مستاجرها دکوراسیون مخصوص خود دارند

داشتن یک دکوراسیون مناسب با توجه به شرایط مختلف و محدودیت ها، برای همه افراد امکان پذیر است. این مسئله شامل مستاجرها نیز می شود. در این پست قصد داریم به انتخاب طراحی داخلی مناسب برای مستاجرها بپردازیم. خصوصا افرادی که منازل کوچکی را اجاره می کنند.

همه ما می دانیم که اولین نکته در کار دکوراسیون داخلی، شناخت نقاط قوت و محدودیت های موجود در فضای مورد نظر است. منازل اجاره ای نقاط قوت کمی دارند؛ مستاجرها باید بتوانند محدودیت ها را برطرف کرده و به دکوراسیون ایده ال خود نزدیک شوند.

مستاجرها و دکوراسیون داخلی

یکی از محدودیت های اصلی خانه های استیجاری، نبود امکان تغییرات بنیادی، در قسمت های مختلف است. مستاجرها نمی توانند تغییری در دیوار اتاق و یا ساختار فضا ایجاد کنند. بنابراین باید به دنبال راه کاری برای تامین این منظور، با لوازم خانه باشند. به عنوان مثال، اگر از ظاهر دیواری رضایت ندارید، می توانید آن را با یک قفسه کتاب و یا قفسه های قابل تفکیک بپوشانید. انواع قفسه های زیبا به صورت ساده و سبک، در بازار یافت می شود.

قفسه لباس

شاید از عدم تناسب اتاق ها ناراضی باشید. شما به عنوان مستاجرها ، نمی توانید این ساختار را تغییر دهید. ولی می توانید با وسایل گوناگون، ظاهر خانه را بهبود دهید. مثلا اگر سالن خانه بیهوده بزرگ است و شما استفاده ای از آن ندارید، می توانید با یک قفسه زیبا، مقداری از سالن را به عنوان یک اتاق جدا کنید.

منازل مستاجرها

محدودیتی که معمولا وجود دارد، این است که نمی توانید از وسایلی که به صورت ثابت نصب می شوند، استفاده کنید. واضح است که هنگام تخلیه و تعویض منزل، باید بتوانید وسایل را از منزل خارج کنید. برای نمونه می توان به انواع میز تلویزیون بزرگ و یا ثابت اشاره کرد. این مدل ها برای مستاجرها به هیچ عنوان مناسب نیست. از نمونه هایی استفاده کنید که به راحتی بتوان از منزل جدا کرد و به خانه دیگری برد.

میز تلویزیون سیار

همچنین باید توجه داشته باشید، تا حد ممکن نباید وسایل سنگین باشند؛ جابجایی وسایل سنگین به طور دائم دشوار است. مستاجرها باید بدانند که ممکن است سالانه مجبور به تعویض منزل خود باشند. بنابراین استفاده از مبلمان بزرگ و سنگین کار عاقلانه ای نیست. برای مثال، یک میز کنار مبل کوچکی را انتخاب کنید که قابلیت بزرگ تر شدن سطح آن وجود داشته باشد. اگر این میز فضاهایی در اطراف آن داشته باشد که وسایل جانبی، از جمله روزنامه و مجله در داخل آن جای بگیرد، ایده آل است.

میز های متحرک

از دیگر محدودیت های عمده، عدم وجود فضای کافی در منازل اجاره ای کوچک است. باید بدانیم که این محدودیت معمولا وجود دارد. پس باید به دنبال راه کار مناسب باشیم. بهترین راه کار استفاده از تمام فضای منزل است. شاید فردی کتاب خوان باشید و کتاب های زیادی داشته باشید؛ استفاده از کتابخانه بزرگ و ثابت در یک منزل کوچک و استیجاری معقول نیست. همچنین بیرون آوردن کتاب از سبدهای موجود در انبار سخت است. بهترین کار استفاده از کتاب خانه های جمع و جور و بهینه است. علاوه بر جابجایی راحت و قرار گرفتن در هر کجای منزل، زیبایی منحصر به فردی را به دکوراسیون خانه می دهد.

کتابخانه سیار

معمولا فضای آشپزخانه در خانه های اجاره ای کم است. مستاجرها همیشه از مشکل کمبود جا و به هم ریختگی و شلوغی آشپزخانه نالانند. می توانید یک آشپزخانه مرتب و زیبا داشته باشید. کافیست کمی خلاقیت به خرج دهید. از یک توری چوبی یا فلزی، با سلیقه خود استفاده کنید. این توری می تواند به صورت آویز برای نگهداشتن وسایل شما کمک حال باشد. ضمن اینکه زیبایی و جذابیت را به آشپزخانه شما هدیه می دهد.

آویز آشپزخانه