در این پست تغییر دکوراسیون یک آشپزخانه ی کوچک را بررسی می کنیم

آشپزخانه ی کوچک

در اینجا صاحب خانه تغییرات زیادی را در فضای این آشپزخانه ی کوچک به وجود آورده و آنرا به صورت مدرن، برای ورود مهمانان و لذت بردن از یک صبح دل انگیز طراحی و نوسازی کرده است.

 

قبل از ترمیم و نوسازی (آشپزخانه ای کاملا به هم ریخته و درهم برهم) :

نوسازی

افراد و اعضای خانواده هنگامی که صبح چشمان خود را باز می کنند، به هر اتاقی که نگاه کنند از دیدن آن لذت می برند؛ به جز این آشپزخانه ی کوچک و نامرتب. این فضای کوچک و به هم ریخته را می توان در کوتاهترین زمان به بهترین شکل ترمیم و مرتب کرد.
به مطالب زیر توجه کنید و دقت کنید به چگونه سازماندهی زود و سریع این مکان و از آن لذت ببرید.

 

بعد از ترمیم و نوسازی ( آشپزخانه ای با دیوارهای آبی و کاملا روشن ):

بازسازی آشپزخانه

از یک تخته ی چوبی در زیر پنجره استفاده شود که برای نشستن روی آن مناسب باشد و بتوان از نوری که به فضای اتاق می تابد، نهایت استفاده را کرد. تمامی وسایل آن از جمله بالش ها و کابینت ها و پرده ها به دو رنگ سیاه و سفید طراحی شود. به این ترتیب می توان فضای کوچک یک آشپزخانه را با رنگ آمیزی و به کاربردن وسیله های مناسب به بهترین شکل درآورد و طراحی کرد.

  این مطلب درباره رنگ آمیزی را بخوانید : رنگ های زرشکی و بنفش آشپزخانه 

باید ۳ مرحله ی زیر را بگذرانید :


مرحله ۱ : آشپزخانه ای کاملا تاریک و دلگیر

تغییر دکوراسیون

دیوارهایی که خیلی کثیف هستند و شیوه ی نقاشی آن طوری می باشد که روی احساسات کسانی که باید در این آشپزخانه فعالیت کنند تاثیرات ناخوشایندی دارد. باید دیوارها را به رنگ آبی روشن نقاشی کرد تا کاملا دلنشین و جذاب شوند.

 

مرحله ۲ : استفاده از تخته های چوبی

دکوراسیون آشپزخانه

از تخته های چوبی هم رنگ برای کابینت های زیر ظرف شویی و برای درست کردن جایی برای نشستن در زیر پنجره باید استفاده کرد. تخته ی چوبی زیر پنجره باید طوری ساخته شود که بتوان از زیر آن برای گذاشتن یکسری وسایل آشپزخانه استفاده کرد. باید از فضای این آشپزخانه حداکثر استفاده را کرد.

  این مطلب به شما کمک می کند : مدل های جدید سینک آشپزخانه 


مرحله ۳ : استفاده از یک در کوچک پنجره ای شکل

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

باید بین آشپزخانه و اتاق غذاخوری حتما به کمک یک پنجره ی کوچک ارتباط وجود داشته باشد؛ تا از به هم ریختگی وسایل درون آشپزخانه جلوگیری شود و بتوان راحت تر از مهمانان پذیرایی کرد.

 

طرز استفاده از پنجره :

پرده آشپزخانه

تمامی دیوار ها که به رنگ آبی نقاشی شدند و از یک تخته ی چوبی هم برای نشستن زیر پنجره استفاده شد. حال باید یک پرده به رنگ سفید و مشکی و بیشتر از جنس حریر به پنجره آویخت تا نور از بیرون بتواند به فضای آشپزخانه بتابد و آشپزخانه را کاملا روشن کند. روی تخته ی چوبی هم از بالش های سفید و مشکی با طرح های مختلف استفاده می شود. کاملا توجه و دقت کنید به چگونه سازماندهی فضای این مکان.

 

استفاده از کاشی های مناسب :

کاشی آشپزخانه

نباید از کاشی با رنگ های کاملا یکنواخت و تک رنگ برای دیوار ظرف شویی استفاده کرد. باید از کاشی های آجری شکل و آمیخته از سه رنگ سیاه و سفید و آبی استفاده کرد. به این ترتیب می توان فضای آشپزخانه را به نحوی بزرگ نمایان کرد.

  مطلبی در رابطه با سنگ آنتیک : ۱۵+۱ دکوراسیون آشپزخانه با سنگ آنتیک و دکوراتیو 


کابینت ها قبل از ترمیم :

ترمیم کابینت

کابینت های کاملا تیره و بد رنگ که فضای آشپزخانه را هم خیلی بد و کوچک جلوه داده اند. باید حتما به کابینت ها سروسامان دهیم. چرا که رنگ و زیبایی کابینت ها در روحیه و احساسات ما تاثیرات زیادی را می گذارد.

 

استفاده ی بهینه از فضا :

قفسه شیشه ای

باید به دیوارها یکسری طبقات شیشه ای شکل نصب کرد و برای چیدن وسایل و ظروف شیک از آن استفاده کرد. لیوان ها و ظروف زیبای آشپزخانه را هم می توان روی آنها چید. باید دقت شود که رنگ وسایل برخلاف رنگ دیوار پشت آن باشد.

 

آجرها و کاشی های یک رنگ :

کاشی یک رنگ

یرای دیوار پشت این طبقات شیشه ای باید از کاشی های کاملا یک رنگ و ساده استفاده کرد. بهتر است این کاشی ها به شکل زاویه دار و کج به دیوار نصب شده باشند. در ضمن روی این طبقات باید کتاب های آشپزی هم قرار داد تا به زیبایی فضای آن بیافزاید.

 

غذای حیوانات :

غذای حیوانات

باید زیر تخته ای که در کنار پنجره برای نشستن گذاشته شده بود یک سری کشوهایی ساخت که برای نگهداری غذای حیوانات از آن استفاده شود.
به این ترتیب دیدید که چطور می توان حتی یک آشپزخانه ی کوچک را طوری نقاشی و طراحی کرد که بتوانید از ساعت ها در آن بودن لذت ببرید.