریال های طنز تلویزیون مشهور شده و هم اکنون یکی از بازیگران موفق و محبوب است.

مریم امیر جلالی

منزل زرشکی و رنگی:

فرش خانه من زمینه کرم دارد؛ با گل های زرشکی خیلی کمرنگ. مبلمان هم یک نیم ست قدیمی است؛ که روی چوب آن کار شده است. رنگ مبلمان هم زرشکی است. ناهارخوری ام یک میز گرد است؛ با چهار تا صندلی که باز هم زرشکی است. یک صندلی و یک تینکر دارم؛ که آن هم رویش زرشکی است. پرده ام کرم است و یک طرفش پارچه تقریبا ساده زرشکی. دور بوفه ایتالیایی ام هم یک نوار ابریشم زرشکی خیلی کمرنگ است. می توانم بگویم در تمام ست خانه من از رنگ های پررنگ استفاده شده است؛ نه رنگی که حال نداشته باشد و بی حال باشد. خانه باید رنگ آمیزی داشته باشد و چیدمان رنگ هایش گرم باشد و نه مات.

دکوراسیون داخلی

طبیعت در خانه:

مریم امیر جلالی: یک پاسیو دارم؛ که پر از گل است. این ها واقعا بچه های من هستند و من عاشق این گل ها هستم. در سالن هم کنار کنسول و آینه چهار تا بامبوی خیلی زیبا دارم؛ که توی آن ها را گل مصنوعی شمعدانی گذاشته ام. ولی هر کسی می آید فکر می کند، واقعا توی گلدان ها را شمعدانی کار کرده ام! می گویند باید به بامبو حتما نوارهای قرمز زده شود. این را هم از نظر انرژی می گویند! درستی اش را نمی دانم؛ ولی من بامبوها را در شیشه بلند گذاشته ام. همین شمعدانی های مصنوعی که به نظر خیلی طبیعی می آید، کنارشان است و خیلی زیبا شده است. جلوی در ورودی تراس هم گل است. من عاشق گل و گلدان هستم! هرکس هم که برای دیدن من می آید، حالا چه خانه را عوض کرده ام، یا تولدی بوده باشد، می گویم خواهشا برای من کادو نیاورید؛ فقط گل بیاورید. گل و گلدان خیلی به آدم انرژی می دهد.

گیاه کاری هنرمندان

تغییر طراحی داخلی:

من خیلی دوست دارم که تقریبا هر دو ماه یک دفعه آدم دکوراسیون داخلی خانه اش را عوض کند؛ ولی من باب مثال، جای تلویزیون که مشخص است و ساختمان ها، همه آنتن مرکزی دارند. شما فقط از یک جا می توانید استفاده کنید. پس تلویزیون سر جایش است. کاناپه ای که باید رو‌به روی تلویزیون قرار بگیرد، هم همین طور. من هم که واقعا وقت زیادی ندارم که بخواهم دو ماه، یا یک ماه یک دفعه، دکور خانه ام را عوض کنم. از چیدمان خانه ام هم خیلی راضی ام! بنابراین نباید وقتم را صرف این چیزها بکنم. البته خودم را می گویم. شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند هفته به هفته دکور عوض کنند.

دکوراسیون خانه سلبریتی ها

نظر درباره فنگ شویی:

مریم امیر جلالی می گوید: این ها دیگر همه کلاس است! من اصلا این چیزها را قبول ندارم. توی خانه باید آرامش و آسایش باشد. وقتی که مهمان می آید، کسی که در خانه زندگی می کند، با روی باز از او استقبال کند؛ به این ها می گویند انرژی! چوب و تخته را کج بگذاری، نیم گوش بگذاری یا مربع، بعد انرژی توی آن خانه می آید و نمی رود را قبول ندارم! این آدم ها هستند که باید انرژی را به وجود بیاورند. چوب و تخته که انرژی به وجود نمی آورد. این ها دیگر کلاس است!

دکوراسیون ساده

خلوتی یا شلوغی خانه؟

از نظر مریم امیر جلالی ، آرامش باید در خانه حکم فرما باشد. نه این که مثل بعضی ها به در و دیوار تابلوهای زیاد بزنند و چهار تا چهار پایه این جا، یه نیمکت آن جا بگذارند! روی مبل شان را هم فرش ابریشم می اندازند! من اصلا این کارها را دوست ندارم. سبک خانه باید ساده، زیبا و آراسته باشد.

دکوراسیون سنتی

سلیقه مدرن:

مریم امیر جلالی سبک مدرن را دوست دارد. البته سنتی هم دوست دارم. برای مثال یک گوشه از خانه یا یک اتاق از خانه، به سبک سنتی چیده شود. یکسری عکس های قدیمی و یکسری رومیزی های قشنگ قدیمی، گذاشته شود. منتها چیزهای قدیمی در یک اتاق جمع شوند، نه این که شما فکر کنید بنده یک ویترین ایتالیایی گذاشته ام، آن طرفش یک فرش دستبافت تابلوی مولانا را هم روی دیوار آویزان کرده ام. خب، این یعنی چی؟ بعد وارد خانه ها که می شوی احساس می کنی به سمساری وارد شده ای!

دکوراسیون داخلی منزل هنرمندان

دکوراسیون منزل هنرمندان