معماری داخلی چه فرقی با طراحی داخلی دارد؟

مرز بین طراحی داخلی و معماری روشن است. همانطور که مردم معمولا معماری را به عنوان یک علم درک می کنند، مربوط به ساختار یک ساختمان بوده و شکل پیچیده تر آن، DNA است. در حالی که طراحی داخلی، برنامه ریزی و دکوراسیون یک ملک است. چیزی که می تواند گیج کننده باشد، تفاوت بین طراحی داخلی و معماری داخلی است. هر دو موضوع خاصی هستند که به سبک، نگاه و احساس در داخل هر ساختمان (معمولا خانه یا فضای تجاری)، مربوط می شوند.

مقایسه معماری داخلی و طراحی داخلی

 

تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی از نظر علمی

معماری داخلی یک مهارت علمی است که معمولا نیاز به آموزش رسمی دارد و اغلب یک مدرک دانشگاهی است. یک معمار داخلی با پیمانکاران ساختمان و سایر پیمانکاران طراحی کار می کند؛ تا ویژگی های سخت تر و ساختاری یک ساختمان را که مشخص می کند ظاهر و عملکرد آن چگونه باشد، بسازد. اشکال و اندازه اتاق، قرار دادن پنجره ها و درها، لوله کشی، گرمایش و هر گونه خدمات دیگر، توسط یک معمار داخلی، به صورت حرفه ای و استراتژیک در نظر گرفته می شود.

  مطلبی در همین رابطه: تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی 

 تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی

 

تفاوت معماری داخلی و طراحی از نظر کاربرد

طراحی داخلی بیشتر بر روی ظاهر و احساس یک اتاق تمرکز کرده و ویژگی های موقت بیشتری دارد. هنگامی که یک ساختمان با تمام ویژگی های سخت افزاری اش توسط معمار و پیمانکاران فرعی به او داده می شود، طراح داخلی کار خود را آغاز می کند؛ که به طور معمول به مبلمان، رنگ ها و بافت ها مربوط می شود. یک سبک تجاری معین و یا مسکونی شخصی را منعکس می کنند و ویژگی های داخلی معماری را بهبود می بخشد. در حالی که امکان مطالعه طراحی داخلی به صورت علمی وجود دارد، الزام قانونی برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی وجود ندارد. زیرا این حرفه ای است که به سبک و نحوه استفاده از آن وابسته است. طراحی داخلی بیشتر هنر است، در حالی که معماری داخلی می تواند علمی باشد. گفته می شود طراح داخلی خوب، می تواند با استفاده از ویژگی هایی که داده شده است، ظاهر و حس خاصی ایجاد کند.

فرق معماری داخلی و طراحی داخلی

 

ارتباط بین معماری داخلی و طراحی داخلی

در یک پروژه بلند مدت یا یک پروژه ساختمان جدید، معماران داخلی و طراحان داخلی، اغلب با یکدیگر مشورت می کنند. با هم کار می کنند تا بهترین نتیجه را برای مشتری به دست آورند. با صحبت کردن با مشتری و همکاری با هم، برای رسیدن به یک هدف، ارتباط بین معماری داخلی و طراحی داخلی می تواند به نتایج فوق العاده تبدیل شود. با صحبت کردن با یکدیگر به طور آشکار و صادقانه، معماری داخلی املاک شما نباید توسط دکوراسیون آن محدود شود و برعکس.

ارتباط طراحی داخلی و معماری داخلی

 

راهنمایی درباره انتخاب تغییرات

اگر قصد ندارید تغییر شدیدی در ایده یا ساختار ساختمان خود داشته باشید، اما می خواهید دکور خود را به روز کنید و یک ظاهر جدید را به ملک خود بدهید، نیاز به مشاوره طراحی داخلی دارید. اگر می خواهید تغییرات بزرگتری برای به روز رسانی در مورد نحوه استفاده از ملک خود داشته باشید و از درون خود احساس کنید، به سراغ معماری داخلی بروید. با یک معمار داخلی شناخته شده و معتبر صحبت کنید.

تفاوت طراحی داخلی و معماری داخلی

 

معماری داخلی در مقابل طراحی داخلی

امروزه صاحب خانه ها در انتخاب تم ها و لوازم جانبی برای خانه هایشان تفاخر و توجه زیادی دارند. در حالی که خانه های خود را چیدمان یا تجدید دکور می کنند، صاحبان خانه نه تنها در لوازم دکوری با کیفیت هزینه می کنند، بلکه در مورد استخدام کمک های حرفه ای از شرکت های طراحی داخلی معتبر قاطع هستند. معمولا معماران یا متخصصان طراحی داخلی برای کمک به طرح های بازسازی استخدام می شوند که شامل بازسازی کل خانه و ضمایم بزرگ است. تعداد کمی از مردم درک می کنند که بسیاری از طراحان، مقدار محدودی از دانش و آموزش رسمی در معماری داخلی را دارند. همچنین بسیاری از معماران نیز در مورد طراحی، اطلاعات کافی ندارند. بنابراین، قبل از نهایی شدن هر چیزی برای پروژه، شما باید از خود یک سوال مهم بپرسید: شما برای خانه خود نیاز به طراحی داخلی یا معماری داخلی دارید؟

  این مطلب به شما کمک می کند: ثبت شرکت طراحی داخلی  

شباهت طراحی داخلی و معماری داخلی

 

درباره معماری داخلی

معمارانی که آموزش حرفه ای دیده اند، در مهندسی، نظریه طراحی و مدیریت پروژه تخصص دارند. آنها بسیار ماهرانه، با ارائه ایده های نوآورانه، مسائل طراحی پیچیده را حل می کنند و از این که پروژه یک پتانسیل زیبایی شناختی درست داشته باشد، اطمینان حاصل می کنند. بنابراین، استخدام یک معمار، وقتی که شما باید به ساختار موجود اضافه کنید و یک توضیح یا نیاز به تجسم ایده های سه بعدی داشته باشید، انتخابی عالی است. نقاط کلیدی نقش برجسته معماران، به طور خلاصه:

  • کشیدن نقشه برای طرح شما و ترکیب عملکرد، فرم، ایمنی و نیازهای شما که معمولا با یک مدل کامپیوتری انجام می شود.
  • نظارت بر ساخت و ساز.
  • ارائه روش منطقی مبتنی بر ریاضی برای اطمینان از ساختار پایدار.

معماری داخلی

 

درباره طراحان

اغلب، طراحان، مانند معماران، دانش معماری و مهندسی ندارند. اما آنها در دکورسیون داخلی و اجرای ضمایم ساده، تجربه دارند. بنابراین، الزاماتی مانند بازسازی آشپزخانه و یا اضافه کردن اتاق خانوادگی، برای استخدام طراح داخلی مناسب است. شما باید در اینجا به یاد داشته باشید که طراحان معمولا خدمات مدیریت پروژه ارائه نمی دهند. خلاصه ای از زمینه های کلیدی طراحان داخلی:
● ایجاد لاین یا کشیدن طرح هایی که زیبا و کاربردی هستند.
● اجرای طرح هایی که جاذبه های زیبایی و بصری را با هم ترکیب کرده و ایمنی را حفظ کند.

  شاید این مطلب را هم بپسندید: اتاق خانوادگی در مقایسه با اتاق نشیمن! آیا تفاوتی دارد؟ 

طراحی داخلی

برگرفته از سایت های homedit و housebeautiful